Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Opat som plny rozporov pri hodnoteni tejto casti mojej oblubenej hexalogie. Dejovo bohatsie ako E4, avsak na E5 sa nechyta. Ewokovia? Otrasne infantilne, Lucas asi kupil tovaren na moncicakov a nevedel, co s nou, tak to narval do SW filmu, aby sa mu predavali. Cast v Jabbovom palaci ma tiez velmi nebavi, planovana poprava pri Sarlaccovi v pusti je uz sviznejsia. Niektore akcne sceny na Endore mi trocha pripominali krcovite prestrelky zo Star Destroyeru v E4. Nezabudnutelne su v podstate vsetky sceny s Vaderom a Imperatorom, umierajuci Yoda, no a zaver na rekonstruovanej Death Star je kapitola sama o sebe, uz len kvoli tomu tri hviezdy. 4ta je za hudbu a svet SW :).

Kamarád do deště (1988)

Opat jeden z filmov mojho detstva, resp. zacinajucej puberty. Teraz mozno skor usmevne, ale pridanu hodnotu vidim v zobrazeni atmosfery 80tych rokov v byvalej cssr. Okrem toho ustredna tema 'Davej, ber' je rokec aj dnes :D.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Prva seria odpad, druha seria tak za 3, tretia opat odpad. Priemer jedna hviezda. Hrozne nieco. Neverim, ze toto nepapaju iba divaci mladsi ako 15 rokov, popripade nejaki infantili, ktorym stacia farbicky, sem tam svetelny mec a raketku, ktora robi bumbum. Kym v druhej serii boli obcas pozeratelne casti (napriklad votrelcoidna cast na planete Goenosis), tak v tretej opat vsetko pochovali. Absolutne nudna a zbytocne diely plne otrasnej hudby a novych absolutne zbytocnych postav a planet - pritom SW univerzum je tak bohate na svety a postavy, ktore sa v hlavnych filmoch len mihli a zasluzili by si rozviest....Ja len dufam, ze Lucas bude mat na stare kolena tolko rozumu a SW prava posunie niekomu menej infantilnemu a nesikovnemu.

Maléry pana účetního (1980)

Najlepší film s Fantozzim a jedna z najlepších bláznivých komédií vôbec. Ak máte radi absurdný, primitívny a schválne prehnany, ale zároveň nie trápny humor, čaká vás jedna salva smiechu za druhou. Ja len nedokážem pochopiť prečo sú všetky ostatné Fantozzi-filmy tak neporovnateľne horšie ako tento klenot jednoduchej zábavy. Holt, niekedy sa zadarí iba raz. Hoci je dost pravdepodobné, že na kvalite pridal aj mimoriadne vydarený dabing so skvelým Stanislavom Fišerom. Myslím, že ostatné diely neboli ani zďaleka nadabované tak nápadito a kvalitne. O slovenskom preklade ani nehovoriac..

10 000 př. n. l. (2008) odpad!

Nechapem ako moze niekto dat viac ako dve hviezdy, ale budiz. Este som nevidel 2012, ale toto je zatial najstupidnejsi emmerichov 'film' a to godzilla bola doooost velka kravina. Nefunguje to ani ako rozpravka, ani ako prehistoricky epos, ani ako komixovka, je to skratka odpad! Absolutne tupy dej, debilne dialogy, otrasna vyprava, otrasne kostymy (nevedel som, ze praclovek nosil dredy a daval si bielit a brusit zuby) a tie filmove triky... Taky Jursky Park bol natoceny pred cca 15 rokmi, ale efekty z tohto pafilmu by mu mohli nohy bozkavat. OTRAS!!!

Den poté (2004)

Zo zanru 'katastroficky' od roliho emmericha mi tento sadol najviac. Ano je to defile akcnych scen, hlupych dialogov a nelogickosti, ale dobre sa mi na to pozera. Ako oddychovka, ideal..70%

Hvězdná brána (1994)

Nemozem si pomoct, ale mna to nesmierne nudilo. Mozno nie tak tupe, ako rolandove neskorsie dielka, ale akesi nemastne-neslane.

Měsíc 44 (1990)

Tento kusok mam z Emmerichovej filmografie najradsej. Pride mi najmenej pateticky a este nie je poznaceny vplyvom hollywoodskej plytkosti a vyumelkovanosti. Beckovost sice z neho srsi na kazdom kroku, alebo lepsie povedane v kazdej chvili, no votrelcovsko/bladerunnerovske prostredie, komorna hudba a temna atmosfera prijemne zastieraju chybicky a zarobia na slusny (dnes uz) retro-zazitok .

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Jednotka bola prijemna oddychovka, dvojka ale uz len vyciciava to dobre z predosleho dielu (pripeceny J.Sparrow, vtipni pirati, dobra hudba, pekne zabery a efekty), navyse ma vsak absolutne zbytocne prekombinovany dej a rozbieha vela nepotrebnych vedlajsich linii, ktore filmu tohto typu vobec nesvedcia. V jednoduchosti je genialita a pri takychto filmoch to plati dvojnasobne.

Veřejní nepřátelé (2009)

Mam rad filmy z tohto obdobia, mam rad J.Deppa, mam rad gangsterky, mam rad filmy M.Manna...ale pri tomto som sa nudil ako pes.