• Krátkometrážní

Já jsem vrah - Někdo jiný (2022) (epizoda)

Tahle nová série zatím teda jede bomby… tohle je přesně jeden z případů, kdy člověk fakt musí přemýšlet, kdy těm Amíkům konečně dojde, že trest smrti je úplně nejdementnější věc, kterou demokratická společnost může prosazovat. Navíc v kombinaci s celkově nedostupnou (zdravotnickou) péčí pro lidi v nízkých příjmových skupinách, která ve spoustě případů znamená, že člověk jako tady Deryl sice prokazatelně má psychickou poruchu (pravděpodobně i několik najednou), ale co myslíte, dostane se mu řádné péče? Samozřejmě že ne, protože Deryl se nenarodil do rodiny, která by si mohla psychiatra dovolit, sám si pak díky problémovému dětství a neschopnosti vypěstovat si sociální návyky ani nenašel práci s kvalitním plánem zdravotního pojištění.Takže místo řádné péče ho nechají venku pobíhat a dělat bordel tak dlouho, než někoho zabije. A pak by ho za takovýhle systémový selhání ještě popravili. No “krásně” to máte zařízený v jů-es-ej, fujtabl.

Obchoďák Sedmé nebe (2015) (seriál)

Tenhle seriál jsem objevila náhodou na Netflixu a včera jsem ho dokoukala. Líbí se mi, jakým tématům se věnuje, ale zároveň se jim věnuje vtipnou, nekonfliktní cestou. Tohle je přesně ten seriál, který tahle doba potřebuje.

Ocean Boy (2022)

Jestli jste ještě nikdy neslyšeli pořádnou australskou angličtinu, podívejte se na tenhle film v originále. Film jsem viděla v Sydney v kině. Sice žiju v Austrálii několik let, ale i tak bych u některých vět ocenila aspoň titulky. Jinak nádherná scenérie z Byron Bay, Luke Hemsworth chvílema vypadá jak Brad Pitt a celkově se film zaobírá klasickýma australskýma témata - drogy, bush fires, surfování… Jestli vás zajímá jak se v Austrálii žije mimo velká města, tenhle film Vám o tom udělá dost dobrou představu.

Dezertér (2021) (seriál)

Takhle dramatickou kombinaci šikany a sexuálního obtěžování jsem teda nečekala. Ale herecké výkony parádní, konec teda docela k pláči. Už se těším na druhou sérii (kterou nedávno oznámili).

Nejnenáviděnější chlap na internetu (2022) (seriál)

Před shlédnutím dokumentu jsem o existenci IAU a Huntera Moora neměla ani tušení. A jsem za to teda ráda. Dokument dost dobře nastiňuje, co to je za sociopata.  Souhlasím s názorem, že tři epizody jsou fakt moc natahovaný a poloviční stopáž by neuškodila. Je teda škoda, že sám Hunter odmítl účast, ale s tou jeho povahou se člověk ani nemůže divit.

Devětatřicet (2022) (seriál)

Příběh se točí kolem přátelství na prahu čtyřicítky, vyrovnávání se se smrtí vašich blízkých, vztazích, adopci…. Krásné na tom je, jak je to krásně napsané, a jak jsou interakce mezi třemi hlavními postavami tak přirozené, že máte pocit, jako byste spíš někoho špehovali, než koukali na film.

Devětatřicet - Třicet a devět k tomu (2022) (epizoda)

Tohle je tak nádherná věc, už od prvního dílu. Tak doufám, že to vydrží. Do detailů víc zacházet nechci, ale baví mě to. Akorát ten konec teda - to je plot twist z prvního dílu Grey’s Anatomy, to všichni víme 🙈

Raubíř Ralf a internet (2018)

Na konci mi teda trapně ukápla slza. Překvapivě hezký animák, který ne zcela přesně, ale aspoň částečně dětem ukazuje, jak internet funguje. Thumbs up

Pýcha a přemlouvání (2022)

Zábavnější, než jsem čekala :) Nebo takhle, ty postavy jsou velmi dobře zahrané, člověk se v tom sám najde. Dost mě překvapila Dakota, viděla jsem ji dřív akorát v 50 odstínech, a vůbec mi tam teda neseděla. Tahle role je naopak hravá, vtipná, vážná, nevážná, hraje, chvíli se zase šklebí na kameru… přijde mi, že jí to mnohem víc sedlo, asi i ten celkově uvolněnější charakter té role dělá své. A Henry Golding… to je prostě krasavec <3 Na tohle se s klidem podívám znovu nespočetněkrát.