BloodRayne (2005) odpad!

Tak toto bolelo..moc.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Rozhodne nepatrim k tym, ktori novou seriou SW pohrdaju, skor si myslim, ze aj stare SW maju nejake tie muchy, ale SW ako imaginarne univerzum je pre mna fenomen, ktory ma v istom momente doslova pohltil. Kym E1 bolo lahke rodinne dobrodruzstvo, E2 sa uz snazila o troska temnoty a SW atmosfery, stale tam vsak bol nadbytok bezduchej prvoplanovej akcie a tie romanticke sceny pokazili, co sa dalo. Trojku som videl v kine so slovenskym dabingom, takze som cakal, ze si vychutnam nejake tie chutovky so svetelnymi mecmi, dozviem sa konecne ako sa z cloveka-Anakina stal akysi kyborg-Vader a preco ma cisar taku skaredu plet a pojdem domov sice spokojny ale nie v nemom uzase. Po megalomanskej uvodnej bitke, ktora ma aj tak velmi nebavila, prichadzaju prve sceny temnejsieho charakteru. Ani zabije Dookua na Palpatinov popud a mne sa konecne dostava nieco, co sa da nazvat dejom. Postupne hadky Anakina s Obi Wanom, jeho sny o Padme a Palpatinove horke sliny ma postupne klincuju k stolicke. Z infantilnej akcie sa konecne stava z novej serie Star Wars ako ma byt a v niecom dokonca povodne diely prevysuje...Aspon ja to tak vnimam. Anakinov prechod na temnu stranu sily sa mi zda prirodzeny, kedze v podstate zacal uz v detstve a v E2 je iba podciarknuty scenou v tuskenskom tabore. SPOILERY Zabitie Windua bola uz iba bodka za jeho prerorodom na Dartha Vadera. Mozno si bude niekto mysliet, ze som trocha mimo, ale mna na E3 najviac bavia prave tie neakcne casti, hlavne Palapatinove prejavy v podobe skveleho I.McDiarmida. Vrcholove sceny su pre mna Rozkaz 66 a v podstate cela cast na planete Mustafar. Najvacsiu atmosferu ma ale podla mna scena, ktora nasleduje, po tom, co Anakin oznami Winduovi, ze Palpatine je Lord zo Sith. Padme pozera z budovy senatu smerom k chramu jedi, kde sa vnutorne rozorvany Anakin rozhoduje, co dalej. V tejto scene sa v podstate rozhodne o vsetkom a pre mna ma najvacsiu silu aj napriek znacnemu patosu. Zaverecne napojenie na E4 je podla mna zvladnute celkom dobre, chcelo by to novu trilogiu, alebo serial, ktory by tuto dieru zaplnil uplne, pribehov je na to dost :)...Este by som chcel vyzdvihnut soundtrack Johna Williamsa zo vsetkych troch casti novej trilogie. Hoci casto opakuje a modifikuje povodne motivy, doplna ich novymi, ktore ma bavia aj po x-tom pocuvani a u mna pridavaju trilogii na kultovosti.