• Pohádka

Zelená míle (1999)

I mezi těmi nejkvalitnějšími snímky jich je jen několik, které můžete vidět po dvacáté a stejně vám budou brát dech, jakobyste se na ně dívali prvně v životě. Zelená míle mezi tyto ojedinělé skvosty patří.

X-Men: První třída (2011)

Nevadí mi filmové ságy, kdy druhý díl nenavazuje na první, ale jde do minulosti, ale čeho je moc, toho je příliš. Říkám si, že kdybych zhlédla všechny díly X-Men tak, jak byly natočeny, nebyla bych v dějové souvislosti o moc chytřejší než jsem teď. A bordel v tom zřejmě začínají mít i samotní tvůrci. Co tam třeba dělá dospělý Wolverine v době vzniku Profesora X a Magneta? Film to není špatný a zřejmě bych mu dala i 4*, ale tu jednu srážím za celkové splynutí, nebo spíš nesplynutí s ostatními díly.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Možná je to tím, že jsem tu dobu nezažila, ale vážně jsem nějak nepochopila, proč má tato hra až takový úspěch. Nechci tvrdit, že není dobrá, ale TAK dobrá mi taky nepřipadá. Zasmála jsem se, ale ne tak často, jak jsem očekávala. Asi jsem na tohle moc mladá :-)

Útěk ze Sibiře (2010)

Musím říct, že jsem se na tento film vydržela dívat jen proto, že jsem věděla, že je založený na skutečné události, a tak jsem tak nějak soucítila s hlavními hrdiny a byla zvědavá, jak to s nimi dopadne. Přesto si nemůžu pomoct, ale chvílema jsem se strašně nudila. Po pár minutách to totiž začalo být pořád o tom samém - jak přežít v extrémních podmínkách. Dívat se 2 hodiny na to, jak někdo někam jde a neví, jestli jde správně a jestli vůbec dojde... Asi na to nemám trpělivost. Konečný dojem ale nebyl tak strašný. 3 hvězdy, ale s odřenýma ušima.

Lidice (2011)

Některé filmy člověk už nikdy nechce vidět, protože jsou tak špatné. Některé filmy člověk už nikdy nechce vidět, protože jsou tak dobré. Příběh o tom, jak sled banálních náhod odsoudí celou obec k záhubě. Bylo by to možná jen smutné vypravování, kdyby to nebyla událost sotva půl století stará, pravdivá a pro mnohé ještě příliš reálná a bolestná. Je to něco jiného číst o tom v učebnici dějepisu a něco jiného tohle vidět. Je to dokonale smutné. A bohužel smutný je i fakt, že nebýt těchto hrůz minulého století, česká kinematografie by zřejmě nedokázala natočit kvalitní snímek.

Westernstory (2011) odpad!

To je hnus, velebnosti. Jdu blejt!

Posel budoucnosti (1997)

Tento film sice nepatří mezi Costnerovy skvosty, ale je pro mě dodnes záhadou, za co že si zasloužil Zlatou malinu. Myšlenka není vůbec špatná, zpracování... zvláštní? Možná to chtělo trochu urychlit děj, vynechat některé zdlouhavé a nicneříkající pasáže. Ano, hluchá místa tam jsou, ale je jich skutečně tolik, aby bylo toto dílo naprosto zatraceno? Nemyslím si.

Krvavá sklizeň (2007)

Naprosto mě odbourala myšlenka natočit film, který bude celý postaven na starozákonních egyptských ranách. Horory nemám ráda, fakt ne, je mi z nich na nic, ale tohle není typický horor a možná právě proto si mě získal. Člověk sedí a jen čeká, jaká další rána udeří s vědomím, že ta poslední je "smrt všemu prvorozenému". A oni jsou přece všichni prvorození.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Když se řekne Robin Hood, vybavím si Kevina Costnera s lukem a šípem, který bezpečně zasáhne cíl. Je to zřejmě nejpovedenější a nejznámější verze filmu o tomto slavném zbojníkovi a možná právě díky tomu už řada lidí nezná správné znění legendy o Robinu Hoodovi a považuje právě tuhle za tu pravou. A vlastně... proč ne, vždyť je to hezký.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Sága o čarodějnickém učni má svá silná i slabá místa. Tento díl považuju za nejpovedenější, ale líbí se mi všechny. Pro čtenáře bude asi každé filmové zpracování tak trochu zklamání, ale budete-li se na to dívat jako na filmový příběh, musí se vám to líbit. Děj, postavy, prostředí... vše dotáhnuto do detailů.