Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

První díl jsem náhodou zkusil na Prima Cool, druhý den už jsem odkoukal většinu první řady. Paradoxně mi není příliš sympatický JD (respektive Zach Braff, kdykoli ho sleduju, mám pocit, že mám ucpaný nos) a v HIMYM jsem neměl rád Sarah Chalke. Žádná z postav ale přímo nevadí, Dr. Cox a Janitor patří mezi nejlepší postavy co jsem poslední dobou v seriálech potkal. 9. řadu bych zrušil a zakázal, ne že by byla tak špatná, ale finále 8. řady je finále se vším všudy. Solidní 4*, pochopitelně je to občas slabší, ale těch prvních 8 řad to překvapivě drží dost dobrou úroveň. [originál]

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Já byl od začátku skeptický. Pána prstenů, Silmarilion, Nedokončený příběhy - to všechno jsem hltal, několikrát. Hobita jsem přečetl až napočtvrtý, a to jen proto že jsem na něj šel do kina. S filmem je to podobný. Samozřejmě jsem rád viděl víc Středozemě, ale proč nenatočit třeba ultrarozšířenou verzi Pána prstenů? Zkrátka mě znepokojuje, že v rámci Tolkienova univerza dostane nejvíc prostoru tahleta pohádka. Doufám, že další díly to napraví, ale zatím slabší 4* a vracím se k miliontýmu sledování rozšířenýho Pána prstenů. [2d kino, originál]

Franklyn (2008)

Zezačátku to působilo originálně a s velkým potenciálem, až jsem se divil, že jsem o tom dřív neslyšel. Vrtalo mi hlavou jak složitě se různé linie a světy můžou propojit (po zkušenostech s Atlasem mraků) a doufal jsem, že na konci přijde to něco, po čem mi vybouchne hlava a ukáže se jak to bylo geniální. Ale jenže ono moc ne. Film skončil, vyšuměl, a zase na něj zapomenu. [tv, dabing]

Borealis (2013) (TV film)

Pilot k seriálu, kterého se evidentně nedočkáme, a kdybychom se ho dočkali, minimálně já bych asi po pár dílech zapomněl, že ho sleduju. O jeho existenci jsem se dozvěděl přes Michelle Harrison, co mi v paměti utkvěla kdysi dávno svými štěky ve Výplatě a Hvězdné bráně, a možná i proto byla její postava jediná, která mě víc zaujala. Plusem je tak ještě prostředí, takhle vypadá opravdová Kanada, aspoň ta arktická. Jenže to je tak všechno co ve mě shlédnutí zanechalo. Samotný pilot se hodnotí těžce, takže slabší 3*, kdoví ale jak by na tom byl seriál. [originál]

Tři mušketýři (2011) odpad!

Kdyby Michele Boyd hrála ve více filmech, tomuhle počinu od Asylum bych se vyhnul obloukem, jenže "pro krásu se musí trpět". A ne vždy se to vyplatí. Sice tu nenajdete gigažraloky, hyperpiraně a transmorfery, ale tím míň se tohle dílo liší od videa co jste si natočili s partou kamarádů v parku, kvalitněji, se zápletkou a s vyšší sledovaností. 1 hvězdička za Michele, celkově lepší odpad. [stream, originál]

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Objektivně to na 5* není, už jen kvůli tomu jak seriál utrpěl svým natahováním. Během páté řady jsem seriál přestal sledovat, protože jsem na něj prostě zapomněl. Teď jsem ho zpětně dokoukal, abych zjistil jaký je teda to slavný velký zakončení. A tím je zakončení třetí, nikoli pátý řady. Samostatné díly jsou skutečně novodobá Akta X, ale hlavní mytologická linie seriálu je pro mě existence druhé strany a tu uzavírá třetí řada. Tak či tak, Pattern, ZFT a "next item" Mr. Jonese už nikdy nezapomenu a rád se budu ke starším dílům časem vracet. [originál]

Paralelní světy (2012)

Od prvního zkouknutí traileru před víc jak rokem jsem se fakt hodně těšil na tenhle film, co mi atmosférou připomínal Time Traveller's Wife (asi prostě jen ta romantika v sci-fi/fantasy hávu). Jak přibývalo recenzí ve stylu "mohlo to být moc dobrý, ale jakoby není to moc dobrý", byl jsme připravený nešťourat se v detailech a stejně si film užít - i kdyby nebyl dobrý, mě konkrétně se přece sakra může líbit. No. A vlastně i docela líbil. Jenže když jsem se nešťoural, tak jsem se ztrácel (v jakým jsou zrovna světě? A jaktože teda teď nepadá?), a když jsem se snažil neztrácet, logika filmu se rozpadala (no a jaktože teď teda nehoří? A jaktože má zase to závaží? Jaktože úplně všechno nehoří?) a do vší tý snahy se zorientovat najednou přišlo závěrečných pár minut a "všechno najednou dobře dopadlo, a žili šťastně až do smrti". Nicméně, spousta záběrů a vychytávek využila zápletku originálně a dobře, až si skoro říkám, že dal někdo dohromady celý tenhle film jen proto, aby se někdo na plátně napil opačně. A nebo si pořád dokola pouštěl líbací scénu ze Spider-Mana. 3* [originál, 2d, kino]