Buď připraven! (1923)

Za mě určitě skvělý i film, na svojí dobu i určitě dnes. Bohužel jsem měl tu smůlu, že jsem to slyšel s nějakou moderní muzikou, která mi moc nesedla. Jinak bylo se na co dívat a velmi příjemně strávená hodinka.

Der Sieger (1921)

Ufff.... trochu jsem si připadal jako na LSD.

Stavitel chrámu (1919)

Takhle dlouhý němý snímek jsem ještě neviděl, zajímavá zkušenost. Celkové zpracování se mi líbilo, triky na svojí dobu byly asi nadstandardní.

Kapitán Grog se nechává portrétovat (1917)

Na svoji dobu jistě technicky náročný snímek. Dost by mě zajímalo, kolik času se s takto dlouhým filmem strávilo v porovnání s dnešní dobou a současnými možnostmi.

Kouzelný lektvar (1915)

Asi nejstarší animovaný film, který jsem viděl. Na to, že je starý už více než sto let, tak své aktuálnosti asi nic neztratil. Současně si dokážu podobnou animaci živě představit i od současných autorů, takže jde v podstatě o nadčasový snímek.

Fotbalový turnaj o Stříbrný pohár (1914)

Klasický dokumentační film své doby, tentokrát zachycující fotbal. A docela by mě zajímalo, zda místo, kde Viktorka hraje, je stále to samé.

Zub za zub (1913)

Poměrně jednoduchý film, asi jako většina dobových s humorným námětem. Byť celkově jde o dost naivní zápletku, ale nebylo to tak v této době běžné? A na rovinu, takovou manželku bych mít nechtěl...

Svatojánské proudy (1912)

Svotojánské proudy. Jak rád bych se do těch míst podíval. A to už dneska reálně moc nejde. Pokud se člověk nerozhodne zrovna potápět. Ale aspoň díky těmto střípkům víme, jak to tam vypadlo.

Chov husí v Libuši u Prahy (1911)

A jak to vypadlo na husí farmě se dovíme zde... sice přímo nedělám nějakou historii stravování nebo hospodářství, ale tohle musí být neocenitelný pramen. A taky to byla doba, kdy husy byly opravdu poctivě vypasené a ne jako dneska.