Wu-Tang: Americká sága (2019) (seriál)

Nepodme sa vobec bavit o tom, ze je to neskutocna bomba, podme sa bavit o tom, ze tento serial je hip hopovym Bohemian Rhapsody a to z kazdeho ohladu. Ak si na Wu vyrastal rovnako ako ja, tak je to este vacsie potesenie sledovat, Wu-Tang je u mna srdcovka od roku 1996, ked ma s nim zoznamil cavo z mojej ulice a odvtedy si dovolim tvrdit, ze som od neho neodisiel ani na den, aj teraz, pri pisani recenzie mi hra Ice Cream. Serial je nutnostou pre kazdeho fanusika hip hopu a nevyhnutnostou pre kazdu Wu head. Wu-Tang Clan ain't nuthing ta F' wit

Pěsti ze železa (2012)

a čo ste čakali z pera Roth-a ? IP Mana ? V rámci žánru poctivá robotav pohode 70 %

Faunův labyrint (2006)

tento film od del Tora je (sorry za výraz) trocha ojeb na diváka. Celé to je zabalené v nádhernej výprave s úžasnou kamerou a skvelými hercami, avšak ten (opäť sorry za výraz) ojeb ojebov je v tom, že celý ten príbeh je vlastne úplne nezaujímavý, samozrejme nájdu sa útržky ktoré diváka zaujmú - napr. útržky ohľadom vykresľovania Vidalovho charakteru, pocit znechutenia Mercedes, hrdé srdce lekára atď. V čom ma ale del Toro absolútne ´´ zabil´´ je to, že vykreslil celé prostredie vojnového Španielska podobným štýlom ako to dokázal len sám E.M. Remarque a práve pre toto si ma tento film získal. Ďalším aspektom je takmer tá najdokonalejšia hudba akú som kedy v živote počul. Škoda, že del Torova produkcia po tomto filme išla trošku nadol v každom prípade toto je u mňa za tri a trištvrte *. Ja na tento film nezanevieram a pozriem si ho rád znovu.

Home Sweet Home (2013)

Podhodnotený film ! Od žabožrútov by som toto určite nečakal, tá kamera a strih majú fakt veľmi vysokú úroveň, filmu podla mňa nechýba ani to, čo mu tu niekto vyčíta - teda zbytočné dialógy, resp. viac hudby - celok pôsobí krásne komorne, film sa na nič nehrá a je krásnou nízkorozpočtovkou na jedno zhliadnutie, v tom neprebernom množstve hororov čo sa točí v dnešnej dobre, určite ten silnejší kúsok. Ja určite odporúčam 70 až 75 %.

Mrtví a neklidní (2013)

Neurazí, ale ani nenadchne...hlavný hrdina s charizmou trúladna Jacka (kto vie ten vie), je viac dement ako zombie, je viac smeišny ako dojemný, ale v konečnom dôsledku si splnil svoju úlohu bez problémov. Námet ako taký je celkom príjemnou variáciou na R&J s kvalitným Malkovichom, príjemným soundtrackom (pretty woman pobavila), ale za to veľmi ´´ teen-friendly´´ spracovaním. V pohode za 55 %. (no zobmie-human sex ? na čom budú hipstery onanovať?)

Mama (2013)

Guilermova atmosféra šlape zhruba 3/4 filmu, posledná 1/4 je už rozprávkou a viac fantasy než hororom, príde mi to také ´´uvedomelé´´ a na horor až príliš, ale na druhú stranu je to aj dobre, takýchto hororov sa točí v dnešnej dobre pramálo, avšak niečo tomu chýba, snáď je to presne ten silnejší záver, v každom prípade *** a pol, slušných 70 % až 75 %

Nespoutaný Django (2012)

Zichr !!! Christoph Waltz je herecký pán boh! Zichr !!! Foxx je najdrsnejší pozitívny hrdina od dôb Schwarzika v Terminátorovi, Di Caprio zas najsmiešnejší záporák od dôb Fatuša zo Zohana. QT navaril ďalší skvost, jeho filmografia je po tomto filmárskom hoväde tučnejšia než Rick Ross s Notoriusom B.I.G dokopy. Dá sa tomuto filmu vôbec niečo vytknúť ? Kľudne mohol mať tento masterštrich aj o hodinu viac, seriózne rozmýšlam, že si Djanga pozriem hneď aj druhý krát. Teraz už len ostáva čakať na Kill Bill III. *****

Rychle a zběsile 6 (2013)

**** z úcty k sérii...viac komédia ako akčňák, viac o bitkách ako autách...dnes videné v CineMAXE

Patrola (2012)

Veľmi podarený zárez na pažbu policajných drám, herecké výkony na vysokej úrovni, POV zábery sú zvládnuté výborne, o trošku viac reálny scenár ( obšas mi to pripomínalo pátrčov z knižky Slávna päťka, kedy takmer každý prípad, ktorý táto dvojica ´´chlpatých´´ riešila, skončil ich ´´víťazstvom´´), kedže všetci vieme, že polícia (ani tá u nás a ani tá v US) nepracuje spôsobom ´´bum-prásk´´ , ráno mám tip na zločin, večer už preberám čestnú medailu. Filmu kvitujem najmä skvelo zvládnutý záver, pre mňa 80 - 85 %.

Occamova břitva (2012) (TV film)

Pokus o troška reálnejšu drámu z prostredia ´´pseudo-mafie´´ neurazí, ale zároveň ani nenadchne, tento video film si sám nastavuje zrkadlo a snaží sa v ňom vyzerať čo najlepšie, škoda tých viacerých vrások, občas pokrivkáva scenár, obšas strih a kamera, ale spokojných 50 - 55 %.