• Krátkometrážní

Lizzo hledá velký holky (2022) (pořad)

Není to žádnej cinematografickej zázrak, co si budem povídat. Ale jako pozadí pro nějakou manuální práci je to ideální.

Jako v bavlnce (2020)

Peter Dinklage v roli záporáka OK, ale Rosamunda koukám umí hrát jen psycho postavy, který se jednu chvíli smějou a zároveň u toho plánujou jak vás zabít. Jde jí to, oproti tomu nic, jen to začíná být docela nuda, že nic jinýho neumí.

Princezna D. (2021) odpad!

Neskutečně nevhodná a odporná hudba, a absolutně nešťastné zpracování. Očividně režisér nemá rád královskou rodinu a Dianu chtěl uvést do pozice oběti. Well that didn’t really work out, did it? Tohle vykreslení její postavy je dost v rozporu s informacemi, který o ní jsou všude dostupný, viz třeba autentické rozhovory s ní. Celkově je to prostě opravdu jen nepovedená snůška domněnek. Být tím režisérem, chodím teď kanálem.

Superhrdinové (2021)

Krásně zahraná vztahovka, mezi hlavníma postava byla super chemie a jejich postavy a jejich charaktery byly velmi uvěřitelné. Jediné, co mě rozšiřovalo, bylo to skákání v čase, působilo to velmi chaoticky a některé věci jsem úplně nepochopila.

Kariéra na spadnutí - Hloubkové šetření (2022) (epizoda)

tohle je velice subjektivní hodnocení, protože přesně do emocionálně stejných situací jsem se už dostala taky. Netflixu se teda tenhle díl náhodně podařil, oproti těm dalším, velmi trapným…

Já jsem vrah - Hodit si kostkou (2022) (epizoda)

Amerika je prostě hloupá země, jedním z dalších příkladů je jejich způsob vyměřování trestů, který je naprosto neetický.  A taky prostě všude pracují kokoti, justiční systém nevyjímaje. A mimo velký města je vždycky větší pravděpodobnost, že narazíte na kokota, který má prostě nastavený svoje pravidla v hlavě a dopředu si o někom udělá obrázek, než ten člověk promluví. Jako dost smutně působí nejdřív názor tý právničky, že lidi by neměly být trestaní za to, že chtějí ten svůj případ řešit u soudu, tak že by jim nemělo hrozit, že dostanou větší trest, než kdyby uzavřeli dohodu o vině. Že je to protiústavní. A hned po tom tam šoupnou toho soudce, co odsoudil toho borce na 40 let, a ten soudce říká přesný opak…  Zlatě se týhle “svobodný” zemi vyhýbat.

Já jsem vrah - Série 3 (2022) (série)

Jednoduše bych to shrnula jako esej o alkoholismu, užívání drog, (domácí) násilí, zneužívání, nedostupné zdravotní péči nízkopříjmovým skupinám, a namíchané je to s jednoduše dostupným vlastnictvím zbraní a americkým fetišem v trestu smrti. Jako skrytá strategie systému jak aspoň trochu eliminovat počty lidí bez vzdělání a s nízkých příjmem to podle mě dobře nefunguje, protože stejně jako vězni ve vězení jen polykají peníze z veřejných rozpočtů a většinou ještě ukončí život člověku, který na tom tak špatně nebyl. Je smutný, že tohle není jediný pořad, který na tuhle celkovou nesmyslnost systému upozorňuje, a stejně si Amíci na ty zbraně a trest smrti šáhnout nenechaj…