Náš vůdce (2008)

Ani jsem netušil, že němci umějí točit filmy. Tohle bylo opravdu dobrý. Záměr filmařů si myslím, že je naprosto jasný, zrovna jako Klass odrazuje mládež od šikany, tady se bráníme diktatuře a myslím, že jako poučný film je to opravdu slušná práce.

Jesus Camp (2006)

Ukázka toho, jaký dokážou být lidi zmrdstvo. Ohavný, dětem vymývat mozky. Až neuvěřitelný, dítě na bowlingu se modlí k bohu, aby shodil kuželky.

Zelený svět (1996)

''Já promýšlím golfový úder jako báseň. Nejsložitější první větou je vždycky úchop. Spoj ruce tak aby tvořili celek prostým přehmatem malíčku. ... Pokrle bohům? Jo bohům, že jste omylná, že dokonalost je nedosažitelná.'' Pro každého kdo trochu rozumí golfu jsou tyto věty naprosto geniální. "Nejde jen o to vrazit nějakej míček do nějaký díry, jde o vnitřní běsy, o pochyby o sobě, lidskou křehkost a o to, tyhle kraviny překonat". Sám hraji golf už 10 let a nevím jak líp by se dala filosofie golfu shrnout. Film je naprosto fantastický. Příběh z jednoho z největších turnajů v historii golfu a překrásně natočený a zrežírovaný. Film, na kterém je vidět jak je golf krásný.

Iron Man 2 (2010)

Robert Downey jr. opět ve svém železném obleku, opět neskutečné charisma a opět musím doporučit, aby jste se vyhli dabingu. Downey má hlasovou výbavu NESKUTEČNOU! Mickey Rourke je klasik a opět nám ukazuje, že umí. Tím ale slova chváli končí. Když jsem zjistil, že ve filmu hraju Samuel L. Jackson trochu jsem se vyděsil. Z mého pohledu mu role prostě nesedí, alespoň ne tak jako Downeymu a Rourkeovi. Z filmu se od jedničky vypařilo, takový to správný napětí a důležité pasáže filmu jsou nevýrazné.

Temný rytíř (2008)

Bale, Ledger, Eckhart, Caine, Gylenhaal, Oldman, Freeman, co jméno to osobnost, naprostý herecký koncert, k tomu asi nejlepší režisér poslední doby Christopher Nolan a legenda komiksů Batman. Heath Ledger a jeho Joker je naprosto dokonalý.

Frekvence (2000)

''Jednoho poklidného večera roku 1999 najde John Sullivan starou vysílačku, která patřila jeho otci. Zkusí ji zapojit a podaří se mu navázat kontakt. Muž na druhé straně je hasič, jmenuje se Frank Sullivan a právě se hodlá dívat na závěrečný zápas basebellové ligy roku 1969. John ke svému úžasu zjišťuje, že díky atmosférické poruše hovoří se svým otcem těsně před tragickým neštěstím. Nyní ho může varovat, takže otec nezemře, ale následky, které tento zásah do historie způsobí, budou mnohem závažnější, než si myslel...'' Tyto řádky mě velice zaujali, nemohl jsem se dočkat než si film pustím. Obrovská očekávání. S takovým namětem se nedá šlápnout vedle nebo snad ano? Ne! Všechna moje očekávání se naplnila. Dennis Quaid hrál naprosto suveréně. A pravidla Hoblitova cestování časem jsem ještě neviděl. Paráda!

Svět podle Prota (2001)

Příběh o chlapíkovi, kterému se stala hrozná věc a uniká z reality v převleku za mimozemšťana z planety K-PAX. Každá scéna je tu promyšlená do detailu a může se stát, že bude na první shlédnutí obtížný na pochopení (Bessy mi pěkně zavařila hlavu). A opět skvělý Spacey.

Rocky Balboa (2006)

Nemůžu si pomoct, mě se to líbí. Rocky je velmi charismatická postava a i když se ve filmu prakticky nebojuje stále má své kouzlo. Myslim že Rocky Revival nemohl být lepší.

Hanebný pancharti (2009)

Perfektní! Tarantino má výborný cit pro dialogy a především pro herecké obsazení. Prostě ten casting je vynikající, úplně každému náramně sedne jeho role. Navíc ve filmu není jediný zbytečný záběr a je velice svižný. Při sledování Basterdů jsem se vždy tetelil co bude dál!

Avatar (2009)

Film který se nesnaží zaujmout nějakým originálním kulervoucím příběhem, ale naopak úžasným designem! Ano souhlasím, je to klasická debilní eko-agitka,kde lidi zaserou svou zemi plastem a hovnama, až jejich prasečení přeroste do jiné galaxie, kde vydolují deštnej prales plnej Greenpeacáků! Ale je to tak kurva pěkný!