• Pohádka

Autopohádky (2011)

Zřejmě mi unikl smysl tohoto dílka. Jako pohádka pro děti je to nepoužitelné, protože je to na ně moc složité. Jako pohádka pro větší a dospělé je to taky nepoužitelné, protože tomu chybí hloubka a mravní poučení je jednak trochu nedotažené, jednak téměř dokonale okoukané z jiných pohádek. Osobně jsem měla pocit, že se dívám na parodii slavných pohádek. Obzvlášť u pohádky s rybářem jsem skřípala zuby. Co na tom, že místo zlaté rybky se vynoří rybí král a místo nové chalupy chce žena navé auto? Je to bravurní plagiát. Snad ta poslední - O Vincentovi stála za to vydržet až do konce. Slibovaná hudba od Chinasek... Nic moc a navíc je jí málo. Podtrženo, sečteno: Velké zklamání!

Láska a jiné závislosti (2010)

Nuda, nuda a ještě jednou jedna velká nuda. Děj je od začátku čitelný (ačkoli připouštím, že jsem čekala, že jeden z hlavních hrdinů tragicky zahyne), milostné scény laciné a nepřidává jim ani všudypřítomné slovíčko "fuck" ve všech svých podobách. Žádné zvraty, žádný nápad, nic, co by mělo diváka oslovit, prostě klasická romance. Tato ovšem patří k těm slabším.

Czech Made Man (2011) odpad!

Možná je to mým odporem k hovorům, které v každé větě obashují 10x slovo "vole", ale tenhle film jsem skutečně nestrávila. Toto dílko mě neoslovilo a dle mého názoru je jen dalším hřebíčkem do rakve upadající české kinematografie.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Ano, mohla bych to ohodnotit slovem "Odpad!", jenže tohle je tak originální odpad, že za to dávám jednu hvězdičku.

Hlavně nezávazně (2011)

Nuda, nuda, nuda. Když se tam hned na začátku mluví o BH 90210, tak mě skutečně napadá, zdali toto neměla být jen nějaká prodloužená epizoda. Chybí mi jiskra, šťáva, nápad, originalita... Člověk se všeho všudy zasměje pár (fakt jen pár) vtípkům a tím celá podívaná končí. Oba hlavní protagonisté mají na lepší role.

Zorro (1990) (seriál)

Čtu tu v komentářích, že na tento seriál zapomenete do třiceti vteřin... No, nevím... Je to 20 let stará záležitost a já bych některé scény mohla citovat ještě dnes. Já jsem tohodle Zorra prostě žrala, fakt žrala. A už dobu se snažím sehnat alespoň některé díly. Miluju příběhy o hrdinech a tohle provedení mi sedlo. Stále jsem doufala, že Victorie konečně pochopí, že Zorro je ve skutečnosti Diego a vezmou se. Seriál bohužel skončil dřív, než k tomu došlo.

Sucker Punch (2011)

Miluju fantasy, takže jsem se na tento kousek těšila, ovšem zklamání, které přišlo po jeho shlédnutí, je veliké. Nějak mi celou dobu unikala myšlenka filmu a orientace v několika rovinách vědomí (nebo jak to popsat) také nebyla zrovna nejjednodušší. Přišlo mi, že jediné, co může diváka potěšit (a to především tu mužskou část), jsou provokativní kostýmky a dokonalé zakřivení zadečků hlavních hrdinek.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Vždycky když jsem viděla nějakou adaptaci tohoto Dumasova románu, bylo mi na konci smutno z toho, jak Edmond Dantes nedokáže přemoct osud a pikle na něj ušité a musí se smířit s porážkou. Tolik jsem si přála, aby se jednou jedinkrát dočkal štěstí a lásky, které mu byly upírány... A pak jsem viděla tento kousek. Možná mě mnozí z vás odsoudí, ale já ten film vážně miluju a je mi zcela jedno, že se na hony vzdálil své literární předloze. Pro mě to prostě takhle mělo být.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jsem odkojená Přáteli, takže mi chvíli trvalo, než jsem se přeladila na tento seriál, ale nakonec musím uznat, že je to slušně povedený sitcom. Přesto... na Přátele to nemá, to mi absolutně nikdo nevymluví. Nenasměju se u toho ani zdaleka tolik a celé mi to přijde trochu umělé. Ani ty situace nejsou tolik ze života. Ano, pro milovníky tohoto typu seriálů je to určitě další perla do sbírky, ale absolutní top to bohužel není.

Nevinnost (2011)

Jsme vini tím, že věříme v nevinnost svých blízkých. Psychologicky propracovaný řetězec pastí, do kterých může spadnout kdokoli z nás, a na jehož konci nemusí stát pravda, ale jen řada dalších otázek. Přiznám se, že jsem se v prvních cca dvou třetinách filmu poměrně nudila, závěr byl ale víc než zajímavý, nelítostný a surový. Právě kvůli němu stojí vyčkat až do konce a patřičně si vychutnat bezmoc, do které budete bez milosti vrženi.