Rychlí a zběsilí (2009)

Obávaný drogový dealer Draga zabije Torettovo přítelkyni Letty a Dominic ji jede pomstít. Po pravdě už mi tyhle filmy plný drogových dealerů a machrů s nadupanejma kárama poněkud lezou krkem. Film nudí a je příšerně umělej. Policajti nic neuměj tak toho drogovýho dealera zabiju sám. Divný. 35%

M*A*S*H (1972) (seriál)

Bylo mi 11 let, když jsem na jednom z mnoha golfových turnajů, vyhrál 3 VHSka tohoto legendárního seriálu. Hned při prvním sledování M*A*S*He, kdy jsem poprvé na vlastní kůži okusil jeho fantastickou atmosféru, jsem si ho zamiloval. Dnes pro mě má naprosto nevyčíslitelnou cenu. Když se nudím, pouštím M*A*S*H, když mám špatnou náladu, pouštím M*A*S*H, vlastně ho pouštím vždy když končím den, nebo když mám volný den. M*A*S*H má díky velkému počtu a obrovské kvalitě epizod tu vynikající vlastnost, že se nikdy neokouká a dívat se na něj je jako zaběhnout si mezi partu vašich nejbližších prátel. Jeden z nejlepších počinů kinematografie všech dob. 96%

Zelená míle (1999)

Po Shawshanku další vynikající film Franka Darabonta. M.C. Duncan zahrál roli obřího Johna Coffey naprosto fantasticky a dohromady s Tomam Hanksem je to jeden z nejlepších filmů, které kdy svět viděl. Ale i přesto všechno má Shawshank ještě maličko navrch.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ze všech děl mistra hororového románu, se nejlépe dokázala na filmové plátno převést, paradoxně, jeho nehororová povídka. Zelená míle a především tento film je báječnou vodou na můj mlýn, když všude vykládám, že nejlepší filmové příběhy vznikají převedením knižní předlohy na plátno, jak mě o tom můj milovaný Stephen King už několik let ústavičně přesvědčuje! Význam tohoto snímku pro Stephena Kinga, on sám dává najevo knihou ''Stephen King jde do kina - Pokoj 1408'', ve které na úvodní straně naleznete toto věnování: ''Pro Franka Darabonta, který mé sny proměnil ve skutečnost!''. Tleskám!