At Home With Olaf (2020) (seriál)

Výplňovka pro dětské fandy frajerského sněhuláka. Dcera to žere a musím říct, že některé kruťácké skeče pobaví i mě.

Mortal Kombat (2021)

S touhle bandou to lépe asi natočit nešlo. Nosný příběh Sub Zera se Scorpionem je hodně podařený. Bitky solidní a triky taky. Potěšila mě účast mého oblíbeného Kabala.

Ava: Bez soucitu (2020)

Možná kdyby šlo o dvouhodinový speciál Velmi křehkých vztahů, dala by se Ava považovat za úspěch. Nesympatické charaktery s nelogickými motivacemi se plácají rádoby skutečnost připomínajícím životem a nebozí herci asi nedostali scénář před natáčením. Bezcitná vražedkyně neustále emocionálně sužovaná starým rodinným traumatem se vrtá ve svých vzpomínkách, které ji ale prý nezajímají, protože chce sestře sebrat manžela a zmizet? Common takhle hraje úplného debila a Colin Farrell slizkého HR manažera, který jen řeší personální problém. Bo byznys… Celé to vtipné finále, kdy je hlavní hrdinka na pokraji sebevraždy než do bytu vtrhne záporák, který ji chce zabít a tak s ním pak bojuje o holý život vypadá jako výplod scenáristy, který si nepřečetl začátek stránky než na ni navázal. Mizérie s ucházející akcí.

Utajený pasažér (2021)

BLM. Sic nerozumím proč film nepojmenovali Černý pasažér, když by to zde bylo na místě, ale jinak poměrně příjemná podívaná. Ano je podivné, že se tam dostal a ještě přežil start, ale jinak jde o krásné vesmírné stylistické cvičení. Vizuálně podmanivé šplhání ve vesmíru, je jednoznačně vrcholem filmu. Herci jsou fajn, za mě slušná Netflixárna.

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Akce není všechno. Za prachbídný příběh přepsaný z bioteroristické hrozby na neCovid pobíhání na po Praze (v té čističce jsem byl kdysi se školou na exkurzi) jsem ještě ochoten přivřít oko, ale za diletantskou režii už ne. Často jsem nechápal propojení scén, to kde se kdo nachází a proč dělají to co dělají. Mackie se že sympatického Falcona transformuje v nesympatického mravokárce a bohužel ho tvůrci mění příliš rychle a někde mezi dvěma posledními díly. Mnohem zajímavější je tak zrod US Agenta. Buckyho přeměna v klaďáka se točí okolo jednoho dědy a notesu přeškrtaných jmen. Z výborného Zema z filmu je zase komiksová karikatura. Lepší scenáristy, lepší režiséry. Kluci na akční scény, herci a trikaři to sami nezvládnou. P.S: GRC je hodně blbá zkratka.

Nikdo (2021)

Drsná akční jednohubka se skvělým Odenkirkem. NIKDO nemá ambice ohromovat scénářem. Najšuller tak servíruje brutální, špinavou akci, kterou realizuje stará otrhaná troska zbitá rodinným životem.

Králové videa (2020)

Těžká nostalgie. Vrátilo mě to do blažených dob mého dětství. Výborné postřehy, i překvapivé informace. Přesto mi tam chybí zmíněn hlavní přínos rychlodabingu, kterým byly ty neskutečné hlášky, co v mém okolí zlidověly. Závěrečné komentáře o bláznech pobaví. Přiznání kriminalisty je pak taková třešnička na dortu.

Otec (2020)

Depresivní pohled do budoucnosti skoro každého z nás, tentokrát bez robotů nebo jaderného holocaustu. Ani pandemie nebo útok chemickými zbraněmi zde nenastane, přesto by se hrůzou ve mě krve nedořezal. Hopkinsova one man show o stáří nabízí cestu za dobrodružstvím, které nechcete. Plným překvapení, zmatení, sžíraveho pocitu, že jsou všichni proti vám a schovávají vám hodinky. Perfektní dialogy, precizní režie, krásná smutná hudba.

Černé zrcadlo - Krokodýl (2017) (epizoda)

Hillcoatův cit pro obraz a naturalistické vraždění zvedá Krokodýla nad průměr. Zmatená, uspěchaná rozhodnutí, přehmaty jsou výborně zahrané. Celková nejednoznačnost je zajímavá, ale dost maže tolik potřebnou finální katarzi.