Děti moje (2011)

Pro mě o chlup lepší než podobné Kids are Allright. Fotříkovský Clooney se mi líbil hodně, stejně jako jeho dcera (+ jedna hvězda?:) A taky uvažuju o dovolené na Havaji. Přes hodně ponuré téma (a bohužel aktuální pro hodně lidí v dnešní době) vyzněl celý film zasazený do těchhle pohádkových ostrovů neuvěřitelně pohodově. Mahalo!

Dokonalý smysl (2011)

Co se mi na tom nelíbilo? Jednoduše řečeno Eva a Ewan. Zvlášť jsou skoro mí nejoblíbenější herci, ale ta chemie mezi nimi v sobě neměla ani náznak osudovosti ve stylu Věčného svitu. A že to není romantický film? Tak co to je?

Moneyball (2011)

Pokud pořád uvažujete, jestli za Pittovou slávou stojí jen opuchlé rty a sexy rozcuch, koukněte na tenhle film. Protože na koho jiného se vydržíte koukat dvě hodiny, když mluví v cizí hatlamatilce bez titulků? Tedy pardon, chtěl jsem říct o baseballu...

Warrior (2011)

Kde jinde by měla rodina řešit své problémy, kde jinde by se měli odcizení bratři najít než pod lampami reflektorů a před objektivy kamer ve finále nejdrsnější soutěže na světě? Zapomněl jsem dodat, každý z nich samozřejmě nemá na výběr - hypotéka, zlé vzpomínky z Iráku a k tomu všemu taťka, který může za komplexy z dětství. Příběh hodící se spíše pro komorní drama není banální, ale vše je dotažené ad absurdum v hollywoodském stylu. Pokud máte rádi tenhle nablýskaný patos, rádi ukápnete slzu do kýble s popkornem, nu není tady problém... a pokud ne, pořád tu je dost slušný biják, který zabaví dramatickými souboji a obrovským wow efektem. To se musí nechat.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Seth Rogen je king a to v tom filmu ani fakticky nehraje... fajn komedie a zároveň výlet do světa geeků a nerdů. Každý kdo má aspoň trochu rád Star Wars, Star Trek nebo Pána Prstenů musí dát hvězdu navíc.

Zdrojový kód (2011)

Takové komorní Inception. Je to zábava, ale chybí tomu nějaká hlubší katarze v závěru. Možná kdyby nebylo hollywoodského happy endu, byl by zážitek z filmu trochu hlubší. Jen tak mimochodem, jsem jediný, komu připadá chlap na obalu jako Clooney?

Všemocný (2011)

Jeden z filmů, od kterých nic nečekáte, ale příjemně zabaví. Má to pointu, i když takovou nucenou. Občas ale něco sem tam vážně haprovalo. Například, že když máte potenciál stát se prezidentem USA, váš největší nepřítel je je ruský gangsta s poskokama v teplákovkách? No nic, už se těším na příští film s Cooperem. Je to borec...

50/50 (2011)

Pro mě paráda. Více zde.

Zrození Planety opic (2011)

"Všechno do sebe kousek po kousku zapadá a vede k nevyhnutelné katastrofě." Čtěte zde.

Living in Emergency: Příběhy lékařů bez hranic (2008)

Doporučuju. Člověk si čas od času musí připomenout základní hodnoty jako zdraví... Dokument ale ukazuje nejen katastrofální poměry v afrických zemích stižených válkou, ale jednání obyčejných lidí v neobyčejných situacích a zejména, jaký to na ně má dlohodobý vliv. To jsou Lékaři bez hranic.