Mimi šéf (2017)

Mrzí mě, že filmu snižují hodnocení lidé, kteří nepochopili něco, co po skončení filmu vedle nás "vysvětlovalo" mamince asi tak pětileté dítě.. "Navíc, pokud se děti rodí v nebi (nebo kde to sakra bylo), proč Timova maminka měla těhotenské břicho a jak to že Mimi šéf přijel taxíkem? Rodiče očividně viděli, že Mimi šéf má na sobě oblek a nosí kufřík – to jim to nepřišlo divné? A takových otázek vzniká spousty. Chápu, že mladé diváky to nezajímá, takže to nebudu hrotit." - tohle všechno je tam perfektně vysvětleno a dává to smysl (pro pomalejší, jde o rozhovor jisté slečny a muže). Za mě byl film parádní, po dlouhé době jsem byla na něčem, co mě nezklamalo ani trochu a předčilo očekávání. Vtipných hlášek je tam opravdu hodně (rozhodně po shlédnutí traileru není vytěžen celý film), ale většina z nich vůbec není pro děti a není to ani na hurónský smích přes celé kino (spíš ironické pousmání, protože jde vesměs o diskriminaci na základě věku, debilní motivační hlášky vymletých manažerů a změnu chodu rodiny pro narození malého dítěte). Film má nádhernou vizuální stránku, je zde množství vypiplaných detailů. Nejvíc jsem si užila zde zmiňované změny světa v pravěké období, kosmickou loď či komixový ninja vesmír.

La La Land (2016)

Pěkné...:-/ SPOILER: Konec, mě hrozně ale HROZNĚ nakrknul! Jako vážně? Nebyli ochotni na tom pracovat a slaďovat svůj vztah se sny (a odloučení přežilo už hodně párů, takže prosím), prostě se na to vykašlali a na konci se z toho dělá osudem zničená láska a patetická sračka? "Brek brek oni byli tak dokonalý pár - jen kdyby tam nebyly ty překážky. Smuť smuť vždyť pravá láska je ta z filmů, kdy se dva potkají a je to osud a vše je perfektní, takhle je jasné, že spolu být nemohli. Frk frk pracování na vztahu je pro tak velkou lásku nedůstojné." Vím proč tam ten konec je, vypadá to dobře - vypadá to líp než kdyby se koukla na logo, nadšeně tam vběhla, vrhla se mu kolem krku a představila mu manžu a on jí pak zahrál veselý jazzík se sestřihem toho, jak se spolu měli fajnově a s nějakými vtipnými momenty, které jsme třeba ještě neviděli. Ale nemá to žádnou logiku a nechalo to ve mně velmi nepříjemnou pachuť:-(

Temný rytíř (2008)

Nevěřila jsem, že Nolan umí točit i špatné filmy... SPOILERY: Může mi někdo vysvětlit jakto, že scénáristu na místě nesrazil do pekel blesk, když vymyslel, že to, co napáchal Two-face jako hodí na Batmana, protože to jinak nejde? Zaprvé by se teda taková banalita jako 5 mrtvejch (v době, kdy to vybuchuje na policejních stanicích a každý den je někde 5 bomb) dala zamést pod koberec úplně lehko. Ale dobře! Nepohyboval se však v inkriminovanou dobu nějakej příhodnej zločinec, na kterýho kdyby shodili neprávem stovku mrtvejch, tak si toho nikdo ani nevšimne? Celá tahle blbost byla postavená na tom, že všichni v Gothamu, krom Jokera teda, mají oproti normálním lidem IQ snížené na polovinu. Takže když je Joker v cele a provokuje, policista se s ním jde bít. Když pak ten policista říká, že je to jeho chyba a ať Jokera zastřelí, tak ostatní policisté (místo aby stříleli, což by normální policisté udělali) ho nechají zatelefonovat (přece nebude dělat nějakou levárnu, nejspíš se chce jen objednat pizzu). A jen tak mimochodem, ten cvok s půlkou obličeje, že byl nezkorumpovatelný a úplně čistý? Ne, byl evidentně časovaná bomba a byla by jen otázka času, kdy by pracovat pro mafii.

Humr (2015) odpad!

Majn gad! Co naplat, člověk by rád dal za PERFEKTNÍ nápad alespoň jednu hvězdu, (přestože je zpracování tak na mínus sto že).. jenže pak přijde další hodina a půl tohle blábolu. Pocity při filmu jsem měla asi jako z filmů: Funny Games USA, Máj.. Zkrátka je mi z toho fyzicky zle, že jsem prostě po asi dvou a půl hodinách nebo kolika říkala.. uf, vydržela jsem dlouho, musím to dokoukat. A přijde další hodina! (Aha tak ne.. Tohle že má jen 119 minut? Nevěřím..) Komentáře - Lima, MrHlad, petra8619, juvelinokivi Prostě, jestli se rádi považujete za intelektuála, protože koukáte na filmy, ve kterých je art vyjádřen tak, že když postava čeká na něco v sedě pět minut, tak vy tu scénu pozorujete deset minut, tak je to přesně film pro vás. Taková škoda potenciálu, začátek je naprosto brilantní..

Proč právě on? (2016)

Hodně se nasmát blbůstkám ve filmu s jednoduchým a ohraným schématem? Tak rozhodně šup na tohle do kina. A je to rozhodně film i na dlouhý zimní večer doma. Nejvtipnější jsou ty scény, které nejspíš tvůrci zamýšleli jako průměrně vtipné. Takové ty bomba scény, jsou občas spíš trapné, ale nejspíš tam musejí být kvůli puberťákům a podobnému osazenstvu. Podobný styl humoru a dynamika jako u filmů "Kámoš k pohledání" a "Pařba ve Vegas". Čtvrtá hvězda je za vedlejší role - Kaley Cuoco, Elon Musk, Gene Simmons..

Zpívej (2016)

Hóódně špatný.. Animáky mám vážně ráda, ale tohle se nedalo. Většina postav buď vyloženě zlá nebo alespoň strašně hloupá. Hudební čísla některá docela povedená, ale takovýto opravdu kulervoucí je možná jedno ke konci. Příběh nelogický, až debilní. Hlavní zápletka se dala vyřešit za dvě minuty /SPOILER - "Omlouvám se, stala se tisková chyba, hlavní cena je 1000 dolarů. Talentová soutěž přesto bude, kdo má zájem zůstat, může. Navíc nebudu trvat na tak velkém časovém zápřahu, když jde jen o tisícovku." - vyřešeno KONEC SPOILERU/, navíc se tam fakt divně pracuje s morálkou. Nevím, jestli má být v pohádkách opravdu taková adorace kradení a zmrdismu všeho druhu:-/ Jedna hvězda za prasnici a Gagaprase a pár povedených vtípků.

Assassin’s Creed (2016)

Asi chcete vědět, jestli na Assassin’s Creed jít nebo ne (pustit nebo ne). Těžká otázka! Nedává to žádný smysl a přesto je to hanebně předvídatelné (paradoxní že).. Je při tom diváku taky trochu trapně za ty herce, co musejí říkat. No rozseknu to, jestli si hodně vážíte svýho času, nekoukat. Jestli Vám jde jen o bitky, kopy, kopí a sekaný prsteníčky, tak tam něco vykoukáte.. Co bych udělala jinak, být některá z filmových postav (SPOILERY): 1) Jako sexy asasínka bych skopla ze střechy ultimátního záporáka, když se tam zrovna rozplácl a tak tak se vyškraboval za mnou 2) Jako jeden z asasínů v jídelně bych si normálně sedla k nováčkovi a vysvětlila mu, co po něm chtějí a proč. Rozhodně bych se nechovala tak, aby si myslel, že je mezi nějakýma pošahanýma vymaštěnýma troskama (což přesně udělali) a klidně jim Jablko vydal. 3) Jako tatínek bych nejdřív zabil synka, nemělo žádný smysl zabíjet maminku, když nebyl mrtvej mlaďoch. P.S. Když už na to koukáte, dejte si k tomu extrémně opulentní jídlo, abyste to rozdýchali (lososový burger?)

Pasažéři (2016)

Film nenudí a pěkně vypadá. Jít na to do kina je dobrý nápad, když očekáváte typický mix trochu komedie, trochu efektů, trochu dramatu, trochu romantiky, hodně logických kiksů.. Doma se k filmu hodí určitě nějaké jednoduché jídlo dávající pocit, že by jste to mohli jíst na vesmírné lodi.. Co tak couscous s konzervovaným tuňákem? Co bych udělala ve filmu jinak, kdybych byla některá z postav (spoilery): Jako Aurora - zabila bych ho/ udělala si z něj sluhu za lepší jídlo/ ihned bez srdceryvných diskusí otevřela ty chladící dveře (a nenechala to tak dalších x minut vybuchovat) a po pár sekundách zase zavřela, to celé tak dlouho, dokud bych ho za a) neoflambovala za b) neochladila reaktor/ udělala si s ním na konci dítě a ve věku patnácti let ho dala do autodocu hybernovat.. Jako Jim - zkusila bych najít někoho, kdo vypadá, že bude vděčný když ho probudím (nějaká ošklivá, kterou nikdo nechce a která by moc ráda mé mladé masíčko)/ naprosto automaticky vzala sedativa, pokud bych se vydala za panem černochem/ probudila bych před akcí záchrana pár opravářů čistě pro případ, že oba umřeme a až přijdou k sobě, nebude ještě pozdě na jinou intervenci

Příchozí (2016)

Ten pocit, kdy koukáte na film, u kterého se do půlky lehce nudíte, pak přesně v polovině znáte velké závěrečné šokující rozuzlení (ale nemáte z toho radost, protože teeager před vámi to věděl o deset minut dříve (jak se dozvíte z hovoru po skončení filmu), //SPOILER// asi si lépe prohlížel ty kroužky //KONEC SPOILERU//), pak zas nuda ovšem teď už pořádná a posledních deset minut můžete strávit tím, že přemítáte, jak se ve filmu o komunikaci, slovech a jejich významu může objevit myšlenka (od hlavního odborníka na jazyk), že vědecké označení toho že dva soupeří a oba dva něco získají je hra s nenulovým součtem. Tak to prosím vážně ne! Hra s nenulovým součtem je předpoklad toho, aby dva soupeřili a oba nakonec něco získali, ale ne pojmenování toho stavu na konci. I když dva soupeří a jeden na konci získá víc než druhý ztratí, stále je to hra s nenulovým součtem. Stejně tak, když se dítě zeptá, jak se to řekne, když dva soupeří, a jeden získá to, co druhý ztratí, tak jak se říká tomu stavu, kterého dosáhl, tak je to VÍTĚZSTVÍ a ne hra s nulovým součtem (přestože hrají hru s nulovým součtem). Maj gaš:-/ P.S. Film není úplná hloupost, jen částečná nuda. Když si k němu dáte zajímavé jídlo (šneky?), dá se:-)

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Jako velkého fanouška knih, mě tenhle film oslovil mnohem víc než celá zfilmovaná sága HP. Ale je to spíš spíš něco na způsob Transformerů pro fantasy nerdy - nejde tu moc o příběh jako o to, jak to vypadá - a vypadá to skvěle:-) A po přečtení zdejších komentářů.. Baziliškův zub opravdu není viteál (?!?), jak tu někdo psal. A pro Reesama ("Mrzelo mě, že "záporák" vlastně nebyl nikdo, kdyby měl třeba větší vliv na budoucnost, mohlo to být zajímavější.") mám pidispoilerek z dějepisu - myslím, že se budeš ještě hodně divit..