Achtste-groepers huilen niet (2012)

Na můj vkus předvídatelné a moc klišé. Film si mě ale získal zajímavým pojetím - rakovina očima dětí. Pokud jste citlivá duše, vezměte si kapesník.

Malý princ (2015)

Po zdlouhavém začátku, kde nebylo po Malém princi ani památky, jsem se trochu bála, ale potom začala slibná podívaná. Z první poloviny jsem tedy byla poměrně nadšená. Druhá půlka se (pro mě bohužel) od knihy trochu odklání. Možná by film mohl být o malinko kratší, nicméně je dle mého názoru převyprávěním knihy srozumitelným pro děti, protože knihu považuji za vhodnou spíše pro dospělé. Hlavní poselství tu zůstalo. 70 %

Rozpolcený (2016)

Moc se mi líbila zápletka. Zaujala mě hlavně myšlenka fyzických změn u osob s disociativní poruchou. Výborný herecký výkon v hlavní roli, tam se McAvoy vyřádil. Slušné drama, ale něco tomu zkrátka v závěru chybělo, abych to považovala za nadstandardní film, který bych nutně musela vidět znovu.

Nepřítel (2013)

Tak já nevím. Celý film jsem čekala, až se něco stane. Čekala jsem, čekala a čekala, až film skončil. Z denním odstupem stále nepochopitelně.

C.B. Strike (2017) (seriál)

Všechny vydané knižní předlohy zbožňuji, proto jsem se dost bála, jak BBC seriál zpracuje. Holliday Grainger se mi pro Robin hodila od první chvíle, Tom Burke mi sice nejprve pro roli ideální nepřišel, stejně jako herci zvolení pro Charlotte a Matta. Ale to je tak asi vždy, když člověk čte dříve knihu. Cormorana jsem si zkrátka představovala trochu jinak. Nicméně jsem si na něj zvykla rychle. Je to sympaťák. Vztah mezi Robin a Cormoranem podle mě odpovídá tomu, jak je popsán v knize. Herecké výkony kvalitní. Celkové zpracování Volání kukačky se mi líbilo moc, jednotlivé epizody udržely úroveň knihy, napínavé až do konce. Uvidíme, jak se vydaří Hedvábník a Ve službách zla. ---- Hodnocení po Hedvábníkovi: Moc jsem nepochopila, proč zrovna tento díl byl zpracován pouze do dvou epizod. Podle mě to seriálu uškodilo. Chybělo moc informací a pasáží z knihy. Klidně se dalo o jeden díl natáhnout jako Volání kukačky.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Příjemné překvapení. Pokračování, od kterého jsem vůbec nic nečekala, se proměnilo v hezký filmový zážitek. Neaspiruje to sice na nejlepší film roku, nicméně jsem se bavila a dvě hodiny utekly jako voda. Navíc musím říct, že jsem se i dost nasmála. Snad jen ten Orlando s Keirou tam byli trochu podivně navíc, ale dobře se na ně kouká, tak jim to i člověk odpustí. :)

Zkažená mládež (2007)

Wow. Film, který musíte ještě dlouho zpracovávat. Výborný výchovný film, vhodný pro všechny, kteří se pohybují kolem školy (učitelé, studenti, ale i rodiče). Pátá hvězda je za ten nesmazatelný dojem z filmu.

Psí poslání (2017)

Miloučké, pro pejskaře ideální. :)

Predátoři 3D (2017)

Ačkoli nejsem moc zastánce 3D filmů, tady to opravdu sedělo. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavého, viděla skvělé unikátní záběry a někdy to byla dokonce i legrace. :)