Halloween (2007)

Může být něco brutálnějšího? Hlavně ta první vražda, připadalo mi to jako ve skutečnosti, žádná laciná pozlátka jako v typických amerických moderních hororech. Rob Zombie prostě horor dělat umí!

Nebezpečná přání (2002) odpad!

Nejspíš nejhorší horor, který jsem kdy viděl, ne-li nejhorší film vůbec. Na strach jsem ani nepomyslel, to bych ještě přežil, ale ty výkony! Kde na ty herce přišli? Například smrtící scéna na konci filmu byla reálná asi jako Kačer Donald, nevěřil jsem jim ani to, že ta tráva pod nimi byla opravdová. Stručně a jasně je to film k smíchu.

Black Books (2000) (seriál)

Jak se tohle někomu nemůže líbit? Bill Bailey jako Manny je prostě víc než dokonalej, občas ho i upřímně lituju, když ho BERN (jmenovka:-D ) sjíždí. Aspoň že Fran se ho často zastává. Neznám lepší humor, než např. "uvařit ze sporáku", nebo "všechny delikatesy jsou postaveny do věžiček, udělej z té polívky věž...to má být věž? je to na nic!" Come on! Wake up! Come on! COME ON! A taky mě štve ten nedostatek dílů, ale možná je to dobře, protože tam nejsou okoukané vtipy, ještě jich scénáristé totiž měli dostatek a nedostalo se to do takové krize jako některé díly 6. série HIMYM...

Mrtví k snídani (2004)

Některé filmy nesou označení "hororová komedie" jen proto, že se jedná o velice špatný horor. Dead & breakfast dokázalo, že si zmíněný titul právem zaslouží. Množství krve, černého humoru a úderného rockabilly ve mně vyvolává blažený pocit štěstí. Z celého filmu mám nejraději opening, ten mě opravdu dostal, úžasná písnička, skvělé animace, které navíc doprovází celý film, co víc si přát. A Zachariáš, zpívající příběh mezi jednotlivými scénami, taky rozhodně neurazí.

Jedna ruka netleská (2003)

Sestava nejlepších českých herců (možná by mi tu chyběl Liška, ale Taclíkova zmatená role ho perfektně nahradila) tedy opravdu nezklamala, ba naopak! Velice vtipné dialogy (- A nevadí ti, že máš tak vykulený oč? - Ne, tobě jo? - Docela jo. Ale zase máš moc hezkej hlas.), výborné herecké výkony a hlavně zajímavý námět (koho by napadlo pašovat Orly do vegetariánské restaurace, že). Ač nemám rád Matáska, v tomhle filmu dokázal, že jako herec dokáže měnit mnoho tváří. Ale v žádném případě nemá na Jirky Macháčka, ten je jako herecký chamaleon, když srovnám jeho 3 filmy - Samotáři x Horem pádem x Jedna ruka netleská, klidně bych řekl, že jde o 3 různé herce.

Trainspotting (1996)

Pro mě jednoznačně nejlepší film o drogách, který navíc obsahuje dávku místy až černého humoru. Skvěle zahraná role "Rence" skvělým Ewanem McGregorem podtrhuje jeden z nejlepších soudtracků, které znám. K tomu každá postava má svoje charakteristické vlastnosti, takže se vám všechny za tu hodinu a půl vryjou do paměti takovým způsobem, že na ně jen tak nezapomenete. Ani po několikanásobném shlednutí mě film rozhodně nenudí.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Kam se hrabou dnešní rádoby vtipné parodie typu ****** movie, které jsou plné záchodového, až fekálního humoru. Rozhodně mě víc rozesmějí typické Pythonovské absurdní dialogy, než odporný humor 21. století (neplatí o všech parodiích, avšak výjimka potvrzuje pravidlo). Na mém imaginárním žebříčku Pythonovských filmů je Holy Grail na prvním místě, druhou příčku zaujímá Život Bryana a po delší odmlce patří třetí místo Smyslu Života, který zachránila večeře s otráveným pyré z lososa, ale to už bych odbočil.

Návštěvníci: Cesta do Ameriky (2001)

"Je to lapka, musíme mu useknout ruku, nebo bude loupit zase." Mně se to teda líbilo, na první dva to ani zdaleka nemá, má to už jinou atmosféru, takový americký nádech, ale pořád jsou to návšěvníci s Jeanem Reno a Christianem Clavierem. Jo a nechápu, jak někdo může říct, že tenhle díl je lepší než první dva díly, ti lidi buď vůbec nerozumí legraci, nebo nemají soudnost.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Vím, že je to film o vesnických buranech, avšak toto téme je skvěle vystiženo (jsem z vesnice, tak vím, jak to tady chodí). Sice je o dvě desetiletí později, ale za tu dobu se toho moc nezměnilo, jasně, i k nám dosáhla technologie, ale "burani", ti zůstávají. Moje nejoblíbenější česká komedie, která obsahuje tolik kultovních hlášek, že smání se jim mi už zabralo nesčetné množství hodin.

Bílá vdova (2000)

Naprosto skvělej film, kterej jsem viděl už jako malej (utkvěly mi v paměti dvě babičky, který si udělaly čaj z konopí) a nedávno jsem si na něj vzpomněl a pustil jsem si jej.. Nejlepší byl v celým filmu Bill Bailey, ten je prostě bezkonkurenční, vždycky, když si ho představím jako Mannyho, hned se musím smát.