Někdo to rád horké

• SK název

Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

Určitě velice dobrý film, jen se mi prostě nezdá zas až tak moc vtipný, jak se povídá. Ale s přihlédnutím ke stáří produktu, vizáži Marylin Monroe a asi dvoum scénám, které rozkmitaly i moji bránici (jedna z nich je určitě zasnoubený Lemmon), těch 3 a 1/2* dám.(2.2.2003)

NFR 1989, Oscar 1 : Kostýmy ČB + 5 nominací: Režie, Kamera ČB, Herec HR - Jack Lemmon, Výprava ČB, Scénář - A(22.2.2004)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, která nestárne a asi se nikdy neokouká.(24.11.2003)

Klasika všech klasik, ať si kdo chce co chce říká. Ale je to zásluha (kromě režiséra a scénáristy, samozřejmě) bravurních výkonů Tonyho Curtise a Jacka Lemmona. Ale nějak nemůžu jít nad 80%, neptejte se proč. Hm, že bych byl jedinej komu se MM nikdy nelíbila?:)(28.3.2003)

Jedna z klasických komedií a zároveň snad nejvydařenější role obou hlavních hrdinů, Jacka Lemmona a Tonyho Curtise. A Marylin? Asi to byl vrchol i pro ni. Ale oba její mužští protějšci ji přece jen trochu zastínili.(13.1.2003)

A cenu za nejtrefnější užití věty "Nikdo není dokonalý" získává... Billy Wilder! 80% Zajímavé komentáře: Eddard, antober(28.1.2006)

Zub času sice ohlodal humorné stránky filmu poměrně ostře, ale duch originální podívané zde i po více než 40-ti letech stále přetrvává. Ústřední dvojice Lemmon-Curtis hraje jako o život, a jejich vzájemná chemie funguje naprosto dokonale. Marylin Monroe už na dnešní dobu sice nesplňuje podmínky „reklamy na sex-appel“, ale nutno uznat, že něco do sebe ta ženská měla. Největší dík však musí směřovat režiséru Billymu Wilderovi, který po celou dobu drží tempo v jediném rytmu, humorné prvky kombinuje s těmi romantickými velmi střídmě a celkový feeling filmu je pak díky perfektně vybraným exteriérům, skvěle padnoucím kostýmům a v neposlední řadě práci s kamerou, střihem či světlem, nadčasovou záležitostí, pro kterou stačí nebýt cynickým odpůrcem „všeho starého“. Ono to závěrečné „Nikdo není dokonalý!“ má v sobě něco víc než jenom skvělou hlášku z pera scénáristů, kteří při vymýšlení „originálnějšího“ konce vykouřili tuny cigaret a vypili litry whiskey(18.3.2006)

Klasická komedie Billyho Wildera s vynikající dvojici Tony Crutis - Jack Lemmon a trochu zbytečnou (teď mě její fanoušci ušlapou...) Marilyn Monroe. Brilantní dialogy, scénář a jeden z nejvíce nejvtipnějších závěrů v historii filmu. Pro mě je to však jen hodně kvalitní klasika, které své legendární pověsti dostála pouze z části. Tož úděl filmových klasik, o kterých všichni mluví jako o úchvatné zábavě, ale mě tam těch pár hluchých míst vadilo. (chtěl bych se projet těmi velkými železničními vozy, kde mají záchody velké jako je můj pokoj:))(28.1.2010)

Skutecny klenot mezi komediemi: Wilder se opet predvedl v nejlepsi forme. Jen ta Marilyn mi zde moc nesedi. Ale jak se pravi v zaveru "Nobody´s perfect" :)(1.8.2002)

U mě teda za čtyři. Já fakt nemám potřebu se z těhlech starejch americkejch hitovek posírat. Je to dobré, ale pět z toho neudělám ani kdybych se přetrch vejpůl. Všichni tam jsou úžasní, ještě aby ne, když si za katedrou šňupaj kila koksu, aby se jim líp točilo...ale to byl holt život. Marilyn by mohla vypravovat. Dekadenti na druhou.(16.3.2010)

Ziadna slava...(23.9.2009)

Some Like It Hot se musí líbit snad úplně každýmu. Přehnaná líbivost a občasné hraní na efekt jsou však taky tím jediným, proč ani tento film nemůže být souzen jako naprosto dokonalý.(20.5.2009)

Rozpočet $2,883,848Tržby USA $25,000,000Tržby Celosvetovo $-Bravúrne dielko!!! /100%/(28.6.2005)

NALÍČENÍ DÍVKOCHLAPCI NA MNE ZAPŮSOBILI TAK ODPUDIVĚ, SMĚSICE KRVAVÉ LÁZNĚ A PŘESTROJENÍ ZA ŽENY BYLA TAK NESNESITELNÁ A VTIPY NA TÉMA TĚLESNÉHO ZEMĚPISU TAK OTŘEPANÉ, ŽE JSEM VYKLOUZL Z KINA BOČNÍM VÝCHODEM, NEBOŤ PŘEDPOKLÁDÁM ŽE KONEC FILMU SNESOU JEN SILNĚJŠÍ NERVY NEŽ JSOU MOJE."C.A. Lejeune, Observer, 17. května 1959.To mluví samo za sebe, nemyslíte?(3.11.2003)

Nikdy nezapomenu na ten okamžik, kdy jsem film viděla poprvé. Byla jsem na základní škole, bylo už pozdě v noci a já druhý den vstávala do školy. Zavíraly se mi oči, chtělo se mi spát, ale začal tenhle snímek a tolik mě pohltil, že jsem ho musela dokoukat a pak o něm všem vyprávět. Miluji ho!(3.6.2008)

Řekne-li se Hollywood, tak se mi jako první vybaví tento skvost. Někdo to rád horké je totiž jeho ryzí podobou. A to myslím bez pejorativního významu.(30.10.2007)

Super komedie u které se pobaví i dnešní divák. A Marylin Monroe je fakt fešná.(13.9.2005)

// Distribútor: United Artists //(19.12.2013)

Tenhle film nemam rad. Herci tu sice podavaj velice dobry vykon ale me to proste neprislo vtipny.(2.1.2005)

Věřím, že tahle komedie patří mezi kultovní mezníky v dějinách kinematografie, ale po téměř padesáti letech už to na mě nezapůsobilo tak jak nejspíš mělo. Je zde spousty vtipných scének, hlášek a gagů, ale po tolika letech už jsme většinu viděli v jiných filmech. Jack Lemmon s Tonym Curtisem hrají jak o život a opravdu se do rolí moc hodí. Marilyn Monroe byla krásná, ale přeci jenom v dnešní době už jsou trochu jiné trendy. Na závěr bych jen dodal, že komedie je to moc milá, ale strašně jí ublížil zub času.(8.11.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28