Kung Fu Panda (2008)

Čekala jsem infantilní hovadinku, při které se já, naročný to divák, zasměju tak jednou. Ale dostalo se mi smíchu vrchovatého (ano, i když těch gagů s Pandou funící do schodů bylo možná až příliš), krásného provedení (asijské prostředí bylo vážně šmrncovní) a výborného zpracování (akční scény; na animovaný film nezvyklé pohyby "kamery"). Co dál - zvířátka byla vskutku roztomilá (ačkoli tedy Pětku mohli tvůrci klidně oklestit třeba na trojku, bylo jich moc), plus film pomrkával na ty z vás, co pár kung fu snímků už vidělo... No já jsem byla vážně spokojená. Sem tam ještě dotáhnout nějaký ten šroubek a bylo by to.

Sedmé nebe (1996) (seriál) odpad!

Nekonečný hnus.

Stalo se (2008)

Plytká ekologická agitka. Zápletku odhalíte už v prvních minutách, zbytek (naštěstí ne dlouhého) filmu doufáte, že to bude třeba i něco víc, ale ne - jen banální a melodramatické vyústění banálního a melodramatického filmu (ty zpomalené záběry, té rodinné sounáležitosti!). A nakonec dát ještě po americku na zadek Francouzům, bezva. Nápad nula, zpracování nula, napětí nula (jen jednou jsem se lekla), chemie mezi herci nula, a hudba, kterou jsem slyšela už k asi 20 filmům.

Hříšný tanec 2 (2004)

Baby nebude sedět v koutě, zato Katey prosím v tom koutě nechte navždy. Marná hudba, marná "zápletka", marní herci, kubánské klišé kam se podíváš. Nee.

Veronica Mars (2004) (seriál)

Mike Hammer, kdyby byl blond kočka, bylo mu 18, bydlel v prosluněném městě a chodil na typickou drsnou americkou střední. Aneb "vyšetřím, kdo zfalšoval školní volby a zabil mou kámošku". Hm.

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Největší zrůdnost v dějinách televize.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Je to dlouhé. Moc dlouhé. A příšerně patetické (co ten ohňostroj?). Podívaná pouze v určitých dnech menstruačního cyklu. Tak zas za měsíc, Brade :-)

Mildred Pierceová (1945)

Noir, ve kterém ženská emancipace dostane od mužských postav pěkně na zadek.