Mamma Mia! (2008)

Náhodou zajímavý a úspěšný tah: za pomoci hollywoodských hvězd připomenout světu tolik hitů skupiny ABBA! Ovšem to zpracování je na pováženou. Dobrý muzikál se totiž nerovná nekoordinovanému freestylu.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Na jedno podívání docela příjemná oddychovka. Je vidět, že pan režisér má bohatou fantazii, navíc v pohádkovém žánru se meze nekladou, takže autorovi nelze vyčítat odklon od žánru či něco podobného. Zklamáním pro mne však byly role hereckých legend (Abrhám a spol.), které byly naprosto nevýrazné. P.S. Paní Šafránková by si určitě zasloužila obsáhlejší roli...

Děti noci (2008)

Film, který podobně jako o rok mladší Pusinky vybočuje ze současného českého mainstreamu. Komorní, naléhavý příběh, který by měl diváka donutit k zamyšlení. Emocionalita zde není samoúčelná.

Tobruk (2008)

Režiséru Marhoulovi se podařilo přesně to, o co usiloval. Vzbudit emoce. Tento film nepostrádající skvělé akční scény působí v určitých ohledech velkolepě, ve skutečnosti je však komornější než asi většina z nás očekávala. Není zde mnoho postav, skoro ve všech scénách jsou s námi dva hlavní hrdinové - Pospíchal s Liebermanem. Všichni herci jsou přesvědčiví, pozoruhodný je desátník Kohák (Robert Nebřenský) jako hlavní záporák. A nejen to... Časté detailní pohledy do tváří herců, podmanivá hudba, pomalejší tempo, perfektní ozvučení, písečná bouře a mnoho dalšího dělají z Tobruku silný emotivní zážitek. Když se na náklaďáku jeden z vojáků (Matěj Hádek) zeptal Pospíchala: "Kde seš zraněnej ty, kamaráde?!", tajil se mi dech. Film postrádá takový nějaký tradiční závěr, nicméně to, že zrovna v tomto místě tato podívaná skončí, se dá očekávat, protože právě zde by měly být (v mém případě byly) emoce nejvíc našponovány.

Tootsie (1982)

Humorné, nápadité, herecky takřka dokonalé, protože ne každému se podaří dostat komiku a profesionální herectví do takové rovnováhy, jako se to v Tootsie povedlo Dustinu Hoffmanovi. Film má perfektní rozjezd, dobré tempo, ale ke konci trochu ztrácí dynamičnost, což ubírá na celkovém dojmu z jinak velmi zdařilé komedie. Musím však říct, že na takovéto filmy je radost koukat!

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Terminátor není látka pro seriál. Z filmů jsme zvyklí na úžasnou zápletku, příběh, co má spád, a strhující akci. Obohatit těmito základními ingrediencemi 9dílný seriál je nadlidský úkol, který se tvůrcům nepodařilo splnit. Málokoho pak asi překvapilo, že se v tomto seriálu děj brzy začal protahovat, jen aby se v dalších dílech aspoň něco dělo.

Pusinky (2007)

Něco nevídaného v české kinematografii. Film, který si vystačí v podstatě jen se čtyřmi postavami, ale patřičnou naléhavost neztrácí od začátku do konce. Co se týče zpracování, nejde o nic světoborného. Nejsou zde žádné vedlejší postavy a bohužel ani žádné bližší seznámení s těmi hlavními.

Policajti z předměstí (1999) (seriál) odpad!

Neuvěřitelně hloupý seriál. Jediným dějem je příchod nového šéfa a neustálé maření jeho dalšího povýšení. Pro výsledek, jenž vzešel z tého "zápletky", nemám slov.

Koule (1998)

Zkouknout tenhle film stojí za to jen kvůli hercům. Tahle sci-fi na mě vůbec nedolehla, sem tam nějaká hláška, celkově však nezáživné, nenapínavé a bez fantazie. Předlohu neznám. Vynikající sci-fi z podmořského prostředí, které se s tímto dílkem nedá srovnávat, jsem už viděl. Cameronovu Propast! Koule se zřejmě leckde inspirovala, ale to je tak asi všechno.

Hrdina proti své vůli (1992)

Jednoduchý a hlavně srozumitelný příběh bez velkých ambicí, který si bere na paškál chytlavé a mnohokrát zpracované téma. Ve srovnání s Městem šílenců spíš dojímavý než satirický film.