Zyma v ogni (2015)

Celkově, a nepřekvapivě, tu převažuje čistě ukrajinský narativ. Jde spíš o rekonstrukci události, scházelo mi hlubší a širší zasazení. Celou dobu se hraje čistě na city, což je škoda. Ačkoliv tvůrci svoji práci odvedli dobře, tak za mě tu jsou tyto problémy. Byť chápu proč dokument takto vznikl a co bylo jeho účelem. Pokud se podívám na něj pohledem toho, jak moc se rekonstrukce událostí povedla, tak v tom případě by to nebylo zlé, spíš naopak. Ten širší kontext ale prostě chybí...

For All Mankind - Season 4 (2023) (série)

Začíná být vidět, že tvůrci to už dost natahují. A současně, že jim dochází nápady. Kolonizace Marsu je jistě zajímavá, ale proč se nemůžeme věnovat dalšímu rozvoji výzkumu? Současně nám odpadly vesmírné závody, což je škoda. Souboj vláda vs. proletariát byl zajímavý pokus, ale jen pokus, v dalším případném pokračování to stačit nebude. A vůbec by stačilo, kdyby se to tím uzavřelo. Můstek dál jsme neviděli, takže snad...

For All Mankind - Perestrojka (2024) (epizoda)

Závěr nebyl zlý, jeden z těch lepší dílů série. Akorát tu bylo dost logických nesmyslů. O tom žádná.

Obyčejní chlapi (2022) (TV film)

Knihu Obyčejní muži jsem si chtěl vždycky přečíst. Nějak se ale na to do teď nedostalo. Aspoň trochu jsem nyní dluh splatil, ale ke knize se musím dostat, tento dokument mě k tomu motivoval.

Žena Čajkovskogo (2022)

U Petrovových řádí chřipka byl takový průměr. (M)učedník byl výborný. Ale Žena Čajkovského mě jednoduše zklamala. Čekal jsem poněkud více. Začátek filmu byl za mě dobrý, čím dále děj postupoval, tím méně jsem toho z ruských reálií chápal a tím více byl nudný, byť jeho obsah byl zřejmý. Nevýrazné herecké výkony tomu nepomáhaly. Serebrennikov mě v tomto případě zklamal a budu hodně přemýšlet, jestli se k němu vrátím.

Svědkové Putinovi (2018)

Člověk určitě neudělá chybu tím, že si tento dokument pustí. Pro mě tu bylo dost známých věcí, které jsem četl v knize Všichni muži Kremlu od Mikhaila Zygara. Na druhou stranu sem tady měl možnost to všechno vidět v dobových záběrech. Co bych zpracování vytknul je celková rozvleklost. A sem tam se člověk ne úplně orientuje.

Il Boemo (2022) odpad!

Nemůžu si pomoct, ale lepší hodnocení nemám. Nepochopil jsem, odkud kam děj kráčí. Nepochopil jsem, co nám chtěl tvůrce říct. Nepochopil jsem ani to, proč tento snímek vznikl. Nemluvě o strašně dlouhých hudebních scénách.

For All Mankind - Odkaz (2023) (epizoda)

Spíš to byla taková předehra k tomu, co ještě přijde. Nebo aspoň doufám, že byla.

1670 (2023) (seriál)

Nejdřív jsem si říkal, že to koukat radši nebudu, že to vypadá na strašnou blbost. Nakonec jsem to ale zkusil. A myslím si, že jsem nelitoval. Byl to příjemný seriál, na který se dobře koukalo v podstatě bez nějakého většího propadu. Na druhou stranu pupek oceánu to také nebyl. Nicméně jsem celkově spokojen a doufám v nějaké pokračování, ne přímo 1670, ale něco v podobném duchu. Asi jako bylo v Černé zmiji.