Temný obraz (2006)

Solidní avantgarda. Vizuální stránka věci mě vážně oslovila. Co se děje týče, taková sláva se už nekoná - rozhodně bych si dokázal představit větší svižnost. Ale tu vizi blízké budoucnosti tvůrci vážně promákli a určitá myšlenka je v tom patrná. Samozřejmě originalitu a odvahu cením. Kdo ví, jak se na tenhle film bude nahlížet za nějakých 10 let. 75%

Klub rváčů (1999)

Co k tomu dodat? Scénáristu Jima Uhlse musely múzy líbat celé týdny. Skvěle Fincher, skvěle Norton, grandiózně Pitt. Nadčasovost na plný koule a hodně tuku. 90%

Stopař (1986)

Můj velice oblíbený thriller s Hitchcockovským nádechem a hutnou atmosférou. Prázdné vyprahlé silnice, široko daleko nikdo. Mladík, ve špatnou chvíli na špatném místě a pološílený Rutger Hauer, jehož oči se Vám dost možná vypálí do sítnic. Skvělé dějové zvraty, které opravdu není snadné předvídat a jedna solidní filmová smrt alá kamión. Škoda určité utahanosti, jinak by to bylo na plnou palbu. 80%

Kalifornie (1993)

Pro mě asi nejlepší road movie, jakou jsem kdy viděl. Drsná, atmosferická, mrazivá. Navíc jedna z prvních pořádných rolí Brada Pitta, ale ani Duchovny se tu neztratil. 95%

Sedm (1995)

Kultovní, to je to slovo. Právě tady jsem se poprvé setkal s Davidem Fincherem a věřte, že to stálo za to. Pitt i Freeman v jedněch ze svých nejlepších rolí. Neskutečná atmosféra už od první minuty. Ďábelská režie. Nejlepší thriller všech dob? Top 5 určitě. 100%

Spojenec (2006)

Rozhodně jeden z těch lepších a hlavně neotřelých filmů o bankovních loupežích. Spike Lee je pro mě dost osobitým režisérem a přesto, že jsem tomu zprvu moc nevěřil, dokázal tu svou "auru" přenést i do Spojence. Vylezlo z toho zvláštní dílo, něčím originální, lehce špinavé a celkově poctivě natočené, i s tou lehce rozklepanou kamerou a pár nelogičnostmi. Každopádně mám pocit, že při natáčení některých scén musela být na place celkem zábava. Především Denzelovo utahování si z chatrné a vystrašené babičky...pobavil jsem se. Účast Jodie Foster mě samozřejmě mile překvapila - opět solidní výkon. Tohle je prostě kvalitní film. 80%

Šéf na grilu (2011) (pořad)

Pořad o vaření, který MÁ smysl. Uvedený hezky sezónně a hlavně s hlavou a patou. Ať si každý o Pohlreichovi myslí co chce, on vážně něco umí. Bez zbytečných keců dobré recepty a užitečné rady. Navíc se na to setsakramentsky dobře dívá. Občas mu tam sice "zazpívá Petr Spálený", ale nikdo není bez omylu. Dokonce ani ty rozhovory s Halinou nejsou tak zlé, jak jsem původně čekal. 75%

Babel (2006)

Takhle nějak si představuji absolutní souznění obrazu a hudby (jakkoliv přihřátě to zní). Tohle byla pro mě naprosto sugestivní záležitost a těch 143 minut jsem skoro nedutal. Určitá tvůrčí návaznost na 21 gramů je zjevná, ale žádnou extra složitou skládačku nečekejte. Samozřejmě by to nebyl Gonzáles, aby se divák na konci nedočkal jednoho velkého "zapadnutí" všeho dohromady. Čtyři příběhy, tři kontinenty. Pár lidí zanechaných pomíjivosti lidského osudu. Natočeno poutavě, syrově, tvrdě, dojemně. Naprosto přirozené a uvěřitelné herecké výkony (všech) a vynikající, vážně vynikající Brad Pitt. Co se hudby týče, nemám slov. Dokážu si dost dobře představit, že někoho může tenhle druh vypravování nebavit, ale u mě je to přesně naopak. 90%

Hazard v Las Vegas (2007) (TV film)

Víc než solidní dokument o jedné z těch zábavnějších možností, jak projebat peníze. Jelikož už jsem si ve svém životě také párkrát "zmáčknul", celkem jednoduše jsem se do těch lidí dokázal vcítit. A hlavně: výraz člověka, který právě prohrál všechny své peníze je neměnný. Je totiž úplně jedno, jestli sedíte v českém zaplivaném nonstopu, nebo v luxucním kasínu ve Vegas. Tedy, jedno to samozřejmě není, ale snad chápete, jak to myslím.. 80%

Odpadlík (1992) (seriál)

Ano, Odpadlík je vlastně úplná pitomost. Ale sakra, kolik hodin jsem u něj proseděl, když mi bylo 6 let? ... Tohle už mi nikdo neodpáře :) Správňáckej komentář: Gemini