Most přes řeku Kwai (1957)

Jedna z nejlepších válečných fikcí (ano, fikcí, neboť jediný fakt je, že původní most přes řeku Kwai - která se tenkrát ani Kwai nejmenovala - byl dokončen v roce 1943. Zbytek je vymyšlen, odehrál se mnohem krutěji a velící důstojník za žádnou cenu nespolupracoval, naopak veškeré dílo bylo maximální možnou mírou sabotováno. Navíc se film natáčel na Ceylonu), kterou lze i přes to sledovat stále dokola. Herecké výkony, výprava, kamery, prostě všechno je na tehdejší dobu dechberoucí a nezapomenutelné. Film jsem viděl několikrát předtím, než jsem v Thajsku most a velkou část Death Railway navštívil a i vlakem projel a kousky pěšky prošel. Včetně muzeí. To, co se tam dělo, bylo proti filmu naprosto nepředstavitelné, zajatci umírali jak na běžícím pásu, protože nemoci se šířily šíleným tempem, navíc byli podvyživení a umírali i hladem. Tesali desítky metrů na délku i na výšku a šířku ručně do skal, pracovali 10 metrů pod hladinou, atd. Nicméně skutečná krajina a takový výlet jsou nezapomenutelné a každému mohu minimálně 2denní trip oblastí jen doporučit.

Jackass 3 (2010)

Knoxville a crew sice trošku zestárli, ale pořád nabízí řadu situací k potrhání smíchy a taky řadu hodně úchylných, nechutných, ale přesto vtipných šotů.

Černá labuť (2010)

No, hned po shlédnutí filmu se toho moc napsat nedá. Je to velmi dobře propracované psychologické drama, které vás donutí hodně přemýšlet, obzvláště konec je famózní. A herecké výkony jedna báseň. 90%

Pohřben zaživa (2010)

Napínavé od začátku až do konce, i když po celou stopáž filmu koukáte jen na Paula Conroye zavřeného v jakési rakvi a pohřbeného pod zem. Ovšem když si člověk představí tu situaci, ve které se nachází Paul Conroy, a začne přemýšlet, jak by se asi vedlo jemu samotnému, pochopí, o čem ten film ve skutečnosti je. 70%

Američan (2010)

Výborné drama, Clooney ve své roli nezklamal, celkem jednoduchý a přímý příběh, avšak s výbornou režií, netypickými lokacemi a bez elektronických nesmyslů (efektů).

Šerifové z Texasu (2010) (seriál)

Narozdíl od některých jiných zde si myslím, že tento seriál není nudný. Naopak je zajímavý, nejsou v něm žádné přehnané akční scény z počítače, obyčejné honičky autem s pár nehodami, vytrvalí maršálové, co se nebojí bitek, zvlášť hlavní hrdinka, která není nesympatická, jen hodně drsná, ale zásadová a přesto citlivá. Myslím, že Bruckenheimer odvedl dobrou práci.

Lip Service (2010) (seriál)

V Glasgow jsou asi všechny ženy lesby. Bohužel jsem netušil, že seriál o nich bude taková nuda... Po prvním díle raději končím.

Machete (2010)

Výborný oldschool akčňák. A celá plejáda známých herců podala výborné výkony odpovídající tomuto stylu. A Danny Trejo má 66 let...

Resident Evil: Afterlife (2010)

Slátanina složená částečně z Matrixu, Kill Bill, hry RE a pár dalších kousků. Několik úsměvných scén, jinak velká nuda, snad jen pár chvilek ve 3D, jinak nic. 50%