Dívka ve vlaku (2016)

Zmizelá, Zmizelá... Nevím, nepřijde mi to podobné. Vůbec se mi nelíbila policistka a vzhledem k jejímu chování byl celý příběh hodně málo uvěřitelný. Ale je tam hezký, leč uvěřitelný twist. Koukněte na to sami (až vám nebude hej) během pošmurného večera a dejte si k tomu hovězí ragú:-)

Teorie tygra (2016)

Neskutečně dobře natočeno! Řekla bych přesně tak, jak to režisér zamýšlel. Taky je to úžasně a svěžím způsobem vtipné.. No jo, ale co z toho, když tam není jediná postava, se kterou bych mohla sympatizovat? Naprosto otřesné nemorální chování je filmem prezentováno jako pohoda, touha po svobodě.. Tohle není touha po svobodě. Svoboda je umět přijmout, že můžu být sám i když už to nebudu chtít. Dát svobodu i tomu, kdo je ke mě připoután. To je mi touha po svobodě - nechávat si v záloze ženu, kterou jen tak mimochodem přesvědčím, že jí potkala jedna z nejhorších nočních můr "šťastně" (nebo domněle šťastně) zadané osoby. Já si opravdu moc horších věcí představit nedokážu. Moje dojmy snad přesněji než já vypsal jiný diskutující - xxmartinxx. Nejsilnější momenty v kině pro mě byly *SPOILER* příjezd policajtů a zjištění, že se je hlavní mužské postavě úplně jedno, do jakého maléru přivede přítele, který pro něj tak neuvěřitelně riskoval, zhroucení na náměstí, vnuččino vysvětlení osmdesátiletý babce, že její manžel nebyl šťasten, takže celý její dosavadní život (který už asi nenapraví a nemá možnost dát mu nový smysl) byl propadák a lež.. P. S. Postava Vilhelmové byla tak neskutečně schematická a plochá, že jsem jí závěrečný obrat plně uvěřila. Kdyby to dál pokračovalo, myslím, že by byla papažtější papeže a porovnávala se s ostatními, jestli jsou všichni ostatní stejně v pohodě jako ona..

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jsem zklamaná.. Jsou tam blbiny? Jsou (to si jako zlo vybralo za hlavase "jediho", co neumí zabít mečem uklízeče?), ale to nevadí. Vadí absolutní absence zábavy, šoku, citů..

Spectre (2015) odpad!

Jeden z nejhorších filmů, na kterých jsem kdy byla v kině.

Sbohem, baby (2007)

Prosim??? Občas se mi stane, že se ne úplně ztotožním s obecným názorem na film, ale tohle jsem snad ještě neviděla. Musím rychle napsat, co bylo dobré na filmu než se mi to díky pocitům z konce všechno ztratí (a že toho bylo mnoho, ale pointa strhla vše do propasti). Skvělá kamera, herecké výkony, způsob vyprávění. To nejlepší, co režisér udělal bylo, že to odvyprávěl tak, že když se o filmu mluví a přemýšlí, mluví se o něm a přemýšlí tak, jak si film přeje. Dokonalá manipulace. Proč se nikdo neozve, že to byla naprostá a prolhaná kravina? Začněme SPOILEROVAT: morální dilema na konci je nejspíš pro hodně lidí dilema, pro mě ne - jediné, o čem bych přemýšlela je, jak to udělat, abych to neudělala tak blbě jako hlavní hrdina. Tam, kde nám film podsouval, že jsou jen dvě možnosti, byla jich ve skutečnosti celá škála. Krom toho, že nikdo, opakuji nikdo nemá právo brát spravedlnost do vlastních rukou, tady se tu spravedlnost do vlastních rukou nikdo ani brát nepokoušel. Ti, co jednali v "Amandině zájmu" jednali ve svém zájmu a své zaslepenosti. Postavy jednaly ZLE a jednaly velmi HLOUPĚ. Kvůli tomuto zlu a hlouposti se staly ve filmu takové věci, že mi běhá mráz po zádech. Zlo: 1) Hlavní černý detektiv poznal muka a bolest, když ztratil dceru a dával si vinu. Jaké ZLO ho vedlo k tomu, aby tato muka dal poznat hlavní holce, hlavnímu chlapovi, a tetě Amandy? Proč? 2) Amandin strýc pro dobro Amandy neviděl, že svou neplodnou ženu zničí, když si ta bude myslet, že její neteř byla unesena a je znásilňována, mučena..? 3) Remy pro dobro Amandy a šéfa v klidu šel odprásknout kámoše? Nečího manžela? Prostě zabít? I vraždu ospravedlňuje teorie, že ta banda pomatených staříků, měla právo unést dítě? 4) Peníze.. Kde jsou ty peníze? Dali je Amandě na vzdělávání? Nebo je vrátili 2nd bossovi, aby ho mohl okrást jinej dealer a mohl s nimi provádět bohulibou činnost jako zfetovávání děcek? Peníze nekonaly v tomhle příběhu dobro. Hloupost (nejsem si bohužel jistá, jestli je to hloupost postav nebo hloupost scénáře): 1) Proč nezkoušeli strýček a tetička sociálku, mohla by to napravit a to bychom přišli o drama. 2) Remy a strejda si nemohli myslet, že by spolu něco utajili, když jsou tak vymaštěný, že se ani nejsou schopný dohodnout na společným postupu a místo toho jdou proti sobě a jeden jde druhýho zabít do baru plnýho lidí před oči hlavního vyšetřovatele (Nebo jen postrašit? Vzhledem k tomu, že je to před očima hlavního vyšetřovatele, je to celkem buřt), když ho neposlechne (v rámci utajení 9 z 10 únosců dětí doporučuje). 3) Strejda fakt neví, že jeho žena se s tím prostě nemůže smířit? Proč jí to za a) neřekl, za b) (pokud by nesouhlasila) nezařídil, aby věděla, že se má Amanda dobře u nějakých dobrých lidí? Únoscům se už omrzely fotografie živé oběti s denním tiskem a vzkazem, že má vše, co potřebuje? Jsem si jistá, že na základě těchto stop by staříci bohužel Amandu nevypátrali. 4) Když se našly peníze - proč PROBOHA ti detektivové tohle vůbec zařizovali? Chcete mi vážně říct, že tahle "předávka" byla opravdu ten nejlepší způsob, jak pátrání ukončit? Jako.. Vím, že jsem teď zlá, ale nedivím se, že Freemanovi umřela ta cérka. Je břídil a má břídily podřízený. Neuměj normálně zabásnout feťačku, co přenáší drogy a krade prachy a svěřit její dítě do péče nejbližších příbuzných. Pokud by jí tito chtěli půjčovat na víkendy dědovi Freemanovi - proč ne? P.S. Proč nechal Remyho takhle umřít a nepokusil se ho zachránit?

Milionář z chatrče (2008)

Kdyby měl být jen jeden film, na který se hodí označení hype, byl by to Milionář. Druhou hvězdu dávám za scénu osvobozování Latiky, kdy se Salim zachová jako jediná uvažující postava v tomto (a mnoho podobných filmech) a vytáhne (jéé, řekla jsem, že bude následovat SPOILER?) kvér, kterým milého zlosyna zastřelí. Palec hore chlape, většina hrdinů by to vyřešila tak, že by se nechala zajmout, mučit, vysvětlit si, jakým konkrétním způsobem budou zabiti a unikla by v poslední chvíli díky náhodě a nepozornosti hlídače. A potom by se léta děsila hněvu a odplaty zlosyna, který by o pět let později náhodou zemřel při děsuplném pronásledování hrdiny v ulicích města.