Kancelář Blaník - Viróza Ovčáček (2015) (epizoda)

Tak tohle mi přijde jako geniální epizoda. Nasmál jsem se až, jsem skoro prasknul. Jedna mě nikdy nenapadlo spojení Liška a Ovčáček, jednak nápad s blábolením, které se šíří jako epidemie je prostě Boží.

Kancelář Blaník - Dobrá voda (2015) (epizoda)

Ačkoliv v této epizodě Tonda nějak zvlášť nedominoval, tak se mu přece jenom něco povedlo. Ale nejlepší byl Žížala v kanále. Prostě je to bludiště, ve kterém se nikdo nevyzná.

Kancelář Blaník - Motorkářská amnestie (2015) (epizoda)

Severní Čechy, tam ta korupce bojí. A dobročinní motorkáři také. A Tonda dostal silnou motorku za to, že špatně radil. Mno, zajímavý koktejl.

Kancelář Blaník - Jaňule a Peťule (2015) (epizoda)

Tak jsme nahlídli do soukromého života Tondy. To zatím moc nebylo, takže za to se musí tvůrci pochválit. Ovšem jinak tahle dost retrospektivní epizoda nepřinesla něco zvlášť nového.

Teorie velkého třesku - Jednadvacetisekundové vzrušení (2010) (epizoda)

Už dlouho dobu jsem přemýšlel, kde vlastně vznikla dívčí trojka, kde se holky začaly scházet a ono to bylo tady. A Amy podivnost mi přijde jen jako snaha seriál nějak zpestřit, ale zde mě to spíše znechucovala. Je dobře, že se časem trochu srovnala, protože tady to bylo až moc.

Kancelář Blaník - Stát jako firma (2015) (epizoda)

Tak tohle bylo z mého pohledu dost chabé. Nejprve se Tonda opil a pak zprivatizoval republiku. Jediné, co trochu dalo epizodě šmrnc, byly přílepky.

Kancelář Blaník - LiberRath (2015) (epizoda)

A dnes po Liberlandu neštěkne ani pes. Ale nápad to byl dobrej. Víc takových států, aby byla sranda. Lepší by bylo na poušti, aby jim tam nebyla zima.

1492: Dobytí ráje (1992)

Pro mě jde prakticky o filmovou klasiku, kterou jsem viděl už několikrát. Poprvé někdy jako malý jsem viděl úvod toho filmu, když běžel někdy večer, snad na ČT 2. To už je hodně dlouhá doba. Líbí se mi celková kompozice filmu, kdy vidíme nejenom Kolumbův příběh, ale i řada věcí z dobových reálií. Zároveň je celý děj svěží, nepřijde mi, že bych se někde nudil. A podle mě zde svojí životní roli zahrál Gérard Depardieu. Nikde jinde jsem ho líp hrát neviděl.