Boeing 747 v ohrožení (1996)

Tohle je ukázkový případ toho tupého amerického patosu, kýče i té hlouposti samotné. Všichni dobří přežijí, všichni špatní zemřou. Všechno vyjde takřka podle plánu a když se něco podělá, tak ani pár kiláků nad zemí to není těžké napravit - nejlépe v poslední vteřině. Překvapil mne snad jenom Poirot, který to jakš-takš držel nad vodou. Jenže aby se náhodou nedostal až příliš ke slovu a nevyprávěl o důvodech a nějakých politických úvahách, tak ho raději pevně spoutali ve velmi malém prostoru. Závěr to pak dodělal úplně aneb není nic snazšího..

Zvíře (1977)

Belmondo je úžasný jako vždy a ostatní herci/herečky mu zdatně sekundují. A Bůh žehnej tomu, kdo vybíral kostýmy pro paní Welchovou :)

Kopytem sem, kopytem tam (1988) odpad!

Odpad, a s poměrně čistým svědomím. Pokud tam někdo chce najít nějaké to vyšší umění, ať si ho tam hledá. Já v tom vidím špatné, nepřesvědčivé a přehnané herecké výkony, shluk nějakých obrazových výjevů - z části sebevražedných, z části pornografických a ve zbytku pak obrazů padajícího listí. Nic víc tam snad ani nebylo. Nebo snad mám hledat poselství v těch závěrečných minutách, kdy se konečně film rozpohyboval za pomoci velmi chabého zvratu a kdy se všechny postavy podělaly až za ušima, ale opět to podaly tak odporně, že to nebylo ke koukání? Těchto pár minut bylo vlastně jediným dějem, který stál za zmínku. Jenže herci to opět ubili svými hysteráky a i Blažena ze Slunce seno by se měla co učit ohledně neumělého hlasového projevu zdejších "dam". Řadu vystoupení divadla Sklep mám rád, rovněž i obraz té přísné Poullain byl vcelku zajímavý, ale jinak si z tohoto filmu raději nic nepamatovat. Ani bizarní divadelní pokusy, ani sjetého kameramana, ani tupé a přehnané výstupy a bohužel ani náznak nějakého poselství ohledně zodpovědnosti a opatrnosti, jehož náznaky byly dokonale ubity zmíněnými nedostatky.

Daisy Diamond (2007)

Rapeface (© Honest trailers, ale sem se to úžasně hodí) byla úžasná, z toho zbytku nevím už nic. Kromě jejího vztahu s tím dítětem a rolí které dostala a všeho kolem nich byl příběh naprosto nevýrazný.

Špičák (2009)

A co tím básník chtěl říci? Jako obraz pošahané rodiny by se to možná ujalo ve zprávách, nebo ještě lépe - v bulváru. Jako filmu tomu chybí nějaký solidní příběh. Vždyť to má více než hodinu, tak by se tam snad něco stát mohlo. Takto je to pouze obraz autoritářského debilního otce a nevýrazné matky, kteří straší své zaostalé děti. Tím nejzajímavějším pak asi zůstává sex a podivné vztahy - společnice pro syna, incestní choutky, lesbické choutky, zatímco jediný normální vztah (manželé) už dávno ztratili veškeré nadšení.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Zodpovědně hodnotím po shlédnutí celého veledíla a s čistým svědomím dávám toto nízké hodnocení. Jak bych tomu mohl dát byť jen dvě hvězdy, když bych vzal v úvahu třeba v tu stejnou dobu vysílané "S čerty nejsou žerty"? Sympatické mi byly jen čarodějky a to ještě podle hesla: 'mezi slepými..' u paní Slavíkové, s Vilmou to bylo lepší, za zmínku by snad stál ještě Goldflam. Ale co ti ostatní? Nanejvýš nesympatický princ, který snad měl být i kladnou postavou, což vzhledem k tomu, že jsem doufal, že ho už některá s ostatních postav odpraví, asi nevyšlo. Co je na tom poučného nebo alespoň zajímavého, když naprosto hloupý, zbabělý a sobecký princ v poslední chvíli akorát plácne nějakou patetickou blbost a rázem je z něj klaďas a je zpátky ve hře. Král? - Cucák, který by se hodil na prince, který by se hodil na postavu dítěte. Ani Liška už nevtipkoval, ani Matonoha ne. Pecha byl zase něco mezi kanibalem z Perníkové chaloupky a dobrým dědečkem Hříbečkem. Mile překvapen jsem byl animací draků, ale to mne zase rychle přešlo během jejich souboje a jeho zakončení.

Big Bad Mama (1974)

Bonnie, Bonnie, Bonnie a Clyde :) Tohle stojí na vrcholu té přehnané akčnosti, hloupých dialogů a přehrávání v každém ohledu. Někdo na to může vzpomínat s láskou, já to raději ohodnotím podle zásluhy. Od nevalného příběhu přes podprůměrné dialogy až ke scénám, kde akce odsunula logiku a realitu daleko do pozadí.

Hotel Desire (2011)

U tohoto 'snímku' (raději bych napsal 'klipu') je hodnocení asi zbytečné. Děj nemá hodnotu ani jedné povídky Dekameronu :-) Je tam jakýsi úvod, pak je tam naznačeno několik zápletek a nakonec je tam sex. Hlavní hrdinka je opravdu půvabná a ona scéna, která jako jediná utkví v paměti patří také k tomu nejlepšímu, co se v tomto žánru dá vidět. I přes tu explicitu to má daleko k pornu, ale zároveň to daleko posouvá hranice normálních - spíše komických pohybů z obyčejných filmů.

Americká krása (1999)

První co mne napadne je hudba - kdo by neznal tu úžasnou melodii, která se k filmu naprosto dokonale hodí (a to ani neumím popsat proč). Příběh sám je plný kontrastů - především mezi úvodem a závěrem. Kromě života a smrti, což mne na konci naprosto uchvátilo, je tam spousta dalších protimluvů a zvratů. Od zkušené panny přes homofóbního teplouše až k rebelujícímu slušňákovi. Jen to druhé spojení se mi nelíbilo. Spíše to působilo jako reklama čtyřprocentní menšiny, kterou následně převzal Ken Park. Co se ale týká té ústřední spořádané rodinky, tak tam je její pravý obraz doveden k dokonalosti. Nejoblíbenější postavy jsou samozřejmě otec K.Spacey, dceřina kamarádka M.Suvari a ta málomluvná matka od sousedů A.Janney.

Nezvratný osud (2000)

Tady to vše začalo a tady to i skončilo - jak jejich životy, tak veškerá nápaditost a hororovost. Velmi originální a vcelku nápaditý film, na kterého navazují absolutně nenápadité a neoriginální sequely. ostatně i ty postavy mi připadají o třídu výš než v ostatních dílech. Shodou okolností je tou jedinou postavou z dalších dílů, která mne opravdu zaujala a která byla úžasná, postava z tohoto dílu.