Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Na Šmakovu Dračí Poušť jsem se velmi těšil, a musím konstatovat že jsem nadšený. Víte, kritizovat je vždycky co, ne každému se dá zavděčit... Já osobně jsem byl vtažen do příběhu, hltal jsem každý moment a ty necelé tři hodiny mi neuvěřitelně utekly. Tenhle druhý díl je o poznání akčnější, rychlejší, akce střídá akci a nádherné scenerie Středozemě které jsou prostupovány tóny Howarda Shorea posouvají druhý díl Hobita ještě o kousek výš než první. Ty tam jsou dny kdy býval Bilbo nesmělým ustrašeným Hobitem, nyní je nebojácným, sebejistým a udatným bojovníkem, nad kterým už tak propastně nevyčnívá odvaha a hrdinství ani samotného Thorina Pavézy. Legolas je stejně rychlý a rozhodný, do příběhu zapadl dobře, Gandalf a jeho odhalení Saurona je impozantní... Byl to opravdu zážitek a na Bitvu pěti armád se již těším teď. Jelikož mě Středozem opět uchvátila, moje hodnocení je 100%.

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Tahle pohádka obsahuje vše co má pohádka mít, příběh podle knižní předlohy, překrásné scenerie, dobré herecké obsazení a s tím spojené skvělé herecké výkony, které posouvají tuhle pohádku mezi opravdové lahůdky, na které můžeme jen tímto způsobem vzpomínat jelikož se takhle kvalitní již dávno v naší zemi žel netočí. Já se ptám proč? Knižních předloh máme víc než dost - Erben, Němcová a spousta dalších, proč se musíme každý rok o vánocích koukat na takové k......y a stokrát omílané kvalitní české pohádky z minulých let známe již nazpaměť... Tahle mě překvapila hlavně tím že koprodukční "věci" většinou bývají slátaninou, ale tohle je výborně sladěné. Navíc jsem tuhle pohádku jako dítě četl a dodnes jsem neviděl její filmové zpracování. Hodnotím 90%.

Výměna manželek (2005) (pořad) odpad!

Nelíbí se mi že nejde o spontánní děj, ale o nadiktovaný ve kterém se mají všichni naoko shádat aby to přitáhlo více lidí k obrazovkám. A tohle já rozhodně nepodporuju, jelikož je to umělé. 0%.

Zátah: Vykoupení (2011)

Tento film je založen na akci, kdo má rád filmy plné soubojů a rvaček, tak si tady přijde na své. Spousta krve, zlámaných kostí a bolesti. Kdyby k tomu přidali lepší příběh bylo by to za "plný". 80%.

Jádro (2003)

Spousta lidí tenhle film kritizuje že je to kravina, ale mě se docela líbí, jednak filmy tohoto tipu mám rád, a ve filmu je takové zvláštní "tajemno" co tam dole bude... ,děj má spád a co na tom že hodně věcí nebylo úplně logických, já se skvěle bavil, 80%.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Tak tenhle film mě docela zklamal, a nezachránilo ho ani výborné herecké obsazení. Pokud by to byl "jen" klasický western, tak by byl výsledný dojem mnohem lepší, prostě mi tam ti vetřelci vůbec nezapadly. 40%.

České století (2013) (seriál)

Jelikož jsem Patriot, tak je pro mě tohle téma citlivou záležitostí, z mylníků historie našeho národa je zrovna tenhle nepovzbudivý... co se stalo, s tím už nic neuděláme, ale co s budoucností? Jsem rád že takový cyklus vznikl, je dobré si připomenout kdo jsme a čím jsme prošly... kdo z vás je hrdý že je Čech?

Gravitace (2013)

Intenzivní audiovizuální nářez, při kterém mrazí v zádech nám ukazuje zoufalý pokus dvou kosmonautů o cestu zpět na zemi, který jak jinak skončí pro hlavní hrdinku dobře. Čekal jsem od toho mnohem více, hlavně po technické stránce mi neseděla nereálná výdrž Sandry Bullock s 1% kyslíku, a jízda na "hasičáku" k jiné vesmírné stanici - za tohle fakt palec dolů, ale za atmosféru, efekty, hudbu a nádhernou scenerii naší krásné planety ve 3D hodnotím celkově 80%.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Jsem velmi příjemně překvapen jak akčně to Filip Renč pojal, nesporné kvality seriálu z prostředí rychlé záchranné služby nám ukazují jak nedoceněná tahle práce je. Jednotlivé osudy všech postav seriálu jsou omáčkou která prostě k seriálům patří a né vždy se nám musí líbit, ale trochu nechápu nízké hodnocení, za mě 77%.

Šmejdi (2013)

Stačilo by kdyby tyhle podvodné a nátlakové akce byli postaveny mimo zákon, a nemuselo by být tolik nešťastných a okradených seniorů. Ani bych nevěřil že na předváděcích akcích může být člověk závislý... Ale jako hlavního viníka tu já osobně vidím náš stát a jeho lhostejnost chránit staré občany kteří se bránit nemohou. Nad kvalitou dokumentu nebudu polemizovat, spíž nad jeho smyslem, doufám že to těm seniorům dojde...