Faktótum (2005)

Tenhle film má k Bukowskému asi stejně blízko jako skupina Chinaski.

Hrdinové (2006) (seriál)

Mělo zůstat u první série (což by ale samozřejmě tvůrci nedovolili), protože 2. a 3. už jsou teda opravdu docela slátaniny.

Beowulf (2007)

To už v tom mohl hrát kačer Donald, protože bych se s ním ztotožnila asi stejně. Nic proti počítačové animaci, ale nic se nemá přehánět. Dokud z počítačem animovaných postav budou na dálku trčet pixely, jejich počítačově animované oči budou bez výrazu a dokud jejich pohyby budou mít pořád blíž k robotovi, nikdy to nebude ono, vždycky to bude jen hříčka techniky, nad kterou člověk možná na chvíli užasne, ale dalších 100 minut touží po skutečných hercích z masa a kostí.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Tenhle film jako by psali tři scénáristi. Ten první si řekl: "instituce rodiny a její význam upadá, je potřeba Všem otevřít oči!", druhý scénárista měl zvhrlý smysl pro humor (jak jinak si vysvětlit všechno to ojebávání kačera a to, že to hlavní hrdinku rajcuje? A především, kdo sakra vymyslel joke: (rodiče k synovi) - "Když ses narodil, měl si ho jako tic tac"; (syn odpovídá) - "Tak pojďte a osvěžte si dech") a třetí scénárista si řekl, že by to chtělo, aby to byl trochu nářez a napsal druhou třetinu, která je místy hodně mrazivá. Motiv je klasický ohraný vánoční příběh. Co se týče obsazení - nechápu, kdo Kate uvěří hospodyňku a mamču od dvou děcek a hlavně, Sandler na tyhle role nemá potřebné charisma. Stačilo, aby se zjevil jeho syn (nejstarší verze) a celý Sandler šel do háje. No, ještě že má člověk dálkové ovládání...

Rozchod! (2006)

Sice teda netuším, kdo tomu dal nálepku komedie, ale nešť. Nemastný neslaný film vezoucí se na vlně deziluze/naděje z partnerských vztahů (dost na mě pomrkávalo Prime), a to je tak všechno. Víc hvězd po mně nechtějte.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Tenhle film je jako hrát si v pětatřiceti s bárbínama.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Výborná parodie na policejní filmy a jejich klišé. Skvělá kamera a střih. Film plný odkazů a neotřepaných jokeů. Jediné, co bych možná vytkla, je stopáž, ale to je v tomto případě jen detail.

Pusinky (2007)

Konečně taky (navíc český!) teenage film, který není jenom o potřebě si šoupnout. Ke všemu dobře natočený.