Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Najväčší príbeh celej kinematografie začína. Na tú dobu až neuveriteľné efekty a je mi ľúto, že som sa nenarodil skôr a nemohol vidieť premiéru v kinách. Škoda, že rodičia nie sú takí nadšenci Star wars ako ja a že mne nedali meno Luke a sestre Leia. ;)

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Aspoň, že tá záverečná časť Novej trilógie sa priblížila tej Starej. Po premene Anakina na Dartha Vadera som mal chuť si pustiť Novú nádej. "I have failed you Anakin, I have failed you."

Obvyklí podezřelí (1995)

Majstrovský film poznáte podla toho, že v závere filmu vás strasie od úžasu a onemiete. A mne sa to v Usual Suspects presne stalo. Nevedel som čo si mám myslieť, ako je to vlastne možné!!! Pre tých, ktorí ma nepochopili: "The best trick, that devil ever pulled, was convincing the world, he didn´t exist."

Sedm (1995)

Tento film by som dokázal pozerať dokola a dokola. Niet mu čo vytknúť. Aj keď záver nie je taký, aký by som osobne chcel, po filmovej stránke to skončilo geniálne.

Osudový dotek (2004)

Už dlhšie som si chcel pozrieť tento film, ale napriek vysokým hodnoteniam som bol trochu opatrný, lebo som nevedel čo mám čakať. Našťastie obavy zo mňa opadli po 10 minútach a mohol som si vychutnať tento geniálny a nápaditý film. Žiadne oskarové výkony tu nenájdete, ale tomuto filmu to radi odpustíte. Dlhšie nad ním nerozmýšľajte, iba si ho vychutnávajte minútu po minúte ako ja.

Klub rváčů (1999)

We buy things we don´t need with money we don´t have to impress people we don´t like

Temný rytíř (2008)

Pre mňa je Christopher Nolan vizionár. Po tom, ako dokázal vytiahnúť Batmana späť tam kde patrí, som nečakal, že može natočiť ešte niečo o veľa lepšie. Najväčším úspechom tohto filmu bolo obsadenie Heatha Ledgera do roli Jokera, ako aj vystihnutie jeho šialenstva pomocou Zimmerovej hudby. Ja tu len môžem skloniť poklonu pre tento majstrovský kúsok. Nolan natočil svoje Impérium.

Temný rytíř povstal (2012)

Po Temnom rytierovi som mal očakávania veľké a preto možno menšie sklamanie. Nie je to čistý chaos ako v dvojke(ale kto by tiež mohol prekonať nezabudnuteľného Heatha Ledgera). Nolan sa skôr zameriava na nadväznosť deja a ukončenie veľkolepého príbehu. Ale stále sa Nolan s Batmanom pohybuje niekde inde ako ostatní režiséri. Laťku postavil až príliš vysoko na to, aby ju niekto mohol prekonať.