Sebevražedný oddíl (2021)

Ňam ňam. Reparát Sebevražedného oddílu se povedl výbornou a ano je to především přeběhlivším režisérem Jamesem Gunnem, jehož krátký vyhazov od Myšáka byl pro Warnery doslova požehnáním. Chlapík co Gunnovi tenkrát zavolal si zaslouží tučné bonusy, nové Ferrari a vilu u oceánu k tomu. Mise na ostrově Corto Maltese je podaná s nadhledem, humorem, nelineárně (přesto konzistentně) a s úctou ke komiksové předloze. Nový tým pouze s několika známými tvářemi hýří rozličnými charaktery (Dyť umí to samý co já?!) a každý nechá na moment zazářit. Harley je za princeznu (s kytičkama a tak) a Idris jako náhrada za Willa ho nakonec v souboji drsných černochů těžce válcuje. John Cena válí i se záchodovou mísou na hlavě a na jeho seriálovou sólovku se vážně těším. Srdcem filmu je ale duo King Shark a Ratcatcher 2. Můžete mít žraloka v kraťasech co žere lidi a udělat z něj hlavního slaďouše - stačí mu dát mentalitu dvouletého dítěte. Těším se až se podívám znovu.

Poslední žoldák (2021)

Klasická ulítlá francouzská komedie ve které je nejlepším hercem paradoxně brusselský svalnáč. Zápletka je děravá a očividně šitá na míru nejrůznějším piškuntáliím z nichž některé jsou povedené (posedlost Zjizvenou tváří) a jiné (většinou) nikoli. Van Damme střídá kostýmy a kaskadéry v (nijak oslnivých) akčních scénách, kde se hodně stříhá a tak nějak tušíte kdy už to není hlavní hrdina.  Usínál jsem, přesto mě zajímalo jak to celé skončí. Průměr.

Bosch - Season 7 (2021) (série)

Velká rozlučka se vší parádou. Vyšetřování žhářství a s tím spojené smrti malé holčičky jsou katalizátorem Boschova vzteku na hru plnou kompromisů. Méně epizod dává sérii mnohem větší spád. Stále skvělá linka s Maddie, civilní a vtahující s přesnými hereckými výkony je pořád to nejlepší na celém seriálu. Potěší zasazení série těsně před covidového bubáka. Těším se na další pokračování.

Marvel Studios: Assembled - The Making of The Falcon and the Winter Soldier (2021) (epizoda)

Problém Falcona a Winter Soldiera byl vždycky v tom, že chtěl obsáhnout strašně hodně témat najednou a vznikl z toho nesourodý guláš individuálních výpovědí, které jsou nedotažené a režisérka je nedokázala řádně propojit. Buď jim bylo třeba věnovat více prostoru, nebo si je nechat na další sérii. A že je kapitán Amerika černý? No a co? Kdo není rasista tak se nad tím nepozastaví. Steve dal štít chlapíkovi, který byl slušný člověk s hlavou na správném místě. Ve chvíli kdy se začnete vrtat v historii a zneužívání znovu rasizmus podněcujete a co hůř chráníte padouchy, kteří mají upřednostňovanou barvu kůže. Stačilo rozvinout tohle jedno téma, klidně s flashbackem na Izajáše Bradleyho. Je třeba se soustředit jen na to a ne odskakovat k bílým recidivistům vedených nevině vypadající holčinou. A herci odříkávajíce prkenné a nepřirozené dialogy ztrácí to co jim filmy vybudovali. Především Zemo a Carterová. Celkově jde o zklamání a promarněný potenciál. Maglajz témat funguje jen díky perfektním akčním scénám.

Pig (2021)

Smutná artovka o vzpomínkách na život maskovaná jako kulinářská detektivka, kde zarostlý Nick Cage pátrá po svém praseti, které používá k hledání lanýžů. Sarnoski netlačí na pilu a odkrývá charakter hlavního vágusáka skrze náznaky a i tak na konci nechává spoustu věcí nevyřčených. Cage je výborný, role je mu šitá na míru tak toho využívá naplno a sbírá ztracenou kredibilitu. P.S: Hezčí prasátko jsem ještě neviděl.

Marvel Studios: Assembled - The Making of Loki (2021) (epizoda)

Hiddlestonovo vyprávění o celé té cestě rámované časem plné vzpomínek, dobrých vzpomínek dokonale prodává celý seriál. Rozhodně zatím nejlepší díl téhle dokumentární série. Všichni si očividně celé natáčení Lokiho užívali a pokud ne tak to tady hodně dobře tají.

Loki - Season 1 (2021) (série)

Zábavná hříčka, která v závěru narostla na významu. Humorem se nešetří, triky jsou velice slušné a herecky jedna velká paráda. Tohle je na výbornou.

Black Widow (2021)

Nevěřte škarohlídům. Poctivá Marvelovka, která je sice pro dámy, ale rozhodně není hloupá. Úvod je boží, temný, nekompromisní, pak se přehodí na známou kolej, ale i druhá půle je víc než slušná. Infantilní humor je naroubován na Weinsteinovu aféru a přidává rodinnou omáčku po Disneyovsku. Má to taky divně useklý konec, (chybí likvidace Rosse, nebo vysvětlení jesli to byl kápo kdo pomohl), ale vzhledem k umístění za Občanskou válku je to jakž takž pochopitelné. Největším překvapením Vdovy je David Harbour a vůbec celá ta přepálená utíkačka z vězení. Chceme seriálový spin-off s Crimson Dynamem! A celé si to pro sebe krade Florence Pugh. Pozérka.

S Lokim nejsou žerty (2021)

Krátké skeče na téma Avengers, některé povedené, jiné méně. Škoda že se jim nepovedlo vymyslet komplexnější a delší příběh na celou epizodu.

Válka zítřka (2021)

Čistokrevná military sci-fi pro táty a jejich dcery. Zvláštní příběhová struktura, kde se věci nedějí úplně popořadě a ta největší řachanice není na konci, docela funguje a divák se nenudí. McKay zdárně serfuje na vlnách humoru i patosu, ale zvládá i vážnější scény. Překvapivě je hlavní síla Zítřejší války v emocionální rovině. Akce je výborná, jen často dost videoherní, ale ty malé scény, které jdou proti tepu dnešní doby... ty o tradičních rodinných hodnotách a o tom, že chtít víc je špatné pro vztah a může vás to zabít, ty to táhnou.