Pašerák (2018)

Hmm, Clint už nevypadá nejlíp, ale holt devadesátka na krku, to se nedá nic dělat. Film slušnej, asi jsem si představoval jinej konec, ale co už.

Wonder Woman (2017)

Na to, že scénář je blbej jak tágo, film překvapivě drží pohromadě. Takovýma drobnostma, jako že svým zjevením přivedl Arés zlomenou Dianu zpátky do hry se radši nebudu moc zabývat. Alespoň, že na Gal Gadot se dobře kouká, ale zasazení příběhu je podle mě mimo.

The Punisher - Season 2 (2019) (série)

Střed série je trochu vlažnej, ale začátek a konec neskutečná jízda. Poslední tři díly jsou nářez. Vadil mi Billy Russo, kterej už neměl seriálu co dát a místo něho bych raději viděl ve větší roli kněze. Jenže ten byl nakonec jen zmanipulovanej dobrák, takže se s ním moc hrát nedalo. No co už, akce opět prvotřídní.

Aquaman (2018)

Po klasicky nudným origin začátku solidní jízda. Žádné trapné vtipy a dokonce i romantická linka fungovala.

Oscar 2019 (2019) (pořad)

Ze začátku hrozně suchý a nudný, pak se teda našlo pár dobrejch monentů typu Shallow naživo, proslov Lady Gaga, Ramiho Maleka a hlavně Olivie Colman, ale to je tak všechno. V přenosu bohužel nebyl jedinej vtip a se slzou v oku můžeme maximálně vzpomínat, jak se otevíral večer před deseti lety. https://youtu.be/Terhj8mjPwY Předávání nutně potřebuje osekat a předávat jinou formou, jinak si to můžete přečíst v novinách a bude to to samé. Kdo se chce bavit, ať se podívá na Tony Awards. https://youtu.be/NKTlTsQgy5w, https://youtu.be/4SQfsBsMFls Alespoň přenos na ČT byl letos hodně profesionální, skvělej byl hlavně simultánní překlad Heleny Koutné, kam se hrabe Fuka, to se nadá srovnat... Skvělá slovní zásoba a výběr slov, nebála se přeložit ani vůlgárnější pasáže a celkově jsem takhle dobrej simultánní překlad neviděl ani u politických přenosů na ČT24. Zbylí moderátoři taky příjemní, jen by to chtělo místo reklam studio, jako měli na TV Doma a nějakej pokec o filmech.

Roma (2018)

Zajímavá kamera, která vlastně ani nesleduje postavy, ale spíš okolí. V začátku je to hodně zvláštní, ale pak si zvyknete. Film má pár hluchých pasáží a první hodina se dost táhne, ale konec je fajn a scéna u moře pěknej vrchol filmu. 70%

Favoritka (2018)

Jestli Rachel Weisz je skvělá, pak Emmička boží. Dvě mé oblíbené herečky v jednom filmu a dopadlo to výborně. Bohužel mi zlomilo srdce, že Emmička je svině. :-(

Osvícení (1980)

Původně jsem chtěl vidět radši kratší verzi, protože Kubrick... Ale ta není nikde k sehnání, tak jsem musel kouknout na prodlouženou. No nelituju, film má parádní spád a Nicholson opravdu démonický.

MOST! (2019) (seriál)

Že má Prušinovský obří talent je jasný už pár let, ale tohle je opravdu špička a po polovině dílů určitě na úrovní Okresního přeboru. Most asipiruje na nejlepší porevoluční seriál, i když pravda, konkurence není kdovíjaká, snad jedině Pustina, ale to je trochu jinej žánr. Samozřejmě se skvělým scénářem Petra Kolečka a nesmím zapomenout na skvěle vybranou hudbu, což v našich podmínkách nemá obdoby.