Agatha Christie's Poirot - Dvojitá stopa (1991) (epizoda)

Už od začátku mi bylo jasné, kdo je zloděj. Ono člověk nesmí přemýšlet jen v latince. Navíc, už jsem tento prvek zažil u jiných filmů. A konec to taky moc nezachránil. Zamilovaný a dobrosrdečný Poirot. Ach ty hormony... Lepší jsou díly, kde je místo citu chladná logika.

Kancelář Blaník - Svatý Blaník (2015) (epizoda)

Tenhle díl dostane pochvalu. Výborně navázal na závěr minulé řady a hlavně se nebál vykročit z řady a zkusit něco jiného. A navíc se to povedlo. Takže jen tak dál a neusnout na vavřínech.

Kancelář Blaník - Série 2 (2014) (série)

Druhá série nebyla vůbec špatná, dosahovala plnohodnotně série první. Některé díly sice stály skoro za nic, ale objevila se tu červené linie, která nás nejspíš bude seriálem provázet dál a na to jsem hodně zvědavý.

Kancelář Blaník - Štědrý sen (2014) (epizoda)

Začátek takový horší, něco podobného jsme už párkrát viděli. Ale Havlovo zjevení bylo zajímavé, tak jsem zvědavý, jestli se to nějak odrazí v dalším ději.

Kancelář Blaník - Prostě Krnda (2014) (epizoda)

Ono je otázka, jestli něco jako pražská památková zóna opravdu existuje, když to člověk kolikrát vidí. Občas se jeden nestačí divit. A to ještě, kdyby jí fakt zrušili. Nápad prostě skvělý.

Kancelář Blaník - První máma (2) (2014) (epizoda)

Možná měli tvůrci oba dva díly scuknout do jednoho delšího. Byl by tak víc uderný a nejspíš by mnohem víc bavil. Ale ještě tam nebyly čistě vycpávkové scény, takže dobrý, jedeme dál.

Mlčení jehňátek (1991)

Tenhle tip filmů nemám úplně rád. Je to ale pořád ještě víc o psychologii, než čistě o jatkách, ale i tak. Příběh ale nebyl zlý. Akorát mi vadilo, že toho ukázali docela dost. Obešel bych se i bez toho.

Kancelář Blaník - Krtek a ku**a (2014) (epizoda)

Mno, taková klasická epizoda, až na jednu drobnost. Vypadá to, že se nám tu tvoří zápletka, která může trvat déle, než jednu epizodu. Tak uvidíme.