Saljut-7 (2017)

Na Ruské filmy koukám jen velmi zřídka, ale tenhle se mi opravdu líbil. Jednak je to film podle skutečné události, což mám rád, a na rozdíl od Gravitace tohle mělo vcelku dobře sehraný příběh. Vizuálně to nemělo chybu. 75%.

Ad Astra (2019)

Netradiční Sci-fi snímek, se skvělou hudbou, promyšleným, poutavým příběhem, který rozhodně není ani nechce být tuctový. Nečekejte akční film plný scén, dostane se Vám ale jeden z nejlepších Sci-fi co se příběhu týče. Brat Pitt svoji roli sehrál mistrně, škoda jen, že se Tommymu nedalo více prostoru. Vesmírné "scenerie" berou dech, a celkově ve mě film zanechal dojem, že nebude zapomenut. 85%.

Vlastníci (2019)

Film Vlastníci, mi naprosto živě připomíná schůze našeho vlastního společenství, i když tady je to vyhnané trochu do extrémů. Skvěle jsem se bavil, mnohé "zápletky" z filmu se u nás ve společenství dějí také... Film je skvěle obsazen, a dobře sehrán. 80%.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Velmi příjemné, vánoční překvapení. Je to netradiční pohádka, která svým pojetím lehce zahrnuje i žánr Fantasy. Všem se nám moc líbila. 75%.

Věc (1982)

Skvělý, akční sci-fi horor v netradičním prostředí jižního pólu, je dnes již kultovním snímkem, který je v mých očích hodnocení, vysoko nad okoukanými Vetřelci všech dílů, i nad nultým dílem z roku 2011. Ta atmosféra je opravdu skvělá, sice téměř čtyři dekády, ale nemá to chybu. Herecké výkony nejen Kurta jsou skvělé. 88%.

Zelená kniha (2018)

Skvělý film, od začátku až do konce, Viggo předvedl, že je to Pan Herec, který nezůstal jen Aragornem... Ostatní role byli také dobré, a celkový dojem z filmu je pro mě mimořádný. Ten "retro" nádech mě fakt baví! Další projekce, nutná. 95%.

Bitva o Midway (1976)

Tento skvělý, válečný snímek, jsem viděl vícekrát a stále mi ten příběh má co říct, úžásná atmosféra linoucí se celým filmem je prostě jedninečná. Všechny roviny příběhu, postav i vojenských akcí jsou sladěny v úžasnou symbiózu, pro kterou mě tento film baví. 95%.

Bitva u Midway (2019)

Rolland si dál jede ve svém standardu dobrých filmů, a i v tomto snímku nikam nevybočuje, což je možná škoda. Film jako takový není špatný, je to zpracováno pěkně, ale rozhodně filmu chybí ta atmosféra původního snímku z roku 1976, jemuž se film rovnat nemůže. 70%

Godzilla II Král monster (2019)

Tohle se opravdu nepovedlo, nezajímavý příběh, postavy, ani monstra... Hodně jsem se přemáhal dokoukat film až do konce. Čekal jsem mnohem více, Godzillu z roku 2014 to rozhodně nepřekonalo ... 20%.

Melancholie (2011)

Psychologické drama o konci země, no kdo by tohle doopravdy "ustál" ? Sice bez sci-fi efektů, ale zato s pořádnou dávkou bezmoci a apatie. Je to výborný, neamerický film, kdyby se trochu "zapracovalo" na efektech, byl by to opravdu zářez. Takhle 65%.