Fakulta (1998)

Horor / Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller ?? Spíš teenage zombie komedie. Od Rodrigueze? To už samo o sobě zní trochu ujetě. Tak nějak jsem nevěděl, co si pod takovým filmem představit, když ho režíroval právě Rodriguez, ale je to prostě tam. Fakulta má pořádný koule a já se při jejím sledování dobře bavil. Scény, u nichž si říkáte: "Sakra, to snad nemyslí vážně!?" neumí nikdo natočit líp. Josh Hartnett v dost netradiční roli, přesto skvělej. 75%

Fur TV (2008) (seriál)

Od raných epizod South Parku jsem se snad u žádného seriálu od srdce tak nezasmál. Obscénní, nechutná, frajerská ujetost. Grandiózní dabing! 80%

Crash (2004)

Pro královsky natočené drama. Herecké výkony - extratřída, hlavně Don Cheadle, který mě zaujal už v Hotelu Rwanda. Ludacris se své role zhostil také překvapivě dobře. Velice silné emoce a ta hudba!! Jeden z nejlepších filmových závěrů mě k těm 5ti hvězdičkám nemilosrdně dokopal. 90%

Velký útěk (1963)

Kultovní film s plejádou skvělých herců, v čele se Steve McQueenem. V podstatě je to taková frajerská pohádka pro dospělé. Parta amerických a britských letců, zavřená v nacistickém táboře na rekreaci. Zahrádkaření, baseball, domácí kořalka a kopání tajného únikového tunelu. Absolutně nereálné a směšné, a přesto se na to dobře kouká. 80%

Rain Man (1988)

Mám takové podezření, že nebýt Dustina Hoffmana, zapadl by tenhle snímek někde v propadlišti dějin. Vážně nadlidský výkon, ale překvapivě i Tom Cruise sekunduje obstojně. Právem tolik ceněný film. 95%

Mechanický pomeranč (1971)

Drzé, bizarní, šokující, šílené, slizce propracované. O žádné další rozumy se raději pokoušet nebudu, tohle se prostě MUSÍ vidět. Dost dobře si nedovedu představit knižní předlohu, ale rozhodně si ji seženu a přečtu. Film viděn za jedné deštivé noci v letním kině. 90% Btw. Singing in the rain už nikdy nebude takové jako předtím))

Lidice (2011)

Lidice nejsou špatným filmem. Přenést podobnou událost na filmová plátna není procházka růžovou zahradou, o tom žádná. Kamera a střih precizní. Hudba místy skvěle dokresluje atmosféru, místy působí zbytečně megalomansky a teatrálně. Ač to bude znít směšně, chyběl mi tam pořádný příběh. Od začátku bylo jasné, že půjde o vztahovou pohádku, která vygraduje dojemným a smutným závěrem. Mise splněna napůl. Konec vážně silný, až mě dojal. Ale ta vztahová pohádka žádná sláva. Postavy mi přišly tak trochu prázdné, respektive jsem si k nim v průběhu sledování nevybudoval žádný vztah. Chybí poutavější dialogy a nějaký osvěžující nápad. Herecké výkony obstojné, Roden samozřejmě skvělý (btw. návaznost na Hlídače č. 47 potěšila). Telefonní seznam obyvatel Jižní Ameriky nacpaný do titulků tak trochu podtrhuje fakt, že se prostě na tu citovou notu tlačí až moc. Trochu to celé uvolnit by bylo možná ku prospěchu celé věci. Jako pocta Lidicím solidní, návštěvy kina nelituji. To je asi tak všechno. 60%

Absolvent (1967)

Klobouk dolů. Aby film i po 44 letech držel tempo a šlapal jako hodinky, to se zas tak často nevidí. Vynikající Hoffman, v bizarní roli o 10 let mladšího člověka, než sám v době natáčení byl. Vynikající hudba, v čele s legendární Mrs. Robinson. Surf na vlnách pozitivní energie. Na svou dobu solidní filmařské prvky - pohled pod vodou, přechody z detailu na celek atd. Na plnou palbu to není, ale rozhodně je potřeba si těmihle klasikami doplnit znalosti. 75%

Trosečníci (2002)

Hodinu a půl trvající reklama na Madonniny umělé cecky. Doporučuji vyhnout se tomuhle filmu velkým obloukem.

Billy Elliot (2000)

Nejvíc mě vždycky dostane film, od kterého to nejméně čekám. Tenhle sociální balet mě regulérně dojal. 90%