2012 (2009)

Něco tak blbého jsem dlouho neviděl. Emmerich natáčí neuvěřitelné hovadiny (snesitelný je Den poté). 2012 překoná i 10 000 př. n. l. Efekty dobré, ale jinak hrůza. Napětí 0, dialogy na prostřelení si hlavy a ta délka... Hrůůůůůza!

Gamer (2009)

Slabá "chodící" variace na "jezdící" Death Race. Něco tak blbého a zřejmě celkem drahého jsem dlouho neviděl. Přitom nosná idea (prodej "ovládání" věznů) není úplně k zahození. Ale to provedení.... Nejlepší část DVD je zajímavý bonus o digitální kameře Red One.

Dravci (1999)

Průměrný film pro shlédnutí v televizi s výbornou hudbou. Nic filozofického, nic šíleného, nic vtipného, nic okodrásajícího.

Zoolander (2001)

Tak toto mne hodně bavilo. Stejně jako u Tropické bouře jsem se hodně a nahlas nasmál. Horníci a ruka Duchovnyho jsou fakt boží. Jedna z mála opravdu bláznivých komedií. Boží. Po Zoolandrovi si dávám na benzince zásadně pomerančové moka-kapučino.

Pacifik (2010) (seriál)

První tři díly byly špatné. Bratrstvu nesahaly ani po přesky vojenských bot. Pacifiku chybí nejen "akčnost" Bratrstva, ale především hlavní hrdinové, kterým je možné fandit. Kvalitu Bratrstva dokazovalo i to, že se na seriál nadšeně dívala a příběh roty E prožívala i moje pacifitická přítelkyně. U prvního dílu Pacifiku jsme oba usnuli... ---- Dokoukáno - ztracený čas. Emoce 0, napětí 0.

Sběratel polibků (1997)

Tak toto bylo hodně špatné. Velmi hloupý scénář i režie. Nuda, nuda nuda. A spousta nelogičností (počínaje podzemním labyrintem o velikosti stadionu a konče střelbou v místnosti plné plynu (to mléko dostalo film z úrovně jedna a půl * na jednu *). Tento film není dost dobrý ani pro shlédnutí v televizi - je to ztráta času

Kat (2004)

Blbé ale zábavné. Nelituji času, který jsem u Punishera strávil. Dobrý akční film na večerní relax u televize. Motivovaný klaďas (přišel o rodinu) postupně likviduje motivovaného padoucha (přijde o rodinu). Komiksu to nesahá ani po paty, jako jednoduchý akční film to funguje. Koukněte na to, bude Vás to bavit.

Polibek draka (2001)

Tento film mne zkrátka baví. Má dementní děj, dementní dialogy a hereckých výkonech nemluvě. Blbé je i gangsterské chování policajtů je legrační (samopal jako ideální donucovací prostředek pro centrum Paříže). Přesto je to jeden z nejzábavnějších akčních filmů. Padouch je pořádný parchant a jeho bolestivá smrt s komentářem hlavního hrdny je velkou satifakcí. A dá se na to kouknout i podruhé.

Smrt čeká všude (2008)

Výborná kamera, zvuk, žádný děj, resp. příběh. Silný, spíše obrazový, než epický filmový zážitek s jasným poselstvím, že v současné konzumní společnosti řešíme nepodstatné "zásadní, životně důležité, osudové" věci - jako je výběr správné krabice vloček v supermarketu. Proto je válka adrenalinová a zábavná - pouze v ní můžeme řešit to opravdu nedůležitějsí - vlastní přežití nebo smrt. Film je zajímavý i tím, že ač válečný, téměř neobsahuje krvavé válečné scény (výjimkou je zbytečná scéna s mrtvým hochem). Jen škoda, že režisérka nedokázala zachytit to, co bylo perfektně ukázáno v Mariňákovi - nekonečné čekání a nudu vojáků mezi jednoltivými bojovými akcemi - film Smrt čeká všude je až překvapivě akční.