Neopouštěj mě (2010)

Jako film zajímavé, šokující, překvapující, nepředstavitelné, depresivní. Takhle bych mohla pokračovat dál. Z filmu byla cítit jakási prázdnota, což mě děsilo, ale zároveň jsem se od něj nedokázala odtrhnout. V poslední řadě bych chtěla pochválit herecké výkony. Stojí za zhlédnutí.

Zkus mě rozesmát (2011)

Prosadit se jako romantická komedie je již předem těžký úkol. Bývá většinou odsouzena jako klišé a lidé to dál neřeší. Myslím ale, že právě film Zkus mě rozesmát se s tím popral celkem slušně. Jennifer Aniston i Adam Sandler jsou moji oblíbení herci a opět mě nezklamali. Prostě jsem se bavila. 80%

Bastardi (2010)

Nic extra. Průměrný film, ale rozhodně jsem se nenudila. Zpracování mohlo být lepší, herecké výkony nejspíš také, ale nemůžu říct, že mě tento film vůbec nezaujal, občas i ta husí kůže naskočila.

Pelíšky (1999)

Legendární český film. Nezapomenutelné hlášky a excelentní herecké výkony nejlepších českých herců. Rozhodně se u filmu pobavíte, ačkoli je z doby, která nebyla právě jednoduchá. Kdo neviděl, rychle napravit. Pelíšky jsou prostě česká klasika. DOPORUČUJI!

Lovci pokladů (2004)

Lovci pokladů je prostě film, u kterého jsem se více než pobavila, ačkoli to zřejmě nebylo vůbec jeho záměrem. Je možné, že Cageův svůdný pohled může být pro jisté dámy velkým lákadlem, ale mně tento film stačilo vidět jednou. Bohatě. Celý film jsem se rozhodovala, jestli brečet smíchy nebo zoufalstvím. Děj je naprosto předvídatelný. Cage všechno ví, všechno zná, všechno se mu také napoprvé podaří. Klasický americký film s hrdinou jaksepatří. Pokud mám tento film opravdu hodnotit jako akční a dobrodružný, nemůžu dát víc než 2 hvězdičky. Kdybych však měla tento film chápat jako parodii, možná že by moje hodnocení bylo vysoké.

Zápisník jedné lásky (2004)

Možná je to film, kde úplně nic nového a originálního neuvidíte. Možná, že je to film, kdy od začátku víte, jak skončí. Možná vás ale zahřeje u srdíčka a možná to bude právě film, který si zamilujete. Ústřední dvojice je více než sympatická a jejich lásce prostě přejete. Někdo si možná myslí, že je film samé klišé, ale kdyby tento film skončil jinak, domnívám se, že by to více lidí naštvalo, než potěšilo. Podle mě téměř každý čas od času potřebuje film, který prostě potěší. Pro večer s čokoládou po ruce jako stvořené.

Michael Collins (1996)

Michael Collins je film, který na mě velmi silně zapůsobil. Pokud máte rádi alespoň trochu Irsko, rozhodně je to pro vás dobrá volba. Ve školách se dnes učíme spoustu informací z historie Anglie, Francie nebo USA. Proto si myslím, že dozvědět se o historii třeba právě Irska může být pro každého zajímavé a obohacující. Ještě týden po zhlédnutí filmu jsem brouzdala po internetu a hledala nejrůznější informace o irské historii a rozhodla jsem se, že se tam jednou v budoucnosti podívám. Ve filmu se objeví herci se zvučnými jmény jako Julia Roberts či Alan Rickman, ale rozhodně nejsou jediní, kteří předvádí opravdu dobrý výkon. Ačkoli nejsem fanda válečných filmů, Michael Collins mě prostě nadchnul a z obrazovky jsem za ty dvě hodiny nespustila oči. Mám ráda filmy založené na skutečných událostech a jediné, co bych teď chtěla říci, je, před bojovníky za Irskou republiku smekám.

Ženy v pokušení (2010)

Jeden z nejlepších českých filmů (poslední doby?). Je to komedie, u které se zaručeně pobavíte. Po dlouhé době se v Česku objevil film s humorem, který není jen pro puberťáky nebo pouze pro starší generace. Myslím, že se pobaví všichni. Vynikající herecký výkon předvedla Eliška Balzerová (samozřejmě nejen ona). Pochválit musím také hudbu. Tento oddychový film pomohl mně samotné k lepší náladě, a tak nějak mi ukázal, že všechno může být zase dobré. I když je to pouze film, naberete dojmu, že je skutečný. V životě se totiž může stát cokoli.