Bláznovství (2008)

Mno, čekal jsem nějakou hloupost, ale tahle komedie mě dostala. Je to sice jen taková lehká pohodovka, ale nadhled nad stejnými problémy dvou mužů dvou různých generací jí právě dodává grády. Ben Kingsley i Josh Peck to sehráli opravdu výborně. Dokonce i drsní rapeři a jejich svět a hudba v tomto filmu vyzní úplně easy. A to jsem si před sledováním nedal ani jointa... No a co dodat k ženským? Fuck them! :) 80%

Hvězdné hádky ve filmu (2008)

Seriál jsem neviděl a ani vlastně nevím, jak jsem se k tomuto filmu dostal. Je hloupý, místy až trapný a většinou vůbec vtipný, až na pár okamžiků. S Futuramou vůbec žádné srovnání není možné, protože bych je oba zařadil na protější konce žebříčků..

Gran Torino (2008)

už v mém hodnocení filmu Changeling jsem vychvaloval režii Clinta Eastwooda, za tenhle film ho patrně nemine soška. Hereckým výkonem ovšem dokázal taktéž velmi mnoho. Celkově se jedná určitě o jeden z filmů, které budou letos v pomyslné top 5, nejsem jím však tak velmi nadšen, jako někteří ostatní, kteří ho považují za absolutního favorita. Několik věcí ve filmu odporuje charakteru hlavní role a předešlému ději, pokud se divák vžije do role Walta Kowalskiho, zjistí, že to místy opravdu drhne a že by to ve skutečnosti bylo asi trochu jinak. Je škoda, že na to nepřišel sám Eastwood, protože tento film měl opravdu velký potenciál stát se tím letošním NEJ, kterému by se nedalo vytknout vůbec nic. Přesto mu dávám 95%

Milionář z chatrče (2008)

dvacet let v Indii za dvě hodiny. Dvě hodiny, ve kterých si uvědomíme, jak dobře se vlastně máme, protože nežijeme v zemi třetího světa, neznáme náboženské války, máme kde bydlet a co jíst. Ač se film snaží být zabalen jako příběh o celoživotní lásce, která končí několika happyendy a tragédiemi, i přesto je to tak trochu dokument, který syrovou formou ukazuje výše zmíněné. 90%. Dal bych i víc, ale film je místy trochu zdlouhavý a některé situace přikrášlené. Přesto doporučuji těm NE mainstreamovým divákům.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

velmi pěkný film, který to na vás celou dobu bude zákeřně zkoušet. Bude vám chtít hrát na city a emoce a bude se mu to i dařit. Možná díky neobvyklému příběhu, kterému přesto každý z vás porozumí, možná díky výborným hereckým výkonům mnoha herců, možná je v tom ještě i něco jiného... David Fincher si s režií poradil opět velmi dobře, jen mohl být film klidně i o půl hodinu kratší, místy se to natahuje až moc, tempo klesá až na minimální únosnou hranici, ale i přesto je to opravdu povedený kousek filmařského umění. 85% (leden 2009) Po 3 letech a 7 měsících jsem si dal tento film znovu. A opět mě uchvátil, možná více než poprvé. Fincher mě prostě dokáže dostat. (srpen 2012)

Výměna (2008)

velmi zajímavý filmek, jeden z mála, které trvají přes dvě hodiny a nepřijdou člověku ani chvilku nudné nebo zbytečně zdlouhavé. Je to vlastně smutný příběh nebo i více paralelních příběhů z 20 let minulého století o několika tragédiích, film ovšem ukazuje to, že to jediné, co člověku zbývá a pomáhá, co ho drží nad vodou, když se všechno obrací proti němu, je naděje. A ta je silnější než cokoliv jiného. Dokud má člověk naději, nic ho nezlomí. Co dodat? Na začátku jsem si říkal, jak nám Angelina Jolie stárne. Brzo je ale jasné, že sice stárne, ale taky zraje. Její herecký výkon byl velmi dobrý. A Clintovi Eastwoodovi režie jde asi stejně dobře jako kdysi hraní. 95%.

Ať žijí duchové! (1977)

Včera, ve čtvrtek 5. 2. 2009 Leontýnka navždy odešla. Ve věku 41 let se jí nabytá smrtelnost stala osudnou, zemřela po dlouhé nemoci v Německu. Dětská láska mnoha z nás si jistě zaslouží náš obdiv. Budiž jí země lehká.