Film vypráví příběh mimořádně úspěšné matky prožívající zdánlivě dokonalý život, ale ve skutečnosti je díky neustálému stresu na pokraji zhroucení. (Freeman Ent.)

Arsenal83 odpad!

Úbohosť najhrubšieho zrna. Film je vyslovene určený ženám, ale vykresľuje ich v tak ponížujúcej forme, že sa nakoniec zdá, ako by všetky ženské boli tupé, primitívne a plytké, podobne ako sú tunajšie hlavné predstaviteľky. A to si určite nemyslíme, takže tento zvratok musí každý ochranca dôstojnosti žien poslať do odpadu. ()

Flego

Všetky zaneprázdnené a uťahané matky budú júchať radosťou pri sledovaní a súhlasne prikyvovať hlavou, keď budú sledovať rebéliu hlavných predstaviteliek. Pravdou je, že snímok ťaží z osvedčených metód a ničím neprekvapí, ale aj tým, že je príjemne zábavný a má v sebe očisťujúci mechanizmus. Minimálne pre tie ženy a matky. ()

Gemini

Inu práce kvapná, málo platná, aneb kvalitní příprava je základ. Říkám to proto, že už dlouho jsem se tak ošklivě nespletl při výběru filmu pro návštěvu kina. Holt rezervace lístků pár dnů po premiéře jen na základě výsledného procenta aniž bych se podíval, kdo je uděloval:) Na druhou stranu, myslím, že to utužilo náš vztah (s manželkou;)), protože to, jak málo se smála, a hlavně to, že se smála na jiných místech než to slepičí hejno okolo (v sále byli včetně mě asi čtyři muži), mě přesvědčilo, že jsem si vybral dobře (manželku;)). Jinými slovy - pokud chcete jít na Matky Na Tahu s tím, že je to dobře obsazené a má to slušné recenze, připravte se, že budete trpět. Bylo by to na delší lokte, shrnout se to dá tak, že je to "so wrong on so many levels" a nedává to ani nejmenší smysl. Pokud tedy smysl není v tom, že když jste blbka, která si dvanáct let svědomitě dělá ze života peklo tím, že píše za děti domácí úkoly, každý den jim dělá snídani, ignoruje totální lemplovitost svého manžela atd., není pozdě se s kamarádkami ožrat a "prozřít". A děti se za týden naučí všechno to, na co jste je zapomněli připravit, takže všechno bude ou kej, a budete best mam evr, i když jste béd mam a máte nou ajdía co to děláte;) Jo a samozřejmě manžel vypadne a vy ulovíte "sexy" vdovce;) Který se objevuje jako naprosto neživotná postava (a to má děti) jen ve chvílích, kdy by podle scénáristů bylo fajn posunout "romantickou linku", která je naprosto nesouvislá a smyslu prostá. Abych jen nehaněl, Matky Na Tahu jsou občas opravdu vtipné tím, jak hlavně Melounek (respect to her) karikuje fašistické výboje bio-a-podobně-postižených-matek z lepších rodin, a Kristen Bell hraje svoji zakřiknutou maloměstskou puťku taky dokonale. Ale bohužel to celé prostě absolutně nemá logiku, protože ústřední škola tu vypadá chvíli jako výběrový ústav pro děti zazobaných perlami ověnčených trophy wives (Jada Pinkett tu vypadá na 55, ne na 44), chvíli jako běžná škola "pro chudinu". Kristen Bell její batolata brutálně fyzicky šikanují a manžel jednoznačně psychicky týrá, takže ke konci filmu ho samozřejmě "postaví do latě" a všechno je z minuty na minutu OK. A zdejší "humor" stojí kromě určitých satirických momentů hlavně na verbálním i vizuálním kanálismu, který nemá na svědomí zdaleka jen Kathryn Hahn, a který je "moderně" ještě daleko nad levelem Sexu Ve Městě. Tohle prostě není ani letní oddychová komedie, ale smutná výpověď o tom, jakými ubohými rekvizitkami si významná část rodin vykupuje to, co by je stál skutečný zájem jedněch o druhé, a jak dalece si lze omlouvat vlastní blbost a lenost. A to mi věřte, že obavami z toho, jestli skutečně dělám pro svoje děti to nejlepší, občas trpím. Asi ale žiju v jiné dimenzi než tvůrci tohohle filmu. To je ale celkem jedno. Za tu víc než hodinu a půl teroru dávám 40% s dovětkem ZLO. I přes tu titulkovou scénu hereček s jejich reálnými matkami. PS: Drobné plus za to, že jsem díky tomuhle filmu přišel na superpozitivní retro píseň Shut Up And Dance With Me. Takže ne, nejsem úzkoprsý fanoušek intelektuálního moralizování, opovrhující vším, co není "hodnotné umění";) () (méně) (více)

Necrotongue

Tak tahle podívaná fakt stála za to. Sto minut čirého zoufalství. Ženy s dětmi a manželem, který nepomáhá, to mají těžké. Vida, právě jsem shrnul obsah filmu do jedné věty. Nepatřím k lidem, kteří si myslí, že je mateřská a rodičovská dovolená čas odpočinku, ale vadí mi, když si ženy stěžují, že mají 1-x dětí, protože předpokládám, že se na jejich početí aktivně podílely s výjímkou Marie Nazaretské, ta k tomu přišla jako slepý k houslím. Humor v celém snímku nestojí za zmínku, romantická pasáž křičí zoufalstvím a v závěru se vše v dobré zvrátí takovým způsobem, že bych nejradši taky trochu přidal. Hvězdičku za výbornou postavu Kiki Kristen Bell, která mě jako jediná bavila. ()

majo0007

Dobre, toto bola fikcia. Pozrite si after credits (sorry, nie sú preložené) - chcel by niekto takú svokru ako má teraz Ashton -"čo ti chcela povedač angličaky", chcel by niekto šústať škulavú Kristen Bell, ktorej mamča vyzerá hotter, a Kathryn Hahn ktorá je možno vtipná na buzna párty... brekeke, tfujtajbl! ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v meste New Orleans. Krátko však filmári pracovali aj v Chicagu. (MikaelSVK)
  • Tento projekt sa mal pôvodne natáčať v produkcii Paramount Pictures, v hlavnej úlohe s  herečkou Leslie Mann a v produkcii Judda Apatowa. Po tom, čo táto dvojica od projektu odstúpila, film prešiel pod patronát spoločnosti Stx Entertainment, ktorá do hlavných úloh obsadila trojicu Christina Applegate, Kristen Bell a Mila Kunis. (beso74)

Matky na tahu podruhé

Matky na tahu podruhé

24.12.2016

V kinech letos propadla spousta sequelů, po kterých víceméně nikdo netoužil, v Hollywoodu si s tím ale nelámou hlavu. Produkční firma STX Entertainment totiž oznámila pokračování Matek na tahu, a to… (více)

Scarlett Johansson a mrtvý striptér

Scarlett Johansson a mrtvý striptér