Soudný den (2008)

Prekvapivo prijemne Bcko na jedno pozretie.

Alenka v říši divů (2010)

Zvuk a vizual podmanivy, herecke vykony obstojne (Depp, Wasikowska, Hathaway) az skvele (H.B. Carter), podanie pribehu a oboznamenie divaka so svetom Podzeme prilis chaoticke. Rozpravanie nekompaktne, co z filmu casto ciny iba sled scen bez nejakej navaznosti. Vaham medzi dvoma a troma, ale za skvelu Helenu Bonham Carter a goticku vizaz Anne Hathaway davam 3.

Rivers of Babylon (1998)

Dej knihy celkom dobre extrahovany, hoci vedlajsie postavy dostali velmi malo priestoru. Mrzi ma vsak, ze tvorcovia nedokazali preniest surovu miestami az primitivnu atmosferu na platno. Netvrdim, ze podstatu a myslienku autori nevystihli, iba si myslim, ze formalne sa film s predlohou znacne mina. Niektore Hrycove vystupy, ktore mali zrejme ulohu zabavit, vyzneli cudne az infantilne (Raczove predvadzanie sa pred Silviou v kotolni, premena na zlatu postavicku pri sulozi s Lenkou, opity Racz atd.). Pri tom s urcitymi upravami by mohli vystihnut surovu a agresivnu naturu hlavneho hrdinu. Rovnako mi nesedela snova atmosfera a filozofovanie Urbana v podani inak dobreho Adyho Hajdu. Skoda, pretoze knihu mam velmi rad.

Symptom Pandorum (2009)

Cely cas som si hovoril, ze mi to niecim pripomina Horizont udalosti a aha! V zaverecnych titulkoch sa objavil stary znamy P.Anderson na poste produkcneho. Nebolo to zle, ale stale klasicky pcgame-Anderson. Pocas cakania na prequel Aliena celkom prijemna jednohubka. Druhe sledovanie mi odhalilo slabe, ale aj silne stranky tohoto mixu vsetkeho mozneho, co sa od scifence fiction da cakat. Skvela je atmosfera, prostredie, napad (hoci nie az tak originalny), dobry je B.Foster a aj pomateny ludozrut je celkom fajn, hoci zaporna, postava. Co mi vyslovene klalo, oci boli naaranzovane bitkarske sceny, ktore dojem zrazali na uroven tupeho gamerskeho Bcka. Co si moze dovolit Resident Evil, to si nemoze dovolit Pandorum, tu to bolo skratka ako past na oko. Dalsia vec mrviaca dokonaly zazitok bolo par scenaristickych a logickych lapsusov, tie vsak nekricali tak ako vyssie spominane choreograficke orgie a vecne padanie hrdinov z trojmetrovej vysky na chrbat a nasledne bezproblemove bezkanie po lodi. 7/10

Jericho (2006) (seriál)

Skvele napinave momenty podlozene zaujimavym nametom, striedaju absolutne hlupe telenovelove sceny a postavy riesia problemy, ktore by za danych okolnosti a stavu spolocnosti riesil len idiot. Skoda aj pozliepanej druhej serie, ktora skoncila pomerne radikalnym sekom.

Horizont události (1997)

Asi je to naozaj pravda, že vekom človek obrusuje hrany. Po pár rokoch som si to pozrel znova a neviem, či je to nedostatkom lodiarskych scifi hororov (t.j. science fiction filmov, ktoré sa odohrávajú na palube gigantickej vesmírnej lode vo vesmíre, alebo je loď aspoň jeho významnou súčasťou), alebo či naozaj klesajú moje nároky, ale užil som si to viac ako naprvýkrát. Keby z toho tak nekričali zastaralé digitálne triky a'la 'koniec rokov 90tych' a nebyť trošku réžijne a rozprávačsky zmäteného konca, šiel by som aj na 5 hviezd. Tento film má v sebe viac Dooma ako film Doom samotný.

Smrtící parazit (2009)

Hviezdicka maximalne za atmosferu. Vsetko ostatne je velmi-velmi zle. Stupidne chovanie sa postav, otrasne dialogy, logicke lapsusy (dej sa odohrava na arktickej polarnej stanici a studentici sa tam promenaduju polonahi) a absolutne zabity potencial. Skoda..

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Podobna blbost ako dvojka, ale tlacenie na pilu v podobe zobrazenej brutality robi z tejto teenage dramy spravny Beckovy krvak, ktory si tieto dve mimozemske postavicky zasluzia. Minimalne za sceny v porodnici si zasluzi o hviezdicku viac ako predchodca...