The Ghostmaker (2011)

Taká lacnejšia varianta na hráčov so smrťou, ktorá to chcela vyšperkovať vo svete mŕtvych, no v konečnom dôsledku vďaka podpriemerným efektom a hereckému obsadeniu na úrovni ľudí bez prístrešia, sa jedna o celkom slušný filmový kolaps. Nuž čo narobíme, keď sme taký prísny :)

WarHunt (2022)

Snaživé céčko s peknou kamerou, ale tam to zrejme končí. Kto objaví väčšie bohatstvo v tomto snímku, má môj obdiv. Snímok znevažovať nebudem, no stotožňujem sa s názorom väčšiny :)

Mimozemská invaze (2017)

Kokos ten Wesley - ten to ale dotiahol .. :D Nuž čo povedať. Taká podpriemerná béčkovina, alebo nadpriemerná céčkovina :)

Oktanový kult (2003)

Mám rád tieto námety. Nuž ale toto akosi nenaplnilo ani len priemerné očakávania. Úvod navnadil, jadro myšlienkovo neohúrilo, záver zas príliš nevýrazný .. no načo to bolo dobré :)

Prokletí spící panny (2016)

Podľa šablóny o strašidelných barákoch, avšak v kombinácii s nevýraznom, takýto snímok (pre najmenších) skrátka nemá ako preraziť. Potešili masky, to zas nie že by bolo všetko vyslovene zlé, no je to príliš skromne poňaté a tam to končí ..

Rose: Milostný příběh (2020)

Otrepaný námet mi nevadí, nie všetko musí byť hneď originálne, i keď sa v tomto prípade malá, nápaditá vsuvka objaví. Čo je však horšie, ide o pomerne dosť čitateľný, nevýrazný (vraj)horor. Upírčina bez krvi a gore, to je ako prísť do bordelu kde sú všetky kurvy v karanténe ..

Tajemný mnich (1965)

V podstate zaujímavé iba kvôli odhaleniu identity “mnícha” a vedľajšej príbehovej vsuvke. Celkový nádych je skôr “komediálny”, bez vážnosti, potenciál kaštieľa zas ťažko nevyužitý a tak je samotný snímok pre mňa čisto priemernou záležitosťou, ktorý nijak extra nenadchol. P.s.: Tá hudba je fakt “skvostná”. Pochovala každú jednu scénu, ktorá mala atmosféricky navnadiť, pričom tie herecké teátra v závere fakt pobavili :)

Děsivý soumrak nad městem (1976)

Remake bol lepšia “zábava”. Z nudy som sa vrátil k filmu, ktorý by ma mal tématicky uspokojiť - bohužiaľ, nestalo sa. Nevadí ..

Trest (2017)

Nerozumiem. Tak vážna téma, ako "trest smrti" a tri prípady vbúchané do hodiny a pól, bez prezentácie mimoriadnych podrobností, ku ktorým sa vyjadrovala ako obžaloba, tak obhajoba, pričom na nejaké detaily okolo samotných prípadov - môžete zabudnúť. Škoda ..

Helter Skelter: Příběh Mansonovy sekty (2020) (seriál)

Fúúú ha. Ako prečo má tento dokument o partii feťákov bez štipky sebareflexie takmer 6 hodín, mi je dosť veľkou záhadou. 3 epizódy sa totálne zbytočne zaoberajú DOBOU v ktorej Manson žil. Ja netvrdím, že to na jeho formovanie osobnosti a zmýšľanie nemalo vplyv, no rozoberať etnické problémy a ostatné, "nepodstatné" sračky, ako smrť Kinga či vojnu vo Vietname, my príde absolútne zbytočné, nakoľko na takom History či Discovery je takýchto dokumentov viac než dosť. Ja som tak nejak dúfal, že to bude ďaleko viac o samotnom zločine, že vzhliadnem zábery, ktoré možno doposiaľ neboli zverejnené, alebo si vypočujem aspoň časť informácii, ktoré ma prekvapia. Opakujem, že s obdobia detstva, dospievania a následného života sa človek toho o Mansonovi a jeho partii retardov dozvie pomerne dosť, no toto fakt nebolo zapotreby, pričom celková forma, ako je to divákovi podávané, je extrémne sterilná, nezaujímavá, neemotívna, čo vo výsledku pôsobí ako celkom slušná vražda voľného času. Dokument "Manson" zo 73´ bol fakt o ničom, no toto je až na pár okamihov hádam ešte horšie. Fakt neviem, ako mám tento projekt vnímať, lebo z dokumentu cítiť, akoby obhajoval, respektíve mal snahu ospravedlňovať jeho zločiny, pričom vinu vidí v dobe, ba dokonca v kultovej osobe ako je Bruce Lee (áno, dobre čítate), čo mi príde ako pomerne dosť odtrhnuté od reality. Ja osobne som sklamaný, lebo od tých 6 epizód som si fakt sľuboval ďaleko viac, ako len nejaký stredne silný moment v závere každej epizód, ktorý mal "akože" navnadiť na pokračovanie v sledovaní - Slabota.