Všemocný (2011)

SUPERTIP: Bradley Cooper se dostane k droze, diky ktere dokaze vyuzivat mozek na 100%. Skvelej namet, vyborna kamera, cool atmosfera. Must see film, 5/5*

Freddyho úlet (2001)

BÉČKOVÉ OKÉNKO: Nejvic wtf film ever. Vsechny postavy se chovaj strasne naspeedovaně, umyslne debilne (pri rozhovoru Gordon napr vyskoci z okna atd.) Filmari se neboji niceho- a to ani zvířecí erekce! Jako komedie to na me uplne nefungovalo, zasmal jsem se tak třikrát. Ale je to skvelej filmovej experiment s neopakovatelnou atmosferou, kde jsou vsichni na fetu. Palec nahoru, 3/5*

Grimsby (2016)

POSLEDNI SLOVO: Chvílema je to dobře natočený akční film a chvílema dobrá komedie. Ze zacatku mi trvalo, než jsem si zvyknul na přeskakování z vážně míněných poloh (vcetne nekolika emotivnich scen) do tech naproto bizarních (vcetne hardcore fekál humoru). Vsechno to ale hezky graduje a ve vysledku jde o fajn komedii u ktere se hodne nasmejete - tedy pokud vam (stejne jako mne) prijde legracni kdyz si dva muži strkají do pusy šourek. Diktátor nepřekonán, ale Sasha Baron Cohen pořád umí! 70%, 4/5*

Kniha džunglí (2016)

POSLEDNI SLOVO: Je to fajn podivana. Jen pokud znate dobre predlohu (ja ano), koukate na film, kde vite co se bude dit.. 4/5*

Čarodějnice (2015)

The Witch je neskutecne atmosferickym filmem. To je pravdepodobne duvod rozdilneho hodnoceni zde na csfd- Pokud vas nepohlti atmosfera filmu, budete se u nej nudit a vas zaver bude: nic se v tom nedelo. Skoro celou dobu sledujeme osud jen jedne rodiny, která se musi vyporadat se zmizením nejmladsiho potomka (a pozdeji mnoho dalsiho..) v období 17. století v Nové Anglii. Vsichni jsou tedy tak trochu nabozensti cvoci. A kdyz uz zacne jit do tuhyho, vsechny postavy se zacnnou podezirat navzajem a ani divak nema tuseni, kdo je teda dobrak a kdo zaporak. Tahle az hmatatelna atmoska nejistoty funguje skvele! Zaver sice nelze uplne logicky vsvetlit, ale vzhledem k predchozim udalostem je to vlastne uz uplne jedno.. POSLEDNI SLOVO: Necekejte lekačky, nebo epickej konec. Čarodejnice je komorni pribeh o nabozensky fanatické rodine, ktera se musi vyporadat s dablem. Režijně nejlip zvladnuty horor za hodne dlouhou dobu! 5/5*

Focus (2015)

POSLEDNI SLOVO: Je to dobre zrezirovany, takze v jednotlivejch scenach funguje napeti a nekolikrat mne prekvapily svou pointou. Focus ma nekolik vylozene slabsich pasazi, ale celkove jde o fajn oddechovku. 4/5*

Smrt přichází v bílém (2003)

SUPERTIP: Rodina jede autem po odlehle ceste, kdyz v tom se zacnou dit veci.. Vyborny atmosfericky horor, ktery si vystaci se sesti postavami v jednom prostredi. Funguje v nem napeti, strach, ale i humor. Škoda jenom predvidatelne zaverecne pointy. 4/5*

Svědomí (1985) (TV film)

SUPERTIP: Bavili jste se nekdy bizarni predstavou jak zavrazdit nekoho tak, aby se neprislo na to, že jste vrah? Presne takhle uvazuje Anthony Hopkins, pravnik ktery promýšlí vrazdu sve zeny. Jde o skvelé konverzacni drama, ktere si udrzi atmosku od prvni do posledni minuty. (doporucuju s velmi dobrym ceskym dabingem). 5/5*

Deadpool (2016)

POSLEDNI SLOVO: Jízda. 5/5*

Dánská dívka (2015)

Film se odehrává převážně v prostředí dánské Kodaně v 30. letech 19. století. Einar Wegener (Eddie Redmayne) je uznávaný malíř, který má krásnou ženu Gerdu (Alicia Vikander). Ta se také snaží proniknout do uměleckého světa a to malováním portrétů. Jednoho dne Gerdě nemůže pózovat její modelka a tak požádá svého muže Einara, aby si vzal dámské šaty a stal se jejím modelem. Einar zjišťuje, že ho ženské šaty podivným způsobem vzrušují. Převlíkání do ženských šatů se opakuje a na veřejnosti se začne Einar vydávat přestrojen za svou fiktivní sestřenku Lily. Když si definitivně uvědomí, že je vlastně ženou v mužském těle, jediným řešením, které by ulehčilo jeho problémům, je operace. Taková operace je první svého druhu na světě. To všechno musí vytrpět jeho žena, přátelé a vůbec celá konzervativní společnost 19. století. To je tak nějak v kostce celá story filmu podle skutečných událostí oscarového režiséra Toma Hoopera. Vizuální stránka filmu je fajn. Záběry na Kodaň jsou hezké, kostýmy a především líčení Einera, převlíkajícího se za ženu, jsou nápadité a pořád celkem důstojné (může být převlíkání za ženu důstojné?). Dramaturgicky film už tak úplně nefunguje. Přesto že jste (asi jako většina diváků) o Einerovi nikdy neslyšeli, postup děje dokážete jasně předvídat, což je u dvouhodinového filmu problém. Dánská dívka není ale příběhovým filmem, spíše mozaika jednotlivých scén. Ty se ale všechny utápějí v nekonečných patetických dialozích. Psychologické vykreslení postav taky není úplně zvládnuto. Einerova přeměna v ženskou duši je příliš rychlá na to, aby byla uvěřitelná. Gerda zase měla být „silná žena“, namísto toho je nesnesitelná, poněvadž vždy chvíli Einera ve všem podporuje, aby mu posléze vše vyčetla. Zcela nesmyslnou postavou je přítel z Einerova mládí, který se vídá s Lily (Einar převlíkající se za svou fiktivní sestřenici). Když se doví, že Lily je vlastně celou dobu Einar, nevyvolá to u něj žádnou reakci. Věděl to tedy celou dobu? Pokud ano, dává to vůbec smysl? A jestli tušíte podivný milostný trojúhelník mezi Einarem/Lily – Gerdou – přítelem s dětství, tak ano! Ústřední téma- muž, který bojuje se svou pohlavní identitou a rozhodne se pro pře operování na opačné pohlaví, také není dostatečně rozvedeno. Praktické následky takové operace jsou jen zběžně nastíněny a ve filmu se ani příliš nerozebírá, jaký by taková operace způsobila společenský poprask. POSLEDNÍ SLOVO: Jedná se čistě o artový film, který se snaží být osudovějším a chytřejším, než ve skutečnosti je. Herecké výkony jsou výborné, ale se slabým námětem nic neudělají. 40%.