Já, padouch 2 (2013)

Najlepší animák za posledných pár rokov a rozhodne najzábavnejší. Prijemný, napaditý, rodinný, samozrejme velmi vtipný a aj keď mimoňi kraľujú, nie je to iba ich zásluha. Určite si zgustnú všetky vekové kategórie.

Konzultant (2013)

Scenár dosť zadrháva. Aj keď sa snaží, na mňa tento rádoby filozofický a cool počin velký dojem neurobil. Celkovo je to akoby nedotiahnuté a to v každom smere. Niektoré scény mi prišli úplne zbytočné.Už dlho som pri filme nemal, až tak zmiešané pocity. Možno by to chcelo dať Counselorovy druhú šancu, ale príliš sa mi do toho nechce.

Hra na hraně (2013)

Timberlake sa snaží a nie je to najhoršie. To isté sa dá povedať aj o samotnom filme. Nemožem sa však zbaviť pocitu, že Runner Runner mal ovela vačšie ambície, no to by musel byť drsnejší, dospelejší a určite aj dlhší.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

R.I.P.D. je zmeska všeličoho videného, ale mňa to teda bavilo. Ustredná dvojica je Vyborná, hlavne dosť vtipný je ROY (Bridges), ktorý vypustí zopár naozaj pikantních hlášok. Vedel som do čoho idem a čakal som ovela menej, o to lepšie som sa bavil.

Wyatt Earp (1994)

Wyatt Earp je dobrý Western. Problém je, že by potreboval trochu okresať a bol by lepší. Ja som sa však pri tomto zdĺahavom priereze Earpovým životom nenudil a užil si zas divoký západ so všetkým čo k tomu patrí. Aj po zhliadnutí mi zostáva záhadou ten komerčný neúspech.

Nejlepší hráč (1998)

Výborná "športova" dráma, ktorá sa točí okolo talentovaného hráča, ktorého lanária univerzity, čo ma velmi zaujimalo. Okrem toho chalan rieši ešte tažší problém. Oblúbeneci Denzel a Spike+oblubený šport a hlavnú ulohu stvárnila legenda NBA. Čo viac si priat.

Letadla (2013)

Klasický príbeh outsidera, plný klišé a 100 krát vydeného. Deti tieto veci však neriešia a hlavne im sú lietadlá určené.

Chyťte tu holku (2004)

Pre deti slušný filmík plný napatia a akcie. Tak sa k tomu treba aj tak stavať. Potom to ja rodičia bez problémov zvládnu spolu s nimi .

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Dosť znepokojivá výzia budúcnosti, ktorá nie je ani velmi nereálna. Najviac ma potešilo, že samotným hrám nie je venovaná až taká velká čast filmu, aj keď, aj v tomto ohlade má dvojka navrch. Celkovo plnohodnotnejšia zábava, ktorej záver, aj ked končí v plnom prúde, naznačuje, že pokračovanie bude drsné a dosť sa na to teším.

Enigma (2001)

Pre mňa skutočne zaujimavá téma. Škoda ze film nejde viac do hĺbky, ale spokojnost. Začiatok sa naťahuje, no potom sa z toho vykluje slušná detektívka, na škodu dosť prekombinovaná. Ešte by som pochválil výbornú dobovú atmosféru a hercov.