Světová válka Z (2013)

Pro mě tedy spíše zklamání než nadšení. Trailery slibovaly opravdu dobrý námět a jeden epičtější záběr než druhý...bohužel k epičnosti to mělo poměrně daleko. Asi největším úletem jsou ty nelogičnosti a jako, že jich jsou tam opravdu mraky. Co ale mě nejvíc štve jsou záběry typu: Pitt kontroluje schodiště směrem nahoru i dolů, oznámí rodině, že je vše v klidu a pak z ničeho nic na něj z půl metru vyskočí zombík. To byl ten zombík do té doby neviditelný a neslyšitelný??? Silně pochybuju...Spíš nám Marc Forster chtěl ukázat, že lekačky nemusí dávat žádný smysl, hlavně aby divák nadskočil ze židle. Já ale preferuju tu logičnost, a proto nemůžu hodnotit líp. 60%

Probudím se včera (2012)

Já si nemůžu pomoct, mně to prostě sedlo do nálady. Ačkoli si i zde neodpustí tvůrci pár trapných momentů mezi kterými nejvíce vyčnívá honění králíka, tak se jim zároveň podařilo vtisknout filmu poměrně příjemný a nenucený humor. Kdybych byl filmový kritik, tak bych tento film nehodnotil víc než 3 hvězdičkami. Jenže jsem jen obyčejný divák, který navíc bere v potaz slabou českou produkci posledních let, takže si dovolím hodnotit maximem ;-)

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Prostředí i atmosféra je ucházející, ale to ostatní je prostě otřesný. Delší komentář si tento film ani nezaslouží.

V zajetí démonů (2013)

Jednoznačně jedna z nejlepších duchařin, co jsem kdy viděl. James Wan si trochu zavzpomínal na Zlověstné ticho a Insidious, a smíchal to ve výbušnou podívanou, která vám nedá vydechnout od začátku do konce. Fakt, že je tento film inspirovaný největší duchařskou záhadou USA, je jen třešničkou na dortu, i když je logický, že si to Wan udělal trochu po svém. Jediná výtka směřuje ke konečné fázi filmu. Už jsem si jaksi zvykl u Wana, že každý jeho film má určitý dovětek, který obrátí celý film vzhůru nohama. Zde se nic takového nekoná, což mnozí běžní diváci ocení. Já jako fanda hororu bych byl nadšený i s Wanovým závěrečným zvratem. Takže za ten slabší konec, kde jsem čekal ještě jeden zvrat nebo o něco tísnivější atmosféru, dám místo plného hodnocení, jen 90%. ;-)

Plivu na váš hrob 2 (2013)

První polovina velmi solidní, druhá už výrazně slabší. Dva hlavní zvraty působí hloupě. Jak ji dostali do Bulharska a sociální pracovnice jako matka těch zvrhlíků je jako slušnej úlet. První díl byl prostě lepší, avšak i zde si fanoušci brutálního násilí najdou své. Třeba drcení koulí nebo zanícení těla. Pro příště by taky nebylo od věci zkrátit stopáž, přidat víc děje a hudby a ubrat řvaní. To lze pár minut vydržet, ale ke konci už to vážně leze na nervy. 55%

Croodsovi (2013)

Samozřejmě očekávat, že z Croodsových bude podobná pecka jako v případě How to train your dragon, by bylo trošičku naivní, přesto jsem měl nároky velmi vysoké. Musím říct, že do dokonalosti opravdu kus chybí, ale když to vezmu shora dolů, žádný propadák se nekonal a bavil jsem se taky dobře. Takže hodnocení dávám takové jaké dávám. 75%

Vzpomínky na Afriku (1985)

Jsem trochu zklamaný. Legendární hudba, legendární herecká dvojice Streep + Redford, překrásná Afrika, ale tak strašně zdlouhavé a pomalé vyprávění, které roztahuje příběh, který by se vešel do 2 hodin, do zbytečně velkých rozměrů. Je to obrovská škoda, protože to má skutečně zvláštní atmosféru, navíc smutný konec, což se tolik nevidí, a prostě potenciál pro excelentní velkofilm tam bez debat je. Jen to bohužel postrádá tempo... :-( 65%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tak závěrečný díl mě hrubě zklamal. Když vezmu v potaz hodnocení 90%, obrovské tržby, 11 Oskarů, tak mi opravdu zůstává rozum stát a říkám si jen: ´´proboha za co???´´... Dvě věže byly celkem solidní a fakt jsem věřil, že závěr bude epický po VŠECH stránkách, ne pouze v efektech!!!!!!! Příběh je ale velmi strohý, dialogy čím dál otřesnější, celý děj se zúží jen do dvou linií (Frodo likviduje prsten + lidi brání Gondor před skřety). Návrat krále absolutně postrádá nějakou svěží scénu, něco zapamatovatelného, vše jen hýří patosem a prudí otravným glumem a absolutně přepálenýma bitkama. Samozřejmě, že je to pohádka a člověk musí občas přivřít oko, ale v případě tohoto závěrečného dílu bych musel mít obě oči zavřený a ještě špunty v uších, abych si mohl dovolit lepší hodnocení. 25%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Společenstvo prstenu jsem vnímal spíš jako průměrný film (nečetl jsem knihy a ani nejsem fanoušek tohoto fenoménu), proto jsem od Dvou věží čekal něco podobně průměrného či dokonce horšího. O to víc jsem ale překvapený, že Dvě věže se mi líbily výrazně víc. Bylo tam najednou víc dějových linií, více scénáře, méně digitálních příšer a hlavně se to trochu příběhově ucelilo. Takže za mě mají Dvě věže palec nahoru a hodnocení vidím na zasloužených 70%.............. Teď už jsem zvědavý na ten monumentální závěrečný díl, který si vydobyl a stále drží status nejúspěšnějšího (a vlastně i nejlepšího) filmu na světě. Budu s tímto statusem souhlasit? Kdo ví...