Expremiéri - Robert Fico (2018) (epizoda)

Jako představení osobnosti provedeno dobře, poznali několik tváří Fica, který tento dokument pojal jako sebepropagaci. Na druhou stranu jsme vůbec neviděli, jak se vyvíjela jeho politická kariéra, která byla velmi bohatá. Trochu promrhaný potenciál.

Expremiéri - Vladimír Mečiar (2018) (epizoda)

Zvláštní díl. Byť obsahově se alespoň trochu věnoval událostem z doby vlády Mečaira, tak to hlavní tam opět moc nebylo. Nejvíc mě zklamala absence toho závěrečného rozhovoru. Jakoby celý dokument byla cesta. Ona někdy cesta může být cílem, ale jestli tomu tak bylo zde, tak nebyl dobrý nápad.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Byť řada událostí z děje byla více než zajímavá, musím přiznat, že takhle jsem se u potterovského filmu dlouho nenudil. Filmem jsem se v podstatě protrápil od začátku do konce. Jestli takto bude série pokračovat, tak nevím nevím. Rozhodně po tomto zážitku budu zvažovat, zda má smysl se koukat na další film. Ne, že bych nad potterovskou sérií zlomil hůl, ale nechci si jí kalit zbytečným rozčilováním.

František Ladislav Rieger (2018) (TV film)

To hlavní zaznělo a já jsem se v dokumentu bez problémů orientoval. Bohužel si ale myslím, že pokud Riegera někdo nezná, a nebo ho zná jenom trochu, tak se v dokumentu musí ztrácet.

Génius - Kapitola druhá (2018) (epizoda)

Přišlo mi o dost lepší, než první díl, mělo to spád. V tématu jsem se již lépe zorientoval a celá epizoda mě bavila.

Génius - Kapitola první (2018) (epizoda)

Přišlo mi to slabší, než byl Einstein, ale třeba je prvním dílem a tím, že umělecké prostředí není úplně moje. Ale třeba se to zlepší s přibývajícími díly, zatím takový průměr.

Hastrman (2018)

Musím ocenit výborné zpracování. Odborníkem na barokní tradice nejsem, ale je vidět, že si s nimi někdo opravdu pěkně vyhrál. Současně herecké obsazení bylo vhodné, každému role evidentně sedla. Příběh byl trochu slabší, trochu roztálejší, ale to myslím ani tak nevadilo. A závěr se mi líbil. Ani tím tak nemyslím hlavní protagonisty, jako časový skok a porovnání.

Heavy Trip (2018)

Bál jsem se, že to bude příšerná hovadina a nebyl jsem daleko. Nicméně o tomhle filmu platí, že je to tak blbý, až je to dobrý. Nevím, kam Finové na tyhle nápady chodí, ale proč ne. Jenom na to nejde koukat každý večer. To by mi asi jeblo.

Hovory s TGM (2018)

Na Kosatíka docela dobrý výkon. Bál jsem se, že to bude hrozné, naštěstí nebylo. Ale spíš mi to sedělo jako rozhlasová hra. Krajina je sice hezká, ale bez ní by se to zvládlo úplně stejně. A vadilo mi rychlé skákání z tématu do tématu. Na můj vkus mohli spíš pořádně probrat jedno nebo dvě. Takhle to bylo dost roztěkané.

Chata na prodej (2018)

Nápad mi přišel dobrý, vypadalo to zajímavou zápletku jako v poslední době třeba u Teorie tygra. Výběr herců mi přišel super. Dost vhodně zvolené charaktery pro role. A místy jsem se dost smál. Je i vidět, že nebyla snaha film zbytečně natahovat. Cekově slušně odvedená práce, která se mi líbila, neurazila a pobavila.