Nezvratný osud 3 (2006)

Další ždímačka. Bez nápadu, inovace - jen jméno prvního dílu a jiné pořadové číslo. Už ty dvě svlečny na začátku dávaly tušit, jak bude vypadat i zbytek filmu. Každou druhou scénu lze buďto očekávat nebo se člověk mlátí do čela, jak je to hloupé. Typickým příkladem je ono typické "mně nic nehrozí, já jsem v pohodě ... bum!". To se opakuje nejen u toho metálisty, nebo co je to za zjeva, ale i u dalších lidí (černovlasá holka). Konec tomu nasadil korunu. Stačí se setkat s přítelkyní a rázem zapomenete, že vám hrozí smrt. Už dvakrát jsem také přehlížel tu tupost s jakou v této sérii přistupují k naprosto přesné předpovědi budoucnosti. Tady už mne to potřetí uhodilo do oka a pořádně pocuchalo nervy.

Tuningové války (2011) (pořad)

Opět reality-show a ne soutěž, na kterou jsem se těšil. Jedna hvězda je opravdu za ty auta a občasný um, který "soutěžící" předvedou. Zbytek je opět laciná fraška pro ty, kterým se líbí vyvolení, kdo přežije a další hovadiny postavené na špatných hereckých výkonech, přehnané sebejistotě a konfliktech. Hřebíček do rakve je pak ta hraná akce - ať už jde o zmíněné spory nebo o technické závady. Časomíra je také něco zábavného - naštěstí vše dopadne dobře - zpravidla v poslední vteřině. Jaké štěstí..

Šípková Růženka (2011)

Zase jednou to vyšší umění.. Dědci si to asi užili, ale já moc ne. Příběh mladé společnice a starých zazobanců by mohl být velmi zajímavý, ale tvůrci měli talent na to vyzdvihovat nudné a obyčejné a rychle přecházet zajímavé. Jen krátký záběr na to, jak se dívka vyrovná se smrtí blízké osoby, zato dlouhý obraz nehybných postav - budiž to jeden příklad za všechny. Závěr (dívčinu reakci) jsem pak jednoduše nepochopil. Ocenil bych alespoň způsob, jakým bylo toto téma zachyceno. I přes takovéto téma působí film velmi slušně a perverznost přestože patrná, nebyla vyloženě nechutná. O to více mne zklamalo, když se tam zamíchaly drogy a přílišná 'lehkost' hlavní hrdinky. Možná to měl být kontrast a vývoj, ale mně to tu postavu spíše znechutilo.

Kick-Ass 2 (2013)

Takhle má vypadat film s dětskými hrdiny. Hunger Games se mohou jít zahrabat, protože je právě jedna malá holka (konkrétně asi o sedm let mladší než hlavní hrdinka HG) strčila do kapsy. Tvůrcům se podařilo okrájet Expendables od zbytečných kusů masa a litrů krve a vytvořili něco podobného pro trochu mladší publikum. Jak vidno akce a brutalita se v mnohém liší. Krásný film.

Seznamte se, Joe Black (1998)

„Já si nic neberu. Já pouze beru za ruku. A to jen proto, aby ani pak nikdo nebyl sám. Sám v mlze" ... to jsou slova Smrti ze světa zaklínačů. Malé, bledé holčičky. A tady se tomu, u mne nejoblíbenějšímu, vypodobnění, alespoň co do nevinnosti a jemnosti, velmi přiblížili. Smrťák je sympatický a oběť snad ještě sympatičtější. Jen ty tři hodiny jsou velmi náročné - ne, že by nebylo co ukazovat nebo, že by film byl procpán vatou, ale člověk je zkrátka nějak stavěn a jen určitou dobu dokáže vnímat všechny skvělé věci, které film nabízí. Jen ten závěr - čím to, že tam vždy chtějí na samý konec nacpat ještě něco, bez čeho bych se obešel..?

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013) odpad!

Zvláštní styl hodnocení se tu ujal. Tak se přizpůsobím a půjdu také do extrémů.. proto ten odpad. Nesympatická a poměrně tupá hrdinka mi moc možností k jinému hodnocení nedává. Má potíže pochopit jednoduché a následně mudruje nad smyslem života a chce plánovat světový převrat (nebo žít tak jak jí radí, aby nikoho neohrozila? nebo utéct se svým přítelem? .. ono je to vlastně jedno). A protože děcka se chtějí chovat dospěle, tak k ní přidáme manželský trojúhelník a máme o největší dilema postaráno. Někteří tvrdí, že je to výrazně lepší než jednička. Vzhledem k tomu, že prvních 50 minut jsou jen přetvořené vzpomínky na minulý díl a poté začíná opět první díl, tak bych nic podobného netvrdil. Tolik zbytečných minut se opravdu nevidí. Téměř celá první hodina by se dala shrnout do dvou vět a potom? Naše bojovnice je opět zvolena, náš hrdina je opět zvolen, opět odjíždějí s Lady Gaga do Kapitolu, kde se opět chvíli předvádějí a pak opět zápasí, utíkají a hlavně křičí - při každé příležitosti - ale nejsou tak roztomilí jako Jirka Luňák ani tak drsní jako Mel Gibson, spíš směšní - jako náctiletí drsňáci ve filmu. Předtím ještě zařadíme dojemné scény z chudinských čtvrtí, trochu toho řezání do davu, zkrátka to, co už tu jednou bylo, včetně tříprstého hajlování a máme tu "další" díl.

K.O. Night Show (2012) (pořad) odpad!

Povětšinou divadélko pro slabomyslné. Namyšlenost, šílenství a blbost dovedená do extrému a zasazená do ringu. Jestli se někomu líbí tahání žebříků, židlí stolů a dalšího nařezaného (přece je o sebe nebudou přerážet jen tak - co kdyby se ti drsňáci zranili) do ringu, tak budiž. Já si raději pustím opravdové zápasy v tom daném sportu než tento mix špatného herectví. Poslední kapka do poháru směšnosti bylo upozornění "Toto nezkoušejte doma ani ve školách..." je vidět, komu je to určeno.. Myslící dospělý to asi nebude.

Stalingrad (2013)

Úžasná podívaná. Rusové někdy opravdu umí udělat velkolepý film i z mála. Není zapotřebí rekordních rozpočtů ani velkých holywoodských star k natočení výborného filmu. Zajímavé bylo i kolik prostoru dali Skopčákům. Nečekal bych že se tam vejde tolik "mouder" od toho hrdiny - filosofa, ani jakousi kritiku vlastních řad. Jestli se to někomu i přesto zdálo jako neobjektivní vyzdvihování obránců, tak doporučuji rozhovor s někým, kdo o daném tématu něco ví.

Město (2010)

Filmy by neměly trvat tak dlouho. I v těch nejlepších se pak najdou hluchá místa a co teprve u těch, které mají k těm nejlepším ještě poměrně daleko. Netrpělivě jsem už od půlky čekal na závěrečnou akci, kdy se konečně karta obrátí a to štěstí, které se opět (jako u většiny podobných snímků) těch grázlů pevně drželo, nakonec odpadne. Jenže skvěle rozjetý závěr (jen s několika málo chybami) uzemnilo to přesládlé zakončení.

Holčička (2002)

Zatím se mne nějak nedotkly ty absurdní umělecké žánry, kde se tvůrci i holku na záchodě snaží zachytit jako něco tak úžasného, že to musí nacpat hned do samého úvodu filmu (zlatý Souboj s nebem). Někdo tomu pak říká piss porno, někdo umění. A já zkrátka nejsem ten pravý, abych ocenil hodnotu obou kategorií. Když už jsem úvod zhodnotil, tak teď bych se mohl pomalu přesunout k závěru, protože mezi tím (a ostatně ani v tom závěru) se neděje vůbec nic. Příběh by byl v normálních filmech automaticky označen jako hloupý, což by byla pravda, ale ve 'vysokém' umění a v pokusech o nějaké zachycení psýchy hrdinek se to z nějakého důvodu většinou toleruje. Když ale ani ta psychologie postav není nic moc, tak co pak zbude? Jedno dlouhé nic...