• Fantasy

Stáhni mě do pekla (2009)

Asi jsem čekala víc, než první (dost nechutnou) polovinu a spoustu lekaček. Naštěstí konec to hodně zvedl. Konečně jsem se začala ptát, jak to vůbec může dopadnout a čekala jsem na nějakou ránu na konci, a Raimi nezklamal.:) Ale Alison Lohman mi přišla dost nemastná neslaná, prostě pěkná tvářička, jinak nic moc... Mno, přihlížím k tomu, že je to náročný žánr, takže 3* a kousek k tomu.

Líbáš jako Bůh (2009)

Myslela jsem, že film Jak se krotí krokodýli paní Poledňákovou poučil. Evidentně ne. Hrůza, hrůza, jediným rádobyvtipem byla x let stará hláška "Na to ti sere bílej tesák". Ne ne a ještě jednou ne. Díkybohu aspoň za to, že jsem na tomhle děsuplném filmu nebyla v kině.

Requiem za sen (2000)

Varování: Shlédnutí tohoto filmu může zanechat trvalé následky! Minimálně u mě tedy zanechalo - až si budu myslet, že můj život je jeden velkej průšvih, pustím si Requiem for a Dream a svět bude zase krásnej. Všechno už bylo řečeno, mně osobně se nejvíc dotkl příběh Ellen Burstyn, asi proto, že jako holka často sním o tom, že "zhubnu do těch červených šatů". Všichni herci byli skvělí, kamera ve mně vyvolávala naprosto schizofrenní pocity (jen v tom dobrém slova smyslu), a hudba? Aaaach... Není co dodat.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Možná je to tím, že jsem neviděla film v kině, ale v klidu doma, ale ve mně nijak zvlášť hluboký dojem po zhlédnutí nezůstal. Uznávám, že nápad je dobrý a některé scény jsou fantastické, ale to, co si pamatuju nejvíc, je délka filmu. Opravdu to nešlo osekat aspoň o dvacet minut? P.S. Na stará kolena ztrácím svůj odpor k Bradu Pittovi, tady byl vážně kouzelný.

Láska rohatá (2009) (TV film)

A mně se to líbilo, jako odpočinek po přežrání ze Štědrovečerní večeře to bylo dobrý.:) Tři hvězdy hlavně za rozkošného na jazyk si šlapajícího Jirku Mádla a stále stejně krásnou Táňu Pauhofovou.

Samec (2009)

Tohle je přesně ten typ filmu, jehož "děj" během dvou dnů zapomenete. Nemám nic proti erotickým scénám, když se použijí účelově, ale tady mě ten neustálý zbytečný sex iritoval. A svět, kde jsou všichni dokonalí, mě vážně nebere. Kravina na entou. P.S. A Ashton fakt samec není.:)

Dexter (2006) (seriál)

Po pár dílech si Dextera prostě zamilujete. Líbilo se mi, jak se z toho necitlivého pošuka pomalu stává (ne)normální emoce prožívající člověk. První série skončila fantasticky, jsem zvědavá na pokračování.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Kupodivu (hlavně díky dlouhé a sladké nepřítomnosti Roberta Pattinsona) jsem u Nového měsíce umírala míň než u Stmívání. Hvězdičku dávám taky za vlčky, ti mě oslnili.:) Ale zbytek...? Nudná první část, neustálý patos, mizerný herecký výkon většiny hlavních postav... Bella je tele, které neví, jestli by radši upíra nebo vlkodlaka, jestli má skočit do moře nebo se radši zabít na motorce. A hlavně se strašně bojí toho, že má v osmnácti první šedivý vlas. Ach jo. Ale upřímně - z tak mizerné předlohy nejde udělat dobrý film. Takže díkybohu za to, že jsem viděla Pattinsonův lesk na rty a jeho mužnou bledou hruď (fuj!) asi jen třetinu doby. S Twilight ságou musíte být vděční i za maličkosti.:)

Ďáblův advokát (1997)

Al Pacino je ďábel jak vyšitý, Keanu předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů, film vás trochu vyděsí a zároveň je hodně realistický... A pusa otevřená údivem na konci dokazuje kvalitu filmu.

Chceš mě, chci tě (2009)

Pro mě po dlouhé době osvěžující romantická komedie. Btw Katherine Heigl je jednoduše awesome.:)