Mr. Brooks (2007)

Stylove, dobre zahrane, temne, zvratene a tym aj svojim sposobom zaujimave. Costner je aj po nejakych preslapoch stale dobry a sympaticky herec, ostatni mu v pohode stacia. Trosku mi vadil koniec a niektore drobne zaseky v scenari, ale to sa da prepacit. Vahal som medzi 3 a 4mi hviezdami, ale ocarila ma D.Moore, ktoru som nikdy nemusel. Tu mi vsak nejako imponovala, tak zaokruhlim nahor. 70%

Sherlock Holmes (2009)

Akcna jazda na Ritchieho styl v prostredi spinaveho Londyna 19teho storocia. Novy - netradicny (hoci vernejsi literarnej predlohe) pohlad na fenomen S.Holmesa, ktory vie pouzivat paste rovnako rychlo ako tocit mozgovymi zavitmi. Dobrodruzna oddychovka na jedno pozretie. 7/10.

Funebrák (1932)

Tak ja neviem, ale tvorcovia a akteri museli daco silne v tej dobe brat. Ako film sice slabe a nekompaktne, ale tie hlasky a scenky... Hlavne na konci v budove Ceskych drah, "co mi to tu delate za spevacky spolek a ja jeste spivam s vami" :)))..

...kone na betóne (1995)

Klasicke porevolucne pokracovanie. To co je stare, ako tak funguje. Pridana vsak bola typicka rovina, ktora pojednava o spolocenskych a ekonomickych zmenach po pade zeleznej opony, ktora vyznieva nasilu a sem tam az trapne. Inac prijemny oddychovy film na nedelne odpoludnie, teda az na toho chrapuna v podani skveleho Pavlovica, hehe. Paci-paci,fik-fik.

Pásla kone na betóne (1982)

Taka pekna sonda do zivota jednoducheho dedinskeho cloveka. Ano, z filmarskeho hladiska mozno nie uplne dokonale dielko, rozhodne vsak patri, podla mna, k tym lepsim v slovenskom filme.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Naprvykrat ma to prilis nechytilo, nadruhykrat ma to pohltilo. Ano forma prevysuje obsah, ale v tomto pripade mi to vobec nevadi. Myslim, ze pribeh je vyrozpravany znesitelne a temna atmosfera s komixovymi bitkami predstavuju viac ako prijemny zazitok. Takto ma podla mna vyzerat zabavny film, pri ktorom mozeme vypnut a kochat sa.

Náhradníci (2009)

Nedomysleny pribeh, akcia ,sem-tam zachadzajuca az do trapnosti, sa nevyhyba zauzitym klise a ten koniec by chcel nejake lepsie spracovanie. Asi chybali peniazky. To uz skor ma bavil Gamer, ktory bol sice Bckovejsi, ale zaujimavejsie natoceny.

Číslo 9 (2009)

Absolutne sklamanie. Film sa tvaril ako inteligentny temny animak, ktory prekvapi svojou zahadnou atmosferou a necakanou pointou. Namiesto toho tony klisovitej akcie, povykradane prvky z inych scifi (stroje - vojna svetov, terminator salvation; vseobecne nadvlada strojov nad ludmi ako tema je uz celkom ohrana a zasluzila by si zaujimavejsi a originalnejsi pribeh) a to postupne 'rozuzlovanie' zahadneho povodu handrovych panacikov... Skratka priemerny detsky animac v temnejsom ciernom plastiku.

Zombieland (2009)

MOZE OBSAHOVAT SPOILER. Malo to byt odlahcene zabavne becko, miesto toho to bola ackova nuda. W.Harrelson je celkom dobry, vlastne taha cely film, scenka s Murraym by bola fajn, keby to neposrali s tym trapnym posmrtnym rozhovorom. Inac v ramci zombie-zanru absolutna nuda, nic originalne, ani zaujimave a snaha o tarantinovsky styl mi prisla skor trapna. Dve hviezdy a to som este zhovievavy.

2012 (2009)

Keby som nevidel Day After Tomorrow, tak mozno dam aj viac, ale fakt mi to pripominalo tuto snimku len vo vacsom. Resp. zlepenec vsetkych moznych Armagedonov, Titanicov, DAT, Sopky v LA a neviem este coho. Pri sledovani som sa nenudil, vizual bol velmi dobry a akcne sceny napriek svojej do oci bijucej nerealnosti mali fajn spad, ale vsetko sme uz niekde videli. No a tie pateticke prejavy..Emmerich ma snad univerzalne dialogy, ktore pouziva v kazdom svojom 'velkofilme' :D.