Zmizelá (2014)

Splnilo očekávání, za což si zaslouží 5*, protože filmy s takovým hodnocením často a snadno zklamou. Jinak bych dal 4*, nemám rád neurčité konce. Přes zajímavé zvraty a nečekaný vývoj mi k páté hvězdě něco nepojmenovaného chybělo.

Predestination (2014)

Tohle nejde hodnotit bez spoileru: slibný začátek se zamotá v namlouvání si sama sebe v časoprostoru, početí dítěte sám se sebou a vy si říkáte doslova WTF!? ne nad filmem, ale nad tím, že jste strávili dvě hodiny nad takovým nesmyslem.

Interstellar (2014)

Jako dobrý, ale za každou hodinu dolů dám hvězdičku nahoru :)

Půlnoc v Paříži (2011)

Po shlédnutí filmu jsem měl chuť se vrátit v čase, nebo alespoň sednout na nejbližší spoj do Paříže. Nenuceně romantické, milé, postavy historických osobností nejsou ani vážné, ani přehnané. Všechno to tak nějak do sebe zapadlo a hodně rychle uteklo. Skoro se mi chce přemýšlet o tom něčem, co filmu chybí. O tom, proč dát o hvězdičku méně. Ale pak si vybavím atmosféru, snění, hudbu a i když filmu zcela určitě chybí takový ten nepopsatelný kousek k dokonalosti, je to tak milá vzpomínka, že nemůžu jinak, než 5*

Plán útěku (2013)

S hodnocením jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkami a ráno moudřejší večera nakonec vybral 4. Film jsem totiž sledoval celou dobu zaujatě, nedíval se na hodinky ani jinam. Přesto mi něco málo chybělo, možná po shlédnutí http://www.csfd.cz/film/287500-expendables-postradatelni-2/ jsem od hlavních protagonistů čekal více akce a vtipu, ale přede mnou přistál film mnohem blíže k thrilleru než k akci - a trochu se to minulo s mým naladěním. Celkově ale povedená oddechovka a jsem rád, že jsem film viděl.

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Milý sitcom z "exotického" prostředí, sympatičtí hrdinové. Jedná se o oddechovou záležitost, ale od sitcomu člověk hloubku neočekává. Bavil jsem se, těšil na každý nový díl, fandil hlavnímu hrdinovi. Po shlédnutí posledního dílu mi chybělo pokračování, s odstupem času si ale říkám, že na další sérii komičnost postav a slabý děj nestačí. Přesto si ho ale rád pustím znovu, trocha milého a naivního humoru občas neuškodí.

Lásky čas (2013)

Lásky čas jsem viděl v kině se svou láskou. Možná proto měl pro mě film o hvězdičku lepší atmosféru. Ale od toho romantické filmy jsou, ne? Originální, láskyplné, humorné. Nepřemýšlíte jak to bylo natočené, jestli to dávalo smysl, jestli to či ono nebylo divné. Prostě odcházíte z kina a je vám tak nějak krásně. A to zažívám u filmů zřídka.

Rivalové (2013)

Nechci začínat komentář tím, že se jedná o nejlepší film, který jsem poslední dobou viděl. Sám jsem k filmu přistupoval s rezervou, protože formuli nesleduji, její historii neznám a o Laudovi jsem věděl jen to, že se popálil při nehodě. Možná pro neurčité očekávání mě pak film nadchnul. Možná pro okrajový zájem o formuli mě nerozptylovaly detaily, které filmu vytýkají milovníci tohoto sportu. Byl jsem svědkem silného lidského příběhu, dramatu, pobavil jsem se humorem hlavních aktérů a celé dvě hodiny (!) jsem sledoval obrazovku téměř bez mrknutí.

Jen 17 (2013)

Poutavé vyprávění o dívce, která se z panny stane prostitutkou. Příběh dívky a její rodiny sledujete z bezprostřední vzdálenosti, ale tak nějak naivně, pohledem hlavní aktérky, která na tom co dělá, nevidí nic špatného. A stejně tak nezúčastněně jsem si po shlédnutí filmu připadal já. Jako bych se díval na obraz mladé dívky se starším mužem a bankovkami na nočním stolku. Jako bych si sám měl klást otázky, které jsem ale čekal od autora alespoň v nástinu.

Podfukáři (2013)

Oddechový film o kouzelnících, kde však kouzla berte jen jako kulisu a nad (ne)logikou přivřete oko. Kouzla jsou efektní, děj odsýpá a baví. Film mi připomněl Iluzionistu, který kouzla využil též jen jako prostředí k vyprávění pohádky - i když zde dostala logika za uši podstatně více.