Ztracené dívky (2020)

Film působí televizním až dokumentárním zpracováním, vypráví příběh podle skutečných událostí. Film nenudí, ale mohl by přidat na dramatu, eskalaci napětí a pokud už má mít nejasný závěr, měl by směřovat k nějakému sdělení. Např. Wind River je proti tomu biják, který se s podobným příběhem popasoval o dost lépe.

Coco Chanel (2009)

Dobrý film, ale slabý životopis.

Poslední semestr (2018)

Dabing pro mě byl utrpení, bez něj by to mohly být i 4* Námět dobrý, Depp dobrý chybělo mi něco hlubšího, alespoň na závěr. Humor nijak zvlášť třeskutý, depresivní to taky úplně nebylo, takové oscilování kolem průměru.

Bez vědomí (2019) (seriál)

Úplně jsem si to neužil. Natočené to je výborně, rozhodně bych nevytýkal historickou nepřesnost. Není to Vyprávěj, není to retro, je to ponurý špionážní thriller. Třeba Pustina mě ale zaujala víc, její postavy si mě získaly. Osobně 3* + 1* za to, že tu nevznikají jen "padesátky v KRNAPu" a "Policie z náhodné vesnice".

Vlastníci (2019)

Nedokážu to asi zhodnotit zcela objektivně. Film se mi líbil, docela bavil, ale tak neskutečně mě otravovalo a vyčerpávalo se účastnit takového zasedání, že jsem z kina odcházel se smíšenými pocity. A od filmu čekám většinou nějaké povznesení.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Jako pilot seriálu luxusní, jako biják skvělý, jen už dva dny marně pátrám, co byl ten příběh. No prostě tam nebyl. Možná může pomoci si přečíst něco o vraždách v domě Polanski, to Vám přidá trochu napětí a vazeb navíc.

Psí ostrov (2018)

Chytlo, bavilo do poslední minuty a zanechalo úsměv na tváři.

Nejtemnější hodina (2017)

Dobrý, ale je to víc o nejtemnější hodině, než o Churchillovi. Uvítal bych více o jeho životě, film mapuje takřka jednu situaci a očekává, že víte kdo je kdo, co se dělo předtím a co potom. I když jako dokreslení jeho osobnosti jednou epizodou z jeho života je to dokonalé.

Bohemian Rhapsody (2018)

Naprosto splnilo očekávání, dost muziky, dobré obsazení, děj má spád. Říkal jsem si, jestli to není málo dokument, ale od toho jsou asi knížky.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Komedie, u které se párkrát usmějete, ale nerozesmějete se ani jednou. Drama, u kterého se nenecháte napínat, protože si říkáte, že je to přece komedie. Nejsem zapálený historik, jména jsem většinou znal, ale znalosti jsem si u filmu také nijak neprohloubil. Film podle mě přešlapoval na místě, ale nevykročil ani k černému humoru, ani k satiře, ani k bláznivé komedii.