Gravitace (2013)

Je to opravdu jedinečný zážitek, Nic víc není potřeba psát.

Tady hlídám já (2012)

Přes hrůzu nahánějící začátek se mi film líbil, na české poměry jsem se slušně pobavil (např hláška Pazderkové s kozama byla fakt vtipná) a nijak mě to - na rozdíl od Kameňáků a podobnejch hovadin neuráželo. I když chápu, že pro místní klub náročného diváka to bylo málo .... Jo a i jako chlap musím uznat, že Vaculík má charisma jako prase :-)

Agent na útěku (2012)

To je pořád Taken 1, Taken 2, Bourne ..... Jako kdyby žádné podobné filmy nikdy předtím nebyly. Aaron se mi docela líbil, ale nejsem moc objektivní, protože mě se líbil skoro všude. Scénář je bohužel tak fádní, že to ani Eckhart nezachrání. A protože Olga je na ozdobu a dcerka je příšerná, podruhé to vidět nemusím.

30 minut po půlnoci (2012)

No upřímně řečeno nic moc. Posledních 20 min OK, ale do té doby dost nuda. Jedno je ale jisté - Kathryn je absolutní špička - a to bez debat.

Útes (2009) (seriál)

Trošku předvídatelná krimoška z Islandu není ani dostatečně temná a ponurá, ani dostatečně mysteriózní, hlavní hrdina není moc charismatickej a celé to působí tak nějak polovičatě. Jedna věc je na tomhle filmu zajímavá - stejně jako v "kultovním" seriálu Zločin je tu nesympatická policistka chovající se jako naprosto neprofesionální dylina. Na rozdíl od Zločinu je to navíc blondýna s poměrně nesympatickým ksichtíkem, což celou věc ještě zhoršuje. No asi je to severská tradice - a taky asi neznají Fargo :-).

Popelka v pasti (2013)

Film to není zlý, jen není logický. neustálé střídání časových rovin mu hodně škodí stejně, jako spousta nedotažených věcí ve scénáři - počínaje násilným rozdělením dětských kamarádek (nevěra otce jedné z nich s matkou druhé a následná otcova sebevražda) a konče důvodem, proč ta chudá holka nezkontaktovala tu bohatou dřív - když se tedy měly tak rády. Jinak slušný, vydržel jsem až do konce.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Pamatujete si někdy Toma Cruise v Legendě ? To byla charismatická budoucí superstar - už tenkrát. Ale sbírka zoufalců v režii Columbuse ? to se fakt nedá.

Pád Bílého domu (2013)

Já vím je to stupidní a hrajou v tom samý filmoví prostituti (jak jsem se zde dočetl) - no Zkrocená hora to tedy opravdu není - naštěstí. Skvěle jsem si to užil a za týden si to dám ještě jednou, až manželka nebude doma a budu moct pořádně vohulit zvuk. A Morgan Freeman - kdo by sakra jako měl tu roli hrát jinej ????

Ve stínu (2012)

Extrémně dobré, i když dobově poněkud nepřesné. Ve skutečnosti by Hakla zavřeli maximálně po 30 min filmu a jeho žena by se se synkem rozhodně na konci filmu jen těžko vrátila domů - a finta s obrazem je jen k pousmání. Jinak skvělí Trojan a Koch, ostatní slušný standard. O Haklově motivaci k dobrovolné sebevraždě jde však při jeho vztahu k manželce a synovi pouze neúspěšně spekulovat.