• Fantasy

V pasti - Katka (2001) (TV film)

Neuvěřitelné, co s člověkem dokážou drogy... Katka je silný příběh, kterému Helena Třeštíková dodala něco, co většina podobně laděných dokumentů postrádá - lidskost.

Horší už to nebude (2006)

Prostě a jednoduše originální.:) Ta neotřelost mě vtáhla do děje, byla jsem zvědavá celou dobu, jak si osud (tedy Karen Eiffel) s hrdinou pohraje... Willa Ferrella mám opravdu čím dál radši, dokáže zahrát snad všechno, tenhle film mu ale seděl nejlíp. Nepřehání, nepřehrává, je přesně ten nudný úředníček, kterého vykoření až kouzelná Maggie Gyllenhaal (setkala jsem se s ní asi poprvé ve větší roli a naprosto mě uchvátila). Konec je možná trochu... nucený, ale poslední slova autorky jsou úžasnou tečkou za povedeným filmem.

Horší než smrt (2007)

Šílená smršť britského humoru s hořkou příměsí morbidnosti. Musím uznat, že jsem se bavila celou dobu, hlavně zdrogovaným Alanem Tudykem a jeho neuvěřitelnými grimasami. Nemám co vytknout, prostě paráda. P.S. Matthew MacFadyen má stejný kolouščí pohled jako v Pýše a předsudku, jemu patří moje pátá hvězdička.:)

Oněgin (1999)

Evžen Oněgin je moje nejoblíbenější kniha, takže jsem byla k americkému zpracování už předem skeptická. Navíc zpočátku mi volba Ralpha Fiennese jako Oněgina nepřišla zrovna vhodná. Naopak nikdo jiný než Liv Tyler se na roli křehké Tatiany nemohl hodit víc. Ve výsledku jsem byla nadšená. Film dýchá přesně tou atmosférou, která je cítit i z knihy. Zaostalost a přitom krása ruského venkova, naivita a bezmezná oddanost Tatiany, Oněginova znuděnost a v závěru jeho zoufalství, Lenského zbytečná smrt pro ženu, která ho za pár chvil vyměnila za jiného... Dokonalé. Naštěstí jsem viděla originál bez dabingu, což určitě přispělo k páté hvězdičce. Můžu říct, že takhle milé překvapení jsem už dlouho nezažila - úchvatný film.

V hlavní roli já (2008)

Černější než černá komedie, u které se budete smát, ať je to sebemorbidnější. Musím říct, že jsem se bavila nad absurdností scén, přestože tohle není můj šálek kávy. Svůj účel tedy film splnil, navíc k tomu musím příčíst krátkou stopáž... 70%.

Ledově ostří (2007)

Magořina, která pobaví... Začínám mít Willa Ferrella fakt ráda.:)

Sherlock Holmes (2009)

První půlka se docela nemile táhla, ale pak se to dobře rozjelo. Holmesův brilantní mozek, Watsonův suchý humor a pěkný úsměv, Blackwoodova fikanost a prohnanost, to vše se povedlo. Do této mozaiky mi neseděla jen Rachel McAdams, nelíbilo se mi ani její hraní, ani role, kterou hrála. Asi to bude moje chyba.:) Nicméně po pár dnech se dojem z Sherlocka Holmese trochu rozplynul... 65%.

Lítám v tom (2009)

Čekala jsem víc, to musím přiznat. Narozdíl od Juna tu film netáhne náctiletá holka, ale sexy George Clooney (kolik dam šlo na film jen kvůli němu?:)). Rozhodně to není na škodu. V hodně situacích jsem si říkala takové to - "jo! To je trefný". Jason Reitman prostě umí natočit film, který vás osloví. Je vidět, že ne pro všechny je ekonomická krize katastrofou. Prostě hezké zamyšlení nad životními prioritami, které zaujme... Ale na druhou stranu, nestrhne. Ne že bych se vyloženě nudila, ale něco tomu prostě chybělo. 75%.

Nějak se to komplikuje (2009)

Tomuhle říkám zábava "pro dospělé".:) Meryl Streep je kouzelná, Alec Baldwin byl super macho a Steve Martin mi projednou nepřišel jako přehrávající blb. Ocenila jsem hlavně tu neokoukanost, nenucenost Meryl (chci v jejím věku mít taky takový elán), a vtipy, u kterých jsem se opravdu zasmála. Po delší době film, na který se ráda podívám znovu a vím, že mě bude bavit stejně jako poprvé.

Crash Road (2007) odpad!

Stačilo mi to SLYŠET (byla jsem v pokoji, kde se na to díval někdo jiný) a umírala jsem... Ach bože, koho TOHLE napadlo natočit?